Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Meddig fogja ezt csinálni?...

Meddig fogja ezt csinálni? Baj lehet vele?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hete jár óvodába,de azóta is minden reggel mikor ott hagyom üvölt és rúgja az ajtót,ami a legrosszabb harapja az óvónőt . Ma már szólt az óvónő ,hogy valami megoldást kell találnunk,mert amúgy jól elvan ő ,viszont az a helyzet,hogy amikor csinálni kell dolgokat pl. Le ülni enni vagy másnak is oda adni a játékot ,be menni az udvarról ,akkor olyankor teljesen megváltozik és nagyon ellenkezik és a gyerekeknek is megy neki,harapni ,lökdösni akarja őket🥺 Teljesen elvagyok keseredve ,mert ilyet előtte soha nem csinált,olyan jó kisfiú volt,persze nyilván volt amikor dacolt,ellenkezett ,mint mindegy gyerek...de ennyire nem,főleg nem ment neki embereknek,mert egyébként velünk is ezt csinálja ,sőt a nagyszülőknél is. Nem tudom mi lehet a gond?!

Illetve én arra gondolok,hogy mindez akkor kezdődött ,amikor haza költöztünk külföldről aztán rá 2 hétre apuka vissza ment.. na rá pár napra jött az ,hogy nekem mondta nem szeret ,elkezdett ütögetni,harapni..nagyon megváltozott!

Volt valakinek hasonló ? Mi segített?

Óvónő pszichológust tanácsolt,ha nem változik.


2021. szept. 8. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a pszichológus segítségre szavazok. Semmi ciki nincs benne, én receptre írnám fel feleennyiért is a terápiát.
2021. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derjaderja ***** válasza:
100%

Borzasztó sok neki a költözés, az apja "elvesztése" meg az óvi. Amit csinál, ketsegbeesett segélykérés.

Muszáj most az óvi, ha ennyi változás volt? Ha igen, szerintem is kellene pszichológus, de nem azért mert rossz a gyerek, hanem mert traumatizálódott.

2021. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Magyarázd el ezt az óvónőnek(az apucis dolgot) és kérdezd meg tud-e ebben segíteni az óvoda. Sajnos a gyereked nem akarja elfogadni a változást(apa) és erre kapott még egy adag változást a nyakába(óvoda), neki ez már túl sok.
2021. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A pszichológust én is pártolom,vagyis én már az óvónő javaslata előtt mondtam a páromnak,ha"muszáj" inkább mint ,hogy aztán rosszabb legyen!

Egyébként a párom most itthon van, ( 2 havonta tud hazajönni és jövő nyár végén költözik ő is haza végleg ) de ami fura ,hogy amennyire várta és hiányzott neki ,annyira el utasítja🥺 de gondolom ez is abból ered,hogy előtte elment és igen a költözés ,plusz az óvoda..vagy nem tudom.

Decemberben lesz 4 éves szóval már "ideje" volt az óvoda.

2021. szept. 8. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hiàba lesz mar 4 èves, hiaba kötelező, neki mèg korai az óvoda.

Az èn kisfiam egy durvàra sikerült költözès+ rokon betegsège hasonlòkat. Szerencsère kinőtte, abbahagyta, de sok türelem kellett hozzà. Szerencsere neki nem kellett oviba mennia, az plusz nehezìtès lett volna.

2021. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Derjaderja ***** válasza:
100%

Igen, ez tipikus hogy elutasítja, a csalódás (elutazás) okozta fàjdalmat hárítja.


Lehet, butaság, de olyan mintha azok a helyzetek zaklatnák fel, ahol a kontrollt el kell veszteni vagy átadni másnak. Pl ki kell menni vagy odajön vki.

Talán ennyi befolyásolhatatlan változás után pont ahhoz próbál ragaszkodni, hogy márpedig ő most ezzel az autóval ebben a sarokban akar játszani és nem Pistikével építeni vagy ebédhez ülni. Nem tudom ebben tud-e segíteni az óvi, hogy vhogy több rugalmasságot és teret kapjon. Félek, nincs ilyesmire kapacitásuk.


Otthon mi a program? Mennyi szabad játék jut neki és mikez csináltok együtt?

2021. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!