Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hete kezdte az óvodát ,első 3 nap brutál volt, nem sírt az elváláskor,hanem őrjöngött. Bezárták az ajtót és azt ütötte és közben ordította ,hogy anya. Amikor meg akarták nyugtatni egyszerűen nem lehetett, lökte el az óvónőt és harapta ,karmolta őket. Fél óra volt mire megnyugodott. Borzasztó volt ezt hallani mivel ilyet otthon és sehol máshol soha nem csinált, egyszerűen nem akartam elhinni ,hogy az én fiamról van szó. Utolsó 2 nap viszont már szépen pici sírással ,de bement . Nem volt semmi gond. Akkor említettem az óvónőnek ,hogy sok változáson ment át ,mert ovi kezdés előtt 2 hónappal költöztünk haza külföldről és apuka rá pár hétre vissza ment és 2 havonta jár haza...akkor annyiban maradtunk ha nem valtozik ,akkor óvoda pszichológus segítségét kérhetjük...de ugye aztán az utolsó 2 nap rendben volt...jött a hétvége és sajnos Eléggé beteg lett és otthon kellett maradnia egész héten .Na és ugye ma ment megint és ismét ugyan az a probléma volt ,hogy őrjöngött...

Beszéltem az óvónővel és mondta ,hogy nagyon aktív és makacs gyerek. Ez tény ,de nem hinném emiatt lenne ilyen amilyen...másik ,hogy mostmár azt ajánlotta ,hogy vegyük ki januárig és addigra hátha okosodik még,mert hogy van egy két szabály amit nem követ,persze azt nem mondta mi az,és én is hibáztam ,hogy nem kérdeztem rá,de annyira sokk alatt voltam,hogy szinte a sírás kerülgetett.

Mondta enni nem akar, egyedül a levest eszi mondtam ,hogy soha nem volt egy jó evő és otthon is sokmindent nem eszik meg, viszont igen,a leveseket azt szereti nagyon. előző héten azt mondta le sem akar ülni , ( bár a levest mikor ette akkor le ült ...🙄 ) mostmár le ül ,meg kérdeztem kisfiam is és mondta hogy "anya le ültem ,csak nem ettem, néztem a gyerekeket ahogyan esznek" mert ebben egyeztünk meg ,hogy ha nem is eszik de üljön le és addig nézze a többieket hogyan esznek..

Szóval nem tudom, januárban lesz 4 éves. Hozzá tette még azt is ,hogy sokan vannak ( 17-en ) sok az új és sírós gyerek és van egy másik kisfiú aki szintén nagyon aktív és hogy sokszor egyedül van ,mert a masiknak el kell menni ,mivel az az igazgató és így csak ő és a dadus van.Fura volt ahogy ezt így mondta...

Délután párom felhívta az igazgatót és ugyan azokat mondta amit az óvónő és hogy azt tanácsolja vegyük ki januárig .

Ti mit tennétek? Mi lehet a kisfiammal?

Ami érdekes ,hogy itthon meg mikor beszélünk az oviról , akkor mondja , hogy megy . Ovi után is látszólag örömmel meséli mit csináltak.Mikor itthon volt akkor is mondta,hogy menni akar. Akkor meg miért van ez??????



#óvoda #Nagyon sír #Óvoda beszoktatás
2021. szept. 20. 21:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem volt normális beszoktatás?
2021. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azért mert covid....
2021. szept. 20. 21:59
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet könnyű a kisfiának. A beszoktatás nagyon kellene. Vannak érzékenyebb gyerekek, legalább velük kivételt tehetnének. Az én gyerekeim már iskolások, de látom délutánonként amikor kihozzák a gyerekeket, és vmelyik nem látja rögtön az anyját hogy sírnak. Biztos vagyok benne hogy azon jár az eszük hogy őket most itthagyták, 1 perc múlva persze már megjelenik anyuka és minden ok. Ők 6-7 évesek, a tiéd 4, szóval nem meglepő.

Szerintem nem a január oldaná meg a problémát, hanem a beszoktatás.

Azt nem lehet kérni, hogy pl. 1 hétig csak udvaridőben együtt menjetek be? Mintha játszóra járnátok. Szerintem már ez is sokat jelentene.

2021. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
Csak egy ötlet: Az nem opció, hogy ebéd után elhozd?
2021. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Utána, hogy elmész, mi van? Az enyém ugyan nem rugdalt, de ordított. Viszont nekem ment a műsor... ha elmentem, befejezte, nem sírta végig a napot. Foglalkozások közül vagy részt vett bennük, vagy nem, attól függ milyen kedve volt. Nem jó evő, az enyém is a leveseket eszi...


Van benne egy kettősség, egyfelől érdeklik az ottani játékok és tetszik neki, ha ott lehetnék imádna ott lenni. Így viszont nem...


Most középsős, és még mindig előfordul, hogy van egy kis pityergés reggel és úgy fejtik le a lábamról. Viszont délután nekem kell ugyanígy lefejteni az óvónő lábáról, húzza az időt, még ezt meg azt el akarja mondani neki, meg századszorra is elköszönni, stb.


Ha csak reggeli beadáskor sír, de egyébként utána jól elvan,én nem venném ki. Sajnos ez a betegség miatti újrakezdés is ismerős, de ez van, idővel beszoknak...

2021. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hozd el ebéd után!

Az miért gond, hogy nem eszik, ez nem az ovinak gond, neki gond, mert éhes lesz.

17 fős csoport egyáltalán nem nagy, a miénk 26 fös.

2021. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Természetesen csak ebédig van ,nem alszik ott.

3-mas azt elfelejtettem leírni hogy ezt amit te is írtak,hogy udvar időben együtt menjünk be azt említette páromnak a telefonban. Azt mondták az mèg ,hogy csak sírna nem lenne gond,de hogy ő őrjöng és így a többi gyereket is meg ilyeszti ,amit perszeeg értek...én is úgy gondolom beszoktatas kellene neki és többi nagyon sírós gyereknek is ... egyszerűen nem is értem és dühítő ! Egyébként aztán elvan egész délelőtt,csak hogy egy két dolog amit nem akar arra nehezen lehet rá venni,de nem hinném ,hogy ez olyan nagy tragédia lenne!

2021. szept. 20. 23:18
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ovi ez máshol is így van? Nálunk idén nincs covid, rendesen van beszoktatas?


Én is a beszoktatast gondolom jónak, legalább annyira hogy az udvari időben vidd januárig. Ha addig nem megy, ugyanott folytatja ahol most abbahagyjátok, mert tudja, hogy célt ér el vele ismét. Mert megint nem fogja bírni az óvónő.


Az összeköt a szeretet mese nekünk sokat segített. Először azt hittem nem, de aztán maga mondta egyszer hogy tudta hogy visszamegyek, mert szeretem mint a mesében. Onnantól gyakran elovettuk ismét.


A problémás beszoktatást le szokták passzolni, ahogy a tesverrel otthon lévő anyukák esetében is. Ne hagyjátok.


Másik ovi esetleg, ahol van beszoktatas?

2021. szept. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

1


Nem valószínű. Mióta divat a "beszoktatás"?

30 éves vagyok de minket is csak bevittek első nap, otthagytak és jónapot. Ordítottunk addig ameddig, aztán mindenki lenyugodott

2021. szept. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

Beszoktatás kell neki.


Meg egy normális családi háttér.. Nem bántani akarlak, csak az nem normális, hogy ilyen kicsi gyerek 2 havonta látja a számára 2 legfontosabb lény közül az egyiket.

Ebből még jóval komolyabb bajok lehetnek, mint hogy örjöng az oviban.

2021. szept. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!