Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Meddig normális, hogy sirdogál...

Meddig normális, hogy sirdogál kisgyerek az oviban?

Figyelt kérdés

Reggel könnyen bemegy, de azt mondták az ovónők, hogy napközben van hogy pityereg. Ilyenkor azt mondja hiányzok neki. 2 hete jár, fokozatos volt a beszoktatás. Egyébként bölcsis volt, ahol nagyon szeretett, sose sírt, ő volt a bandavezér, így most kicsit megijedtem

Szeretném, ha jol érezné magát.


2021. nov. 19. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez még teljesen normális, ne aggódj. Új neki a helyzet, de hamarosan hozzászokik :)
2021. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hiába volt "bandavezér" bölcsiben, az ovi neki új közeg, az új közeg pedig egyéntől, helyzettől függően változó, milyen hatást fejt ki. Meddig normális? Sok tényezős kérdés, mint a klegtöbb kérdés. A gyermek életkora adott, gondolom 3 éves (hacsak nem volt kivételes indok a későbbi kezdésre). Függ a gyermek egészségi állapotától, a pedagógussok, dajkák hozzáállásától (amelyek nyilván nem feltétlenül egységesek), a csoportbeli többi gyermektőlm hogy azok miképp fogadják őt, és még sok mindentől.


De általában pár hónapon belül általánosan megszokják a közeget, a tényleges, kezdeti beszoktatás viszont csak 2-3 hét, a szerencsésebb esetekben is. (Rosszabb esetben még ennyi sincs, sajnos.) Sírás viszont nyilván lehet onnantól egyéb, más okokból, ami olykor jellemző is a kisgyermekekre.

2021. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb nagycsoportos korig normális sztem.

Persze azért nem addig folyamatosan minden nap, de az én lányom pl olyan volt h szakaszosan voltak hetek, amikor visszatért nála a sírás, még akkor is amikor már hónapok óta ovis volt.

2021. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!