Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valami házi praktika egész...

Valami házi praktika egész napos hányinger ellen?

Figyelt kérdés
Csajok segítsetek, próbáltam a gyömbért, reggel ébredés utáni kekszet, minden, mégis baromi hányinger kínoz, egész nap, hányni viszont egyszer sem hánytam, de mégis annyira rosszul vagyok. Mit tudnék tenni, hogy kicsit elviselhetőbb legyen? 12 órában dolgozok de így nem sokáig fogom bírni :/

2021. nov. 8. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kóla
2021. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hideg kólára +1, és bármennyire nehéz, figyelj rá, hogy ne legyen üres a gyomrod,mert attól még rosszabb! Sajnos ezt túl kell élni :(
2021. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem segített ha hánytam. De semmiképp sem éhgyomorra, én ha már nagyon kellett inkább ittam vizet, mert a céltalan oklendezesnel nincs rosszabb. Ha nagyon vészes, akkor vannak amúgy gyógyszerek is rá
2021. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is a kóla segített. Meg a héjában főtt krumpli.
2021. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
B6 vitamin
2021. nov. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy nem tanácsos terhesen colat inni, vagy szénsavasat, de ki fogom próbálni. :) a gyomrom sose üres munkában is van hogy csak kekszet gyumolcsot de mindig bekapok valamit, igy sose ures. Lehet nekem is jobb lenne ha hánynék, de nem tudok, csak bokádokod, szörnyű :/ utána egész nap rajtam van a hányinger
2021. nov. 8. 10:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát figyi, lehet nem az egészséges mintaétrend eleme a kóla, de ebben az időszakban örültem ha valami lement. És még fogytam is 7 kilót. Én víztől is teljesen rosszul voltam, csak kóla és a gyöbéres üdítő maradt bennem. A védőnőm is azt mondta, hogy most elsősleges a folyadék pótlás, ha így akkor így.
2021. nov. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak a narancs kola mai napig
2021. nov. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem segített rajta semmi, de én nemhogy 12 órát dolgozni, hanem felkelni sem tudtam, hánytam egyfolytában, nem segít a hányingeren a hányás se ha terhes vagy, a 12. hét után adnak cerucal tablettát, az segít kicsit.
2021. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a kólától hánytam, pedig én is sok helyen olvastam. Többé nem is próbáltam. A jéghideg vízből egy-egy korty egy picit tompítja, de az sem esik jól. Inkább mintha csak jegeltem volna a hányinger központom pár tízpercre.

Sajnos mindenkinek egyénileg kell kitapasztalnia, hogy mitől jobb és mitől rosszabb. Nekem pl. ha teljesen kiürül a gyomrom is iszonyat, de ha pár falatnál többet eszek is borzasztó. Nem tudok mindent meginni, pl. az almalevet imádtam korábban, most hányok tőle. A víztől is erős hányingerem lesz. A baracklé ellenben csúszik, de abból sem minden fajta.

És akkor a legjobb. Ha kora délutánig eszem gyümölcsöt, iszonyat savam lesz, még rosszabbul leszek. Este viszont kifejezetten kívánja a szervezetem, akkor nagyon jól esik egy-egy szelet alma, narancs, vagy mikor mi. Úgy csináljuk, hogy a férjem pucol mindenfélét, én beleeszek amennyi jól esik, a maradékot pedig megeszi ő. :D (Mondjuk mostanában ez már lassan mindenre igaz.)

Most egy hete kb. már kaja előtt is mindig rosszul vagyok és ha sikerül leerőltetnem pár falatot, akkor utána is egy-két órát. Akkorát kell rá pihennem, mintha megmásztam volna a Kilimandzsárót. Most is épp ez történik. Feltettem a lábaim az irodában, hátradőltem és miközben pihenek és koncentrálok, hogy ne hányjam el magam, nézegetem a kérdéseket hátha terelődik a figyelmem a rosszullétről. Tudom, hogy kb. egy fél óra és rendben leszek.

A kitartás segít a tapasztalataim szerint és az, ha túlélő üzemmódra kapcsolsz. Bármit tolj be, ami átfut az agyadon, hogy "ez esetleg most lent maradna". Azonnal vedd meg, edd meg. Nekem ezek a ráérzések mindig bejöttek ténylegesen a legmélyebb rosszullétben is.

2021. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!