Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki szokott otthon gyurmát...

Aki szokott otthon gyurmát főzni : hogy készülhet a sparos gyurma? Hey clay

Figyelt kérdés
Tök jók a tulajdonság, de semmire se hasonlít ami receptet eddig valaha próbáltam

#Hey Clay #Sparos gyurma
2021. szept. 16. 20:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonságai
2021. szept. 16. 20:24
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

A Sparossal mèg nem.talàlkoztam, de èn a legàltalànosabb neten talàlt receptet hasznalom

300 ml vìz

1 kis palack ètelfestèk

2 ek sò

2ek olaj

2 kk citromsav

250 g liszt

Liszten kìvül mindent összekeverek melegìtem, de nem forralom fel. Lisztet először kanalankent adom hozzà, aztàn beleborìtom. Addig kevergetem, forgatom alacsony làngon , mìg összeàll, ès nem ragacsos, hanem gyùrhatò àllagù nem lesz. Rövid hűles utàn àtgyùrom, es kèsz.

Ha mas az àllaga, akkor lehet, hogy kukoricakemènyìtővel vagy több olajjal lehet olyat csinàlni.

2021. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt ismerem. Ezt szoktam is :)


Sparos gyurmának azt nevezem amit most adnak a pénztárnál.

2021. szept. 16. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert az nem természetes.

Nem fogod tudni megcsinálni..

2021. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Olyan mint playdooh. Csak nekünk gyurmatároló dobozban is kiszáradt….
2021. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5, pont az a lényege, hogy kiszárad és agyagszerűvé válik (ezért clay, nem pedig dough).

Nem újra és újra felhasználható, hanem egyszer megcsinálja a gyerek a formát és hagyjátok megszáradni.


Amúgy tényleg érdekes az anyaga, de nem tetszik, hogy egyszeri.

2021. szept. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6os, köszönöm, tényleg nem tudtam. Legközelebb akkor formát gyúrunk belőle. :)
2021. szept. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
4) azért gondoltam hogy kivitelezhető, mert írják hogy nem mérgező de nyilván nem is ehető. Amúgy érdekes hogy habkönnyű, nem ragad. Biztos nem liszt az alapja. Talán borotva hab?
2021. szept. 17. 00:35
 9/12 A kérdező kommentje:

Megvan 😃 ultra light air dry modeling clay-ne hívják, van fent videó is, recept is. Kukoricakeményítő, fehér folyékony sulis ragasztó, olaj és citromlé kell hozzá.

Aliexpressen is vehető. Szerintem ez lesz az 🙂

Megpróbálom elkészíteni, mert felcsigázott minket de nem kapható (6000 ért 1 gramm ajándékba egy 5 évesnek semmi)

2021. szept. 17. 00:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ilyet venni hobbi boltokban, van levegőre száradó, de sütőben "kiszárítós", a neve polymerclay.

YouTube-on remek videók vannak mik készülnek belőle, és hogyan. Több színben forgalmazzák szinte mindig őket

2021. szept. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!