Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak én vagyok túl kényes?

Csak én vagyok túl kényes?

Figyelt kérdés
Faluból költöztünk városba. Gyerekem sni-s,minden évben átvittük a városba 4 órás vizsgálatra.oviba jött hetente logopédus,megoldották. Itt a városban,nekem kell minden héten elvinni a város túlsó végébe,bicajjal oda vissza 4 óra vagy átszállással heti 8 buszjegy,kb havi 15 ezer bérlettel is kettőnkre.és ha dolgozok majd vagy több gyerekkel kéne utaznom? A bicajutat nem bírná,buszokat nem szereti,vírus miatt sem örülök,és a lábam kétszer kiment a buszon,jött a mentő értem..ezt gyerekkel nem akarom,és ha pisilnie kell útközben? Csak én érzem túlzásnak vagy nyafogós vagyok? Másik szülő kérdezte akkor igazolja az ovit aznapra? Logopédus ráförmett,hogy nem oszt igazolást. Nem értem. Óvónő mondta " ez kötelező" elrohant,sajnos sosem ér rá beszélni. Sztem kb 10 logopédus van a városban,nem értem miért nincs közelebbi,de most minket az anyákat néztek lustának...csak bosszant,hogy a betűket mindig helyesen ejti,tehát felesleges,inkább a szavakat keveri a mondatokban..mik a tapasztalatok?ha azt írják " javasolt" akkor nem kötelezhetnek?
2021. szept. 22. 01:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem túl kényes vagy. Óvódás gyerek mellett nem dolgozol, és ezt a heti egy alkalmat nem bírod megoldani. Más munka és 2-3 gyerek mellett viszi a gyerekeket sportra, különórára. És hogy fogsz munkába járni? Hogy akarsz több gyereket nevelni, ha heti egy alkalommal nem tudsz eljutni a város másik felébe? A gyerekem 3 hónapos kora óta 3-4 havonta elutaztam vele egyedül Olaszországba a nagyszüleihez.
2021. szept. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
71%

1-es lehet hogy nem tud dolgozni sni gyerek mellett :( nekem is sni a gyerekem, 10 hos kora óta nem tudunk vele sehova elutazni.

Egyébként kérdező sztem elfáradtál kicsit, biztosan nem egyszerű a helyzet. Miért koltoztetek?

2021. szept. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is van egy sni kisfiú. Megyeszekhely. Pont mondták szülői értekezleten, hogy kötelesek helyben biztosítani a heti több alkalom fejlesztést és ha a gyermek atmegy másik oviba, nekik is biztosítani kell, nem a szülő viszi, hanem napközben Kimegy a fejlesztő pedagógus.
2021. szept. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%

Snis gyerek mellett,ha jár a gyod is (gyod mellett csak 4 órában lehet) kB képtelenség munkát találni.


Igényeltél emelt csaladit stb? Ha azok járnak, akkor elvileg jár a kártya ami máris 90%os kedvezményre jogosít fel utazás alatt téged, a gyereknek pedig ingyen van, hisz tartós beteg. Kb 100 forint a havi bérlet igy. Nézz utána.


Nem tudom melyik városban élsz, nyilván én Budapestről "könnyen beszélek", de én kerestem olyat ami közelebb van. Mármint fejlesztő, mert a szakszolgálat nekem is azt jelölte ki, aki a város túlsó felén van. Snist utaztatni nem könnyű, szóval én nem kényesnek mondanálak, én sem értem a helyzetet, közelebbi kellene, mert nagyon megterhelő a gyereknek is a rengeteg átszállás. Utazó gyógypedagógus nincs? Esetleg aki kijár a gyerekhez, oviba, suliba?


Neked jogosítvány nem lenne célszerűbb?


Más megoldás sajnos nincs, vagy közelebbi szakember, vagy jogsi, vagy tűröd ezt, a kártyát viszont intézd, a máknál kell kérni.

2021. szept. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
70%

"hogy a betűket mindig helyesen ejti,tehát felesleges,inkább a szavakat keveri a mondatokban.."


A nyelvhasználat, nyelvhellyesség szintén a logopédus feladata.

Tudatlan vagy.

Ha nem tetszik a kijelölt heti egy, ami egyébként halkan súgom: szart se ér.

Keress másikat, közelebbit, perkálj és hordd oda. Nem lesz olcsó. 4-6000/fél óra.

Heti egy a gyerekemnek is járna az oviban (város), de katasztrófa, ezért heti háromszor viszem biciklivel amíg az idő engedi, utána tömegközlekedés.

Emellett heti háromszor szenzorosra is jár. Arra se az oviban.

2021. szept. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
29%
Ritka hisztis vagy.
2021. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
39%
Vegyél autót.
2021. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%
Az sni kb. ezerféle dolog lehet, egyáltalán nem biztos, hogy nehéz utazni egy sni-s gyerekkel, vagy nem lehet mellette dolgozni. Kiment a lábad a buszon? Bocs, de ezen felröhögtem. Te nem tudsz buszozni? Akkor csinálj jogsit! Amúgy sehová nem viszed a gyerekedet? Az enyém sni-s, kijön a logopédus az oviba szerencsére (bp.), de viszem táncolni, tornázni, játszótér is messze van tőlünk, 20 perc gyalog.
2021. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
38%
Valóban te vagy
2021. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy tényleg ennyi empátia van az emberekben vagy csak mindenkinek sz*r napja van és anonim jólesik belerugni valakibe?
2021. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!