Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jogos, hogy az anyuka még...

Jogos, hogy az anyuka még mindig ezen kattog?

Figyelt kérdés
Még augusztus legvégén az óvodában volt pár napos beszoktatás (mini csoport). Az egyik napon a lányom összeveszett egy másik kislánnyal és megkarmolta az arcát. Persze a következő héten, amikor találkoztam anyukával, panaszkodott, hogy milyen csúnya a sérülés. Bocsánat kérés és elbeszélgetés is volt. Ma megint ott volt az óvodánál az anyuka, aki másik anyukának mutatta a kislány arcát, hogy még mindig látszik. Ez így szerintetek normális volt az ő részéről? Én meg tök kellemetlenül álltam ott. Elhiszem, hogy ki akadt, de azóta vagy 3 hónap eltelt. Ti mit gondoltok az esetről, jártatok hasonló cipőben, akár a másik anyuka, akár az én részemről? Hogyan kezeljem ezt a továbbiakban? Azóta úgy néz rám, mint a véres rongyra. Nem szeretnék emiatt egyik szülővel sem rosszban lenni, de így hogy mások előtt így állít be? Jogos volt a részéről és megérdemeltem? Már tényleg nem tudok mit gondolni. Az egyik barátnőm fia bölcsődés, azt mondta ott az ilyen esetek mindennaposak, mégsem csinálnak a szülők ebből ilyen patáliát. Ennyivel másabb a bölcsőde? Pedig ez mini csoport, sokan még a 3 évet sem töltötték be. Bocsánat, ha hosszú voltam, csak gondoltam, minden részlet számít és kissé rossz hangulatban vagyok emiatt.

2021. nov. 23. 20:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
74%
A lányom arcát a barátnője harapta meg a bölcsiben, sokáig látszott, de nem csináltam ügyet belőle. Kisebb sérülések mindennaposak ilyen kicsiknél. Ignoráld az anyukát, szerintem a többi szülőt sem érdekli a több hónapos sztori.
2021. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%
Fiam arcát egy idősebb kislány megcsikarta a játszótéren. Látásból ismertem csak őket. Anyuka nem győzött szabadkozni, de én mondtam neki hogy semmi gond. Gyerekek. Előfordul. Kár az ilyet felfújni.
2021. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
43%

Ha még három hónap múlva is látszik, akkor az elég mélyre sikerült, nem felületi kis karc, én se lennék oda meg vissza a boldogságtól...

Igazán vehettél volna egy Curiosa gélt "engesztelésül".

2021. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%

3-as ez most komoly?? hogy odamenjek, az anyukához hogy veszek neki vmi kenőcsöt?- ne már...

az ilyen pillanatok műve, amit semmilyen gondozó nem tud kivédeni és előfordul bölcsiben-oviban... ha emiatt egy anyuka még hónapok múlva is ezen kattog, nem tudsz vele mit kezdeni.. nagy ívben kerüld el.. írom ezt úgy, hogy szerencsére az én gyerekeim nem tettek kárt senkiben, be volt hogy ők jöttek haza kisebb sérülésekkel.. ez a gyerekkor-gyerektársaság velejárója.. sose csináltam belőle ügyet...

2021. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
46%

Bocs, 4-es, de én is ugyanazt gondolom, mint a hármas.

Mikor volt már augusztus??

És még mindig látszik??

Igen, történnek sérülések, a gyerekek saját magukat is képesek összemarni, DE pár hét alatt mind meggyógyul. Ha valami 3 hónap múlva is látszik, az nem az ejnye-bejnye kategória.

2021. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
73%
25 évvel ezelőtt megvágtam magamat egy késsel, kicsit vérzett, bekötöztük, semmi gond nem volt vele. Még most is látszik a helye, pedig tényleg nem volt komoly. A lányom 14 ével ezelőtt infúziót kapott, a branül helye még most is látszik, pedig az sem volt egy hatalmas dolog. Az egyik bárányhimlő folt helye is látszik, mert elkapartam. 38 éve volt.
2021. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Derjaderja ***** válasza:
20%

3-mal és 5-tel értek egyet, én is kiakadnék. Bár talán nem egy ottani anyukának mutatnám.

Ha a saját gyerekem csinálná, nagyon szégyenlnem magam, és elgondolkoznék, hogy 3 évesen még mért karmolózik.

Komolyabban bocsánatot kérnék.

És a körmeit jó rövidre vágnám.

2021. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%

"4"-es vagyok- az anyukát bántja amint látjátok.. de mégis mi a fenét tegyen? - mini csoportról ír, ahol a gyerekek még nem mérik fel milyen sérüléseket okozhatnak 1-1- pillanatnyi karmolással-ütéssel...


és 6-ost lepontoztátok, de akkor elmondom, hogy nekem is van a kezemen egy 40 évvel ezelőtti olyan kis sérülés, amit nem tudok megmagyarázni miért maradt meg a mai napig, hisz csak egy kis karcolás volt (egy régi colás kupak tetejétől- mint egy macskakarmolás, olyan volt.. mégis meglátszik a mai napig!!!) - fiam eltörte a kezét itthon, simán elcsúszott a padlón, semmi rosszat nem csinált, be kellett drótozni... még csak 1 éve volt de a drótok bevezető helye naggggyon meglátszik a kezén, biztos vagyok benne, hogy ez is megmarad neki felnőtt korára is.. senki nem tehet róla.. egyikről sem.. Nem biztos hogy "olyan mély és borzasztó karmolás volt"... nekem sem látszik semmilyen más sérülésem gyerekkoromból, pedig volt jópár.. hogy ez miért maradt meg? passz.. egyik elmúlik minden nyom nélkül, más megmarad..

2021. nov. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
25%
A gyerekek azért gyorsan gyógyulnak, szóval a fenti példák (tizenévesen volt és megmaradt) nem összehasonlíthatóak a 3 évesnél, akinek a karmolás nyoma 4 hónap alatt nem tűnt el az arcáról. Azért elég durva karmolás lehetett. Másrészt kis csoport, a másik anyuka már ne beszéljen erről senkivel, mert le lett rendezve? Vagy ha mégis el meri mondani valakinek, ne lehessen szabadon mérges? Ugyan már...
2021. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
89%

én 7 éves voltam a fiam 6 :) nem 10-en éves korunkban történt sérülések, de igazából tök mindegy hány éves korodban történik.. megtörténik és nem tudsz mit tenni ellene... magadnak is okozhatod (saját példánk)


Lehet szomorú az anyuka.. mérges viszont nem.. és nem alázhatja meg a másik anyukát más előtt.. pláne nem hónapokkal később..


Ebből nekem csak az látszik a panaszkodó anyuka részéről, hogy halvány lila gőze nincs milyenek a gyerekek, tizedmásodpercek alatt véletlenül is!!! milyen sérülést tudnak okozni a másik gyermeknek..


A kérdező, megírta, hogy már bocsánatot kértek.. megbeszélték.. azóta se írt problémáról.. mégis még most is lealázza őt a másik szülő előtt.. egy 3 hónappal ezelőtti egyszeri incidens miatt..



És persze kérdező lehet az is, hogy semmi rosszindulat nem volt az anyukában, csak esetleg pont rákérdezett egy másik anyuka ő meg elmesélte mi történt... minden rosszindulat nélkül...


Nem voltunk ott... így véleményem lehet a te oldaladról, de lehet az is, hogy te teljesen félreértetted a helyzetet és nem ellened szólt, csak egy sima "beszámoló volt" "mi az a kicsi arcán?"

2021. nov. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!