Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Néhány kényes kérdés a szülésről?

Néhány kényes kérdés a szülésről?

Figyelt kérdés

-Ha kozmetikus teljesen rendbe tesz odalent, akkor is piszkálnak?

-Mindenhol van beöntés? Mennyire kellemetlen, hogy kell elképzelni?

-Mindenképp szülés közben felhelyeznek katétert?

-Szülést követő napokban milyen vizsgálatokra számíthatok? (felnyúlnak megnézni a méhem)



2019. nov. 11. 17:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Szeretném követni a kérdést, hamarosan szülök.
2019. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

-Saját magamat tettem rendbe odalent, nem piszkáltak


-Kórházfüggő. Van ahol adnak, van ahol nem, van ahol kúpot adnak. Nem vészes, rosszabbra számítottam. De második szülésemnél erős fájások közben azért nem volt kellemes.


- Nem helyeztek fel katétert.


-Szülés után nem nyúlkálnak fel, kívülről nyomkodták a hasam, hogy tudják, mennyire húzódott vissza.

2019. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem

Nem, teljesen kibirható. Ahol szültem, ott opcionális volt, én kértem.

Nem


Nem nyúlnak fel, megnézik húzódik-e össze.

Nálunk a saját ágyban letoltas a bugyit, odalestek viziten, megkérdezték van-e panasz.

Hüvelyi Uh volt nekünk a 6 hetes kontrollon.

2019. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

1.: nem. Ha te leborotválod magad otthon, és max borostát hagysz, akkor is hagynak. A lényeg az, hogy ne dzsungel fogadja a szülésznőt :)

2.: Nincs. Nem tudom, mi határozza meg, hogy hol van és mikor adnak, de nekem nem volt, pesti kórházban 3 hete szültem. Egyébként baleset sem volt. Sok nőnél beindul szülés előtt a természet, fél-1 nap hasmenést nyersz, de legalább nem csinálsz oda a szülőágyra (ami egyébként nem lenne baj, fel vannak rá készülve, hogy ilyen van, azonnal cserélik a dzsuvagyűjtő réteget a hátsód alatt elvileg).

3.: nem, tudtommal csak császárnál van katéter, és azt nem tudom, ott minden esetben-e. Hüvelyi szülésnél nincs, nincs is szükség rá.

4.: Semmire. Lázat, vérnyomást mérnek időnként, meg van egy ujjbegyes vérvétel a kórházban. Ha Rh összeférhetetlenség van a babával, akkor egy szuri. Azonnal szülés után kitakarítják a méhed, összevarrják, amit össze kell, körbenéznek, aztán békén hagynak a 6 hetes kontrollig. Addig tilos is piszkálni a rendszert, mert baromi nagy a fertőzésveszély, sokáig vérzik ott, ahol a placenta tapadt. Addig nem szabad kontrollra se visszamenni, majd ott nézegetik a méhszájat.

2019. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%
Jajj most nagyon muszáj volt odabökni azt a nyamvadt pirosat csak mert szeretném elmenteni a kérdést. Jézusom... :D
2019. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szent István kórházról vannak tapasztalatok idén áprilisban.


-Én magamnak tettem rendbe, nem is volt teljesen kopasz, de senki nem foglalkozott vele, nem borotváltak.


-Nem adtak beöntést, én kértem volna szívem szerint de azt mondták, hogy felszerelés sincs hozzá, nem protokoll náluk. Cserébe a babával együtt jött más is, de ez mindennapos ott.


-Nem volt katéter, nem is jött szóba. Annyi volt, hogy az aranyóra után mikor toltak le az osztályra, közben elküldtek pisilni. Azt mondta a nővérke, hogy igyekezzek hogy sikerüljön, mert ha másnapig nem sikerül, akkor kell katéter. De elsőre sikerült.


-Szülést követően senki nem nyúlt sehová, hathetes kontrollon sem. Szülés utáni nap jött a doki, és kívülről megnyomkodta a hasamat, így nézte meg, hogy mennyire húzódott össze a méhem. Hathetesen is csak ultrahanggal nézett meg.

2019. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 qkker1 ***** válasza:
32%

"Jajj most nagyon muszáj volt odabökni azt a nyamvadt pirosat csak mert szeretném elmenteni a kérdést. Jézusom... :D"


Dugás helyett inkább tanultál volna!

A válasz küldése opció mellett ott van

"Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik?"

Kocka kipipál, és nem kell hülyeségeket firkálni!

2019. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Ahol én szültem ott minden reggel és este átmosták/törölték a hüvely területét és a gát környékét a nővérek.


A beöntéstől én is tartottam. De visszagondolva még az volt a legkellemesebb az egészben.

2019. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A szülés után a méh kitakarítása, varrás mennyire fájdalmas. Sőt, a takarítás hogy zajlik? Apuka addig ott lehet vagy a babával? Az aranyóra ez után jön?
2019. nov. 11. 18:05
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

Én már szültem,20 éve.Akkor volt gátmetszés,beöntés,borotválás.Semmi méhkitakarítás nem volt.Az össze varrás fájt!Szülés után semmi fájdalmas nincs,a varrást kivéve.Katétert cssk akkor helyeznrk fel ha nem tudsz pisilni.

Most 30 hetes vagyok,a Szent Istvánba fogok szülni.Nincs borotválás(azt magamnak megoldom),nincs beöntés és gátvédelemmel szülnek!

2019. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!