Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hete kezdte az óvodát ,első 3 nap brutál volt, nem sírt az elváláskor,hanem őrjöngött. Bezárták az ajtót és azt ütötte és közben ordította ,hogy anya. Amikor meg akarták nyugtatni egyszerűen nem lehetett, lökte el az óvónőt és harapta ,karmolta őket. Fél óra volt mire megnyugodott. Borzasztó volt ezt hallani mivel ilyet otthon és sehol máshol soha nem csinált, egyszerűen nem akartam elhinni ,hogy az én fiamról van szó. Utolsó 2 nap viszont már szépen pici sírással ,de bement . Nem volt semmi gond. Akkor említettem az óvónőnek ,hogy sok változáson ment át ,mert ovi kezdés előtt 2 hónappal költöztünk haza külföldről és apuka rá pár hétre vissza ment és 2 havonta jár haza...akkor annyiban maradtunk ha nem valtozik ,akkor óvoda pszichológus segítségét kérhetjük...de ugye aztán az utolsó 2 nap rendben volt...jött a hétvége és sajnos Eléggé beteg lett és otthon kellett maradnia egész héten .Na és ugye ma ment megint és ismét ugyan az a probléma volt ,hogy őrjöngött...

Beszéltem az óvónővel és mondta ,hogy nagyon aktív és makacs gyerek. Ez tény ,de nem hinném emiatt lenne ilyen amilyen...másik ,hogy mostmár azt ajánlotta ,hogy vegyük ki januárig és addigra hátha okosodik még,mert hogy van egy két szabály amit nem követ,persze azt nem mondta mi az,és én is hibáztam ,hogy nem kérdeztem rá,de annyira sokk alatt voltam,hogy szinte a sírás kerülgetett.

Mondta enni nem akar, egyedül a levest eszi mondtam ,hogy soha nem volt egy jó evő és otthon is sokmindent nem eszik meg, viszont igen,a leveseket azt szereti nagyon. előző héten azt mondta le sem akar ülni , ( bár a levest mikor ette akkor le ült ...🙄 ) mostmár le ül ,meg kérdeztem kisfiam is és mondta hogy "anya le ültem ,csak nem ettem, néztem a gyerekeket ahogyan esznek" mert ebben egyeztünk meg ,hogy ha nem is eszik de üljön le és addig nézze a többieket hogyan esznek..

Szóval nem tudom, januárban lesz 4 éves. Hozzá tette még azt is ,hogy sokan vannak ( 17-en ) sok az új és sírós gyerek és van egy másik kisfiú aki szintén nagyon aktív és hogy sokszor egyedül van ,mert a masiknak el kell menni ,mivel az az igazgató és így csak ő és a dadus van.Fura volt ahogy ezt így mondta...

Délután párom felhívta az igazgatót és ugyan azokat mondta amit az óvónő és hogy azt tanácsolja vegyük ki januárig .

Ti mit tennétek? Mi lehet a kisfiammal?

Ami érdekes ,hogy itthon meg mikor beszélünk az oviról , akkor mondja , hogy megy . Ovi után is látszólag örömmel meséli mit csináltak.Mikor itthon volt akkor is mondta,hogy menni akar. Akkor meg miért van ez??????



#óvoda #Nagyon sír #Óvoda beszoktatás
2021. szept. 20. 21:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%
Mi baja?Tán az h.eddig majd em 4 évig veled volt.Az óvónők is meg érnek egy misét...ahelyett h.próbálnának vele foglalkozni,vedd ki.Ez nem így működik.Majd ha az iskola sem fog tetszeni,akkor is ezt csinálja,abban reménykedve,hogy majd kiveszed.Amugy az én fiam egy éven keresztul sírva ment oviba.Meg untam és át írattam másik oviba.Érdekes oda első perctől szeretett járni.Erre is oda kell figyelni.Lehet nem olyanok az óvónők,a dasusok,sok a gyerek,lehet piszkálják stb.Próbálj velebeszélgetni,hogy mi a baj,mi nem tetszik ennyire?A fiam elmondta h.mindig piszkáják és az óvónők meg nem figyelnek oda!Be mentem és helyre raktam mindenkit!😡Aztán ugye át írattam másik oviba!
2021. szept. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
31%
4 evésen már egy éve tanköteles, ergo nincs olyan, hogy kiveszed januárig. Meg fogja szokni az óvodát.
2021. szept. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó elég elhamarkodottan ítélsz!! Normális háttér?? Nyilván azért mindent nem írok le ...de ha ennyire tudni akarod jövőre apuka is jön haza végleg!
2021. szept. 21. 06:38
 14/19 A kérdező kommentje:
12-es. Szlovákiában élünk...
2021. szept. 21. 06:39
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

Várj, akkor vegyük sorra:


Őrjöng olyan dologtól, amitől mások nem.


Rúg, harap, amikor nagyon erős stressz éri, felnőttet ráadásul!


Szelektív evő, leginkább folyékony állagú ételt eszik.


Szó szerint betartja, amit mondasz neki, és hivatkozik is rá órákkal később 3,5 évesen!


Közösségi szabályokhoz nehezen, vagy egyáltalán nem alkalmazkodik.


Túlmozgásos, feltűnően aktív gyerek.


Már most javasolták, hogy vedd ki, mert nem bírnak vele.


Ezek fixek, azt nem értettem, ki van sokat egyedül? Az óvónő a 17 gyerekre? Vagy a te gyereked a csoportban?


Egyébként 17 gyerek nevetségesen kevés, az ovik nagy részében 26 gyerek van, és az utolsó bántalmazó roma asszony gyereke is viszonylag könnyen beilleszkedik. Az is érdekes volt, hogy az óvónő kiemelte, hogy zavaró lehet a gyerekednek, hogy a sok új gyerek sír! Lehet, hogy érzékeny a hangokra?


Kicsit olvasd el, amiket kigyűjtöttem az általad leírtakból és gondolkozz el azon, hogy tényleg az utolsó borzalmas környezetes embernek is 1000x veszi könnyebben a gyereke az ovit, mint a te gyereked, akinek 2 szülője van, akik szeretik, sokat foglalkoznak vele, és keresik, gondolom nem ütitek meg, nem alázzátok, semmi olyat nem tesztek, amit sok rossz szülő, mégis a tiétekkel nehéz az oviban annyira, hogy azt várják, 4 évesen talán képes lesz arra, amire a 3 évesek lazán azok rossz környezetből is!


Én kivizsgáltatnám a kissrácot, mert ez nem átlagos fejlődési ütem, és egyáltalán nem a ti hibátok, nem vált ki ilyet az egy átlagos gyereknél, hogy kevesebbet találkozik az apjával.

2021. szept. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem írtam ,hogy dolgoktól őrjöng amitől mások nem,hiszen sehol soha nem csinált még hasonlót sem! Nem szelektív evő , csak most a levesek a kedvencei , előtte még a spagetti azelőtt a brokkoli, de imádja a rántott húst is stb.. nem feltűnően aktív ,mert lehet vele tarsasozni,kirakozni, bármi egyebet ami nem nagy mozgást igényel. Szereti az éneklős ,babos játékokat. Egyáltalán nem érzékeny a hangokra! És nem írtam hogy soha nem.tartana be a szabályokat . A sírás úgy zavaró hogy látják egymást és akkor a másik is elkezd. Mi az hogy szó szerint be tartja amit mondok? Neked van gyereked? Ha ti valamit meg beszéltek az nem tartja be? Ezt nem is értem...de mindegy...
2021. szept. 21. 07:06
 17/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is a beszoktatás lett volna jó megoldás. Nem is értem, miért nincs ott. Ez alap lenne ilyen kicsi gyerekeknél, főleg aki bölcsődés sem volt. Tanköteles, így nem veheted ki. A lányom mini csoportba jár, 2,5 éves múlt és nem csinál még hasonlókat sem. Persze, nem egyformák a gyerekek, a több gyerek sem viselkedik így. Most valóban vagy az lehet a probléma, hogy nincs ott az apuka, vagy esetleg érdemes lenne kivizsgálni. Lehet, hogy az ég világon semmi baja nincs, de nem vesztetek vele semmit.
2021. szept. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerre érzi azt, hogy az apja "elhagyta" és azt, hogy te bezárod egy rakat idegen ember közé. Te nem dolgozol? Sokat beszélgetsz vele arról, hogy mi vár rá, mi fog történni, miért van ott, mikor mész érte? ("Reggel elviszlek oviba, ott van sok új játék, azokkal játszhatsz. Addig anya elmegy dolgozni, majd miután megebédeltél, megyek érted.") Fontos, hogy ezeket tudja, hogy X dolog után Y dolog következik és Z után már ott is vagy érte, meg egyáltalán miért hagyod ott.

Továbbá ne lássa rajtad, hogy milyen szörnyű dolog az óvoda, milyen rosszak az óvónők, hogy neked milyen rossz őt így látni. Nem stresszeled előre, hogy "ugye nem fogsz sírni?". Csak mert ha délután örömmel mesél az oviról, ez is lehet.

2021. szept. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Óviban van... Reggel mikor felkelt mondta nem akarok menni de aztán meg ki kelt az ágyból fel öltözött , fog mosás stb.. vette a kabátot, cipőt. Nyitotta az ajtót mint aki örömmel megy. Mikor be értünk akkor jött az ellenkezés ,sírás . Neki nem jó itt nem akar. Kérdeztem most is hogy mi nem jó de nem válaszolt. Aztán mondtam az óvónőnek én be kísérem és egy kicsit várok az ajtóban had lásson. Onnan mondtam neki ,hogy menjen játszon stb. Egy kislány hívta is az asztalhoz rajzolni ,majd az óvónővel ment és szépen le is ült. Mondtam neki anya kint fog várni itt leszek ebéd után ahogy mindig párszor hátra fordult aztán én elmentem🥺 de mèg kint vártam a folyoson . Hallottam hogy sír még 2 másik kisfiú is. Aztán egyszer csak már nem hallottam és eljöttem. Az ovi Egyébként kb 5 perc. Természetesen nagyon sokat beszélgetünk/beszélgettünk az oviról,van könyv is róla , el szoktuk a plüsökkel játszania...Soha nem mutatom hogy én aggódom vagy ilyesmi mindig vidáman mesélek neki az oviról. Kérdeztem van e valami ami rossz neki ott ,bántja e valaki ,de azt mondta nem. Csak annyit mondtam neki ,hogy nem baj ha sírsz ,csak ne bántsd az ovonénit ,mert az fáj neki .. Itthonról dolgozom ,de neki azt mondom el megyek a munkahelyre ,mert nem szeretném ,hogy aztán meg az legyen ,hogy anya otthon van akkor ő neki miért kell oviba menni.

Úgyhogy most nem volt dühkitörés, délután beszélek az óvónővel ,hogy nem engedek abból ,hogy reggel be kísérjem és pár pillanatig ott maradjak . Úgy gondolom én is az,hogy nem volt beszoktatás emiatt van ez. Természetesen meg fogadom a tanácsokat a kivizsgálást,hisz ártani nem ártok vele, hisz eleve Koraszülött volt.. Köszönöm!

2021. szept. 21. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!