Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisgyermeknevelő diplomàval,le...

Kisgyermeknevelő diplomàval,lehet óvodàbam dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha valóban akkora hiàny van mint mondják...
2021. dec. 1. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Végzettség nélkül is lehet valaki ped. asszisztens oviban…
2021. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Bármilyen diplomával el lehet menni pedagógusnak.


Viszont kötnek veled szerződést beiskolázásra.

Végzettség így fog kelleni, de elmehetsz dolgozni már előtte is.


Ha jól tudom, ped.asszisztenshez is kell szakirányú végzettség és nem minden intézmény vehet fel.


Ettől még érdeklődj az adott óvodákban.

2021. dec. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
óvónő munkakörben biztosan nem, ped. asszisztens és dajka max, de ezekben sem vagyok biztos
2021. dec. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Ped asszisztenshez gimnázium kell


Ennyi


De nyilván csak olyat vesznek fel, aki azért ért valamelyest a gyerekekhez stb. Nem csak az utcàról besétált valakit.


Nálunk van egy drámatagozatos gimibe járt csaj is.

Hivatalosan popsit töröl, kiborított innivalót, ennivalót töröl, öltöztet stb

De közben dalolászik, játszik velük, mesét olvas stb. Is..

2021. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva?
2021. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok ovi nem vesz fel végzettség nélkül embert, hiába a hiánnyal. Bölcsibe mehetsz kisgyermeknevelővel.
2021. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

5: gyanítom azért, mert nem mindegy, milyen a diploma, nem lehetsz pedagógus egy mérnöki diplomával... kevés az a munkáltató (sőt..), aki fizeti a felsőoktatás díját, ha esetleg nem vennék fel az illetőt államira. plusz ez esetben sok dokumentum módosítására is szükség van, hogy úgy dolgozhasson valaki jóesetben csak 3 évig, hogy nincs végzettsége.


ui: én nem pontoztalak le :)

2021. dec. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Pedig ez egy bevett dolog.

Több évfolyamtársam is volt, akiknek volt valamilyen diplomája és már dolgoztak, de ugye kellett ahhoz a pedagógus diploma. (Egy félév durván másfél havi fizetés, de van részletlehetőség, ezt önköltségesre értem.)


Matek tanárom matematikus volt és miközben minket tanított, végezte el az egyetemet.


A kérdezőnek mindenképpen el kell végeznie az óvópedet, hogy ott dolgozhasson.


Főiskolán mentem ki tanítani, akkor már kérdezték, hogy van-e valamilyen végzettségem. Sajnos nem volt, így volt hely, ahol nem mertek alkalmazni. 1 évig lehet úgy, hogyha nincsen megfelelő végzettséged.


Most, hogy pedagógus hiány lesz, valószínűleg ismét az egyetemi, főiskolai hallgatókhoz fognak fordulni.


Ezek itteni tapasztalatok, nyílván nem látok rá az egész országra. Az is kérdés, hogy kis vagy nagy intézmény, falusi, városi, egyházi vagy önkormányzati (óvoda).

2021. dec. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az megint más, hogy valakinek a témába illő a végzettsége, csak nem pedagógus, lásd a matektanárod példáját. ilyet ismerek én is, ápolónő tanít középiskolában, neveléstudományi msc-vel. de az óvodák és bölcsődék ebből kilógnak, itt nincs olyan hogy a matematikus végzettség jó lesz amíg megszerzi az óvodapedagógus diplomát. és az is nyilván más, ha már folyamatban van a diploma megszerzése
2021. dec. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2021. dec. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!