Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért kezeli mindenki ennyire...

Miért kezeli mindenki ennyire kényes témaként az abortuszt?

Figyelt kérdés

Szerintem természetes dolog, hadd döntse már el egy nő, hogy mit akar. (Oké azzal félig meddig egyet értek ha megcsinálni meg tudta akkor vállalja is). De nem értem, hogy miért ennyire kényes téma ez mindenkinél? Vagy mit tartatok rajta elítélendőnek/ brutálisnak?

(várok hideget meleget)



2019. febr. 9. 00:46
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
63%
Azért kényes téma, mert mégis egy (vagy több) ember életéről szól, és később nem lehet nem megtörténté tenni.
2019. febr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
60%
Én sem értem. Általában azok ítélik el szerintem, akiknek fogalmuk sincs milyen nélkülözve, máról holnapra élni, diszfunkcionális családdal... Ha valaki addig eljut hogy elvetesse a gyerekét, akkor annak a gyereknek jobb is. Az meg hogy "mégis csak egy élet" ez ilyen álszent butaság, ha ennyire érdekelné az embereket az élet akkor senki nem enne húst stb. Nem beszélve arról hogy nem mintha kihalóban lennénk vagy valami, ilyen túlnépesedett világban egyszerűen ha valaki nem akarja vállalni, akkor tiszteljük már a döntését.
2019. febr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
37%
Mert egy bizonyos pont után az embrió már nem az anya testének egy része, hanem egy különálló élet, akinek joga lenne az élethez, ha kaphatna rá esélyt, hogy az anya megszüli. Valakinek kellene az ő érdekeit is képviselni. Bár tudom, hogy jobb ha egyes családoknál, anyáknál nem születik meg, de az nagyon vitatott dolog, hogy honnan kezelhető egy embrió emberi élőlénynek, akinek az abortusszal kioltanák az életét.
2019. febr. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
29%
Mert ez az egyik módja annak, hogy az ember Istent játsszon. Aki él vele, egy életen át cipeli a súlyt. De nem ítélkezem, indokolt esetben jobb, ha a magzat nem jön a világra.
2019. febr. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
71%

Mert kényes téma. Nem tartom elítélendőnek, ugyanakkor bosszant mennyire nincsenek sokan tisztában a dolgok, vagy akár a saját testük működésével sem, sokszor felnőtt nők sem.. Pedig egy csomó szenvedéstől megkímélhetnék magukat. Ugyanakkor alap dolognak tartom hogy a nő rendelkezhessen a saját teste felett-éppen elég ideig voltak a nők harmadrangú állampolgárok, akiket férjhez lehetett kényszeríteni, születni, kihasználni. Sokan még ma is kötelességüknek érzik hogy elviseljék a szexet, vagy ne védekezzenek ha a férfi kényelme úgy kívánja, esetleg ezzel elkerülve a későbbi verbális, vagy fizikai erőszakot.És azokat a nőket, akik ezt nem teszik lenézik, megvetik az ilyen asszonyok.


Na EZT a hozzáállást kéne megszüntetni, mert a saját méltóságuk, emberi mivoltuk semmibe vétele is okoz egy csomó bajt a nőknek. Szóval hölgyek, sokszor mi magunk is bűnösek vagyunk amiért az abortuszig jutunk.... Néha csak azzal hogy ész nélkül hagyjuk magunka lenyomni, lemegyünk kutyába és benne maradunk egy szar kapcsolatban... És most lehet jönni feminácizni, főleg a kedves nőtársaimnak. Mert milyen má' hogy azt mondom, nem kell hagyni hogy ne kezeljenek egyenrangúnak, és nem kell elfogadni a számunkra szar helyzeteket. Ugyanis ha egy nő nem sík hülye, vagy nem kényszerből dug védekezés nélkül (tök mindegy hogy fizikai, lelki kényszer, vagy csak jól beidomították hogy nőként neki kuss a neve és akkor jó ha mindenben nyal a férfiaknak), akkor bizony a legtöbbször az a gyerek meg sem fogan...

2019. febr. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
43%
Azert, mert vannak, akik ugy gondoljak, hogy ha eletnek nevezik a marson talalt zold moszatot, akkor egy dobogo sziv az anyamehben is eletnek minosul, kioltasa ezaltal gyilkossagnak. Es vannak, akik meg nem igy gondoljak. Ezert ilyen kenyes tema.
2019. febr. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
48%

Érzelmi alapon. Pont azért, mert láttam ultrahangon, hogy 9 hetesen mocorog, 12 hetesen már mindene megvan, egy tökéletes pici emberke. És már akkor elöntött a szeretet és a bizonyosság, hogy az enyém, az én gyerekem, mikor 7 hetesen először kihangosította az orvos a szívhangot, és ott lüktet.

El nem tudom képzelni, hogy milyen lehet, amikor valaki egy nem kívánt terhességgel megy orvoshoz. Értem, és ésszel felfogom, hogy nem örül neki. De nem tudom átérezni.

Ennyire egyszerű.

Még csak azt se mondhatom, hogy azért, mert évekig küzdöttünk a babáért. Első, vagy második hónapban egyből teherbe estem mindegyik gyerekkel. Kicsit ez is a másik oka. Nem tudok hinni abban, hogy valakinek pechje van, és védekezés mellett esik teherbe. Szintén azért, mert sose éltem át. Mindig odafigyeltünk, hogy ha nem akarunk, akkor ne legyen, semmi kockáztatás. Főleg így, hogy tudjuk, hogy nálunk aztán az is elég, ha egyszer összebújunk.

Sokan meg még büszkék is rá, hogy megszakítással védekeznek. Meg forró fürdő, ecetes öblítés, és hasonló ökörségek. Aztán hopp, mehet abortuszra. Nem nagy dolog, nem fáj.

2019. febr. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
50%
Nem igazán ítélem el, csak nem értem, miért jut el valaki a nem kívánt terhességig... Millió elérhető védekezési lehetőség van.
2019. febr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 Balogh Bence 2019 válasza:
34%

Azért kényes téma, leszámítva a hagyományokat, mert az ember egyéni és társas szerepei összeütközésbe kerülnek. Onnantól kezdve ugyanis, hogy valaki teherbe esik, három érdekelt fél is lesz. Te - szerintem helytelenül - azt írod, hogy ez hadd legyen a nő döntése, de ez nem csak a nőről mint egyénről szól már, hanem a gyerekről és a nagyon elhanyagolt férfiról is. (Az rendben van, ha a nő el akarja vetetni a gyereket, a férfi meg nem? És ha a férfi akarja, de a nő nem?)


Ahogy előttem is felvetették, az egész rákfenéje az, hogy hogy jutunk el eddig a helyzetig. Mert a szex alapvetően gyereknemzés, mégha léteznek is fogamzásgátló módszerek. Szóval miután felelős szexre kerül a sor, akkor nincs igazán létjogosultsága az abortusznak. Mintha felmondanál egy szerződést.


Végül, csak hogy tényleg legyen jó okotok nullára lepontozni, túl van lihegve a dolog, a disznót is levágjuk, a gyerek se különb még születés után egy jó darabig. Erkölcsileg pont ugyanannyira okés embert ölni mint állatot.

2019. febr. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
30%

"Miért kezeli mindenki ennyire kényes témaként az abortuszt?"

Ugyanazért, amiért az emberölést.


"Szerintem természetes dolog, hadd döntse már el egy nő, hogy mit akar."

Szerintem az is természetes dolog, hogy hadd döntse már el egy férfi is, hogy mit akar. Pl. ha gyereket, akkor hadd születhessen meg a gyereke (akkor is, ha egy nő méhében fogant meg).


"De nem értem, hogy miért ennyire kényes téma ez mindenkinél? Vagy mit tartatok rajta elítélendőnek/ brutálisnak?"

Nem értem, hogy miért ennyire kényes téma, hogy elteszi-e valaki láb alól a szomszédját, ha nem tetszik neki. Vajon mit tartanak rajta elítélendőnek/brutálisnak?

2019. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!