Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan zajlott az első nap az...

Hogyan zajlott az első nap az óvodába menet? Nehéz volt megszoknia a gyermekednek? Könnyen felöltöztettétek a kicsit? Van valami praktika amitől több kedve lesz óvodába menni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 3. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Mintha mindig is oda járt volna
2021. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Nekem mindkét gyermekem nagyon könnyen vette az akadályt. A nagy 10 - 15 perc után hazaküldött első nap. Ennyi volt a nagy beszoktatás.

A középső mivel már ismerte az ovit a nővére által így szinte repülve szaladt be, hogy végre ő is járhat.

2021. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se volt gond.

Mindkét gyerekünk szept. elején kezdte az óvodást. Előtte nyár elején volt lehetőség arra, hogy hétköznap délutánonként bemenjenek az óvoda udvarára játszani. Így szept. elején gyakorlatilag várták, hogy újra ott játszhassanak.

Ez tehát egy nagyon jó ötlet, sokat segít az őszi beszoktatásban, úgyhogy őszintén javaslom minden óvodának.


A fiamnak azért nehezebb volt az elválás, de egy hét alatt minden rendeződött.

A lányomat én (apa) vittem első nap. Az óvónő kitöltetett velem egy nyomtatványt, közben a kislányom magától átöltözött és csak annyit kérdezett a végén: "Bemehetek játszani?" Úgyhogy gyors puszi és már szaladt is befelé. :-)

2021. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk volt beszoktatás, már az első nap úgy elvolt, mintha ott sem lettem volna. Akkor azt mondta az óvónő, hogy ez jó jel, azt jelenti, nem lesz probléma élesben sem. Valóban így lett. Nem sírt egyszer sem, szeretett oda járni, hogy amikor már bementünk, nem az öltözőbe vette az irányt, hanem már ment volna be a csoport szobába. A lényeg, hogy ne érezze a szülőn az aggodalmat, ne legyenek hosszú búcsúzkodások. Átöltöztettem, az ajtóhoz kísértem, ahol már várta vmelyik óvónő vagy dadus és ennyi. Mos már egy ideje nem lehet bekísérni őket az épületbe, az ajtóban átveszik és ennyi, de evvel sincs semmi gond. Akkor volt egy nehezebb időszak, amikor betegség miatt sokat hiányzott és vissza kellett rázódnia, de az sem tartott pár napnál tovább.
2021. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Óvodaérettség része az önálló öltözés. Ezért se érdemes 3 éves kor előtt beadni.
2021. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Már azelőtt, hogy járt volna sokszor elsétáltunk az ovi előtt.Látta a gyerekeket, meséltem neki, hogy ide fog járni, sokat fognak játszani,milyen buli hely és hogy mennyi barátja lesz.Várta is és szereti is, ennek ellenére nála pld lelkileg mégse ment könnyen(elkezdte visszatartani a kakát), aztán hol járt,hol nem a mindenféle betegségek miatt.Most utoljára hogy meggyógyult és vittem meg már sírva hagytam ott,több nap is.De amúgy aztán mondják, hogy hamar megnyugodott és jól is érezte magát.Most héten meg már be se mehetek vele, csak a kapuba adjuk oda és kapjuk vissza a gyerekeinket úgyhogy öltözés szempontjából lövésem sincs, hogy mit csinál egyedül, mit a dadus vagy aki épp öltözteti őket.

A felsorolt ,,rosszabb" dolgok ellenére amiket mesél abból az látszik, hogy szeret járni.Én azt gondolom, jól tettem hogy felkészítettem, hogy pozitív dologként beszéltem az oviról.

2021. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!