Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai kirándulásra ha nem...

Óvodai kirándulásra ha nem megy a gyerek, akkor nem vihetem oviba sem?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy aki nem tud menni az ovis délelőtti kirándulásra, az ne is vigye aznap a gyerekét, oldja meg a felügyeletét máshogy. Mert az óvónő gyereket nem hagy ott az oviban másik csoportban úgy, hogy a többit viszi kirándulni.

Na de ha valaki nem akarja vagy nem tudja befizetni a gyerekét, és dolgozik, az mit csináljon? Vegyen ki egy nap szabadságot, mert az oviban másik csoportban nem maradhat a gyereke???


Bocs, de kiakadtam.


2014. szept. 24. 23:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%

Nincs joguk nem betenni másik csoportba. Mondd meg nekik, bejelented az önkormányzat oktatási osztályán.

23 évig dolgoztam óvodába. Nálunk pl egy ilyen félnapos kirándulás után, ha ebédre hazaértek a gyerekek, az itthon maradó utána ment vissza a csoportjába.

2014. szept. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
48%
Nem tehetik ezt meg. De mégis mennyibe kerül az az egy délelőtti kirándulás, amit nem tud egy szülő kifizetni? 800 Ft? 1000 Ft?
2014. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod, gondoltam, hogy nincs ez így jól. Sajnos az ember nem jókedvéből jár dolgozni, és nem lehet ötre-hatra szabadságot kérni. Jó, ha akkor elengedik az embert, amikor beteg a gyerek. :-((
2014. szept. 25. 00:20
 4/32 A kérdező kommentje:
2-es, sajnos nem mindenki áll úgy anyagilag, hogy el tudja küldeni kirándulni a gyerekét, bár az jó, ha neked nincsenek ilyen jellegű problémáid. A mi csoportunkban van olyan, akinek 3 gyereke jár 3 különböző csoportba az oviba, mindenhova beadni a tisztasági csomagot, a heti gyümölcsöt, ruháztatni a gyerekeket. A 100 Ft-ot sem kértük el tőle, ami fejenként kijutott a beadott ceruza és papír vásárlás után. Sajnos van, aki tényleg nem engedheti meg magának. És nemcsak az anyagiakról van szó, hanem az óvodai gyakorlatról, hogy ilyet nem lehet csinálni.
2014. szept. 25. 00:23
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Kötelező megoldani az ügyeletet. Ha az óvónőkkel nem mész semmire, beszélj az óvodavezetővel, ő majd rendet tesz. Egy óvónéni :)
2014. szept. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Óvodában nem tudom hogy van, de iskolaban vagy otthon marad a hyerek orvosi igazolással, vagy megy masik osztályba. Amit el tudok képzelni, hogy maximált létszám van a csoportban es nem fer be a plusz gyereke, ha ellenőrzés van, megbüntethetik őket. Nem tudom mennyi ido van meg, de egy tértis ajanlott level az ovodavezetonek, meg a jegyzőnek csodát tud tenni.
2014. szept. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
51%
Az amúgy nem opció, hogy összedobjatok neki a tobbi szulovel?
2014. szept. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%

Kedves második!

Nálunk az utolsó ovis kirándulás 3000 ft volt. Ikreim vannak, szóval nekem 6000! Mikor kértem, higy ne mindig hónap legvégére időzítsék az ilyen kiadásokat, vagy legalább időben jelezzék, ne 2 nappal az esemény előtt, közölte óvónéni, hogy osszam be jobban a pénzem.

2014. szept. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%
Ah, nálunk az iskolaban az elso szuloin közölte a tanítónő, hogy "egyértelmű, hogy a gyereknek meg kell venni a szinhaz bérletet/mozijegyet/akármit - arra kapjak a családipotlékot, ami rengeteg penz." Sose felejtem el, egy perc néma csend honolt a teremben, aztan apuka -aki mellesleg mellenazsebbol lazán kifizette volna az egesz osztály eves koltsegeit- megszólalt: Kedves tanítónő, legyen kedves a sajat jövedelmėt beosztani, ne másėt. Majd mi eldöntjük, mi, szulok egyutt, on nelkul, hogy akarjuk e a gyereket színházba, moziba, akárhová vinni.
2014. szept. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
14%

bármi oka lehet, pl. állatsimogatóba viszik őket, de a gyereked durván allergiás a szőrre, vagy ilyesmi.:)


ezenkívül természetesen illene összedobni a gyereknek, ha nem tudja kifizetni a szülő, hiszen ezért vagytok egy team, nekünk szerencsére eszünkbe se jutna nem összedobni:)

2014. szept. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!