Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónéni megszólítása?

Óvónéni megszólítása?

Figyelt kérdés
Szeptembertől lesz aktuális az ovi, de láttam egy cikket a leendő ovink honlapján és felmerült bennem a kérdés, hogy a gyerekek tegezik vagy “magázzák” az óvónőket? Addig okés, hogy már tudja a gyerek, hogy idegennek csókolómmal/jó napot kívánokkal köszönünk és ez megy is neki, de nekem a “magázás” részbe gyerekeknél beletartozik, hogy pl. úgy kérdezi az óvónőt, hogy “Ki tetszik engedni a wc-re?” Ezt kiscsoportra úgymond illik tudni a gyereknek (az említett cikk szerint igen), vagy majd alakul és az oviban megtanulják/elhallják egymástól? A problémám, hogy bár értelmes a gyerekem, de nem nagyon van olyan szituáció, amiben ezt meg lehetne neki normálisan tanítani, magyarázni. (Boltban nyilván én kérem a dolgokat és normálisan magázódva, ismerős felnőttekkel, mint más gyerek anyukája nem használja ezt a formát, idősebb emberekkel pedig nem beszél olyan hosszasan hogy ez felmerüljön, illetve ha idegen felnőttel találkozunk nyilván én beszélek és nem ő)

2022. jan. 28. 23:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
A bölcsiben van, hogy néniznek, van hogy nem, de magázni nem szoktak, nem is akarom. Ezt azért írom, mert tőlünk mennek oviba, ha magázniuk kell ott tanítják meg, van olyan gyerek aki beszélni is alig tud, nem hogy még ezzel csesztesse az ember.
2022. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a gyerekek tegezik az óvónőket.
2022. jan. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

szia Lilla néni pl.

nálunk tegezodnek, de néni az óvónő.

2022. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Már 30 éve, amikor én jártam oviba, is tegeztük az óvónőket, de úgy emlékszem, csókolommal köszöntünk azért. Ma meg már a tanítókat is tegezik, alsóban mindenképp. Egyszerűen annyira kopik ki a magázódás, hogy nincs hol megtanulniuk. Pláne nem egy beszélni alig tudó 3 évesnek.
2022. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Amúgy itt az említett cikk: [link]

Én őszintén kicsit ledöbbentem ezen a magázós részen. Nem azért, mert bunkó lennék, szeretek és tudok is magázódni, de igen, én is furának tartottam, amit itt előttem felvetett más is, hogy azért sok gyerek ott jár, hogy három éves korára örül a szülő, ha egyáltalán megtanul érthetően beszélni. Minket ez szerencsére nem érint, sőt a lányom magától tanulta el a “Jó napot kívánok” köszönést, gondolom annyit hallotta tőlem, de bajosnak tartom egy három év körülinek elmagyarázni a “tetszikelést”. Arra meg már nem emlékeztem én 20 éve gyerekként mit mondtam az óvónőknek.

2022. jan. 28. 23:40
 6/20 anonim ***** válasza:
32%
Mi a 70-es években tetszikeltünk, minden gyerek tudta addigra már.
2022. jan. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

"A problémám, hogy bár értelmes a gyerekem, de nem nagyon van olyan szituáció, amiben ezt meg lehetne neki normálisan tanítani, magyarázni."

Nem szoktatok beszélni 1-2 mondatot a szomszédaitokkal, pl. liftben? Buszon, közértben nem szóltok senkihez? Te sem beszélsz 30 évvel idősebb emberekhez?

Tv-filmben, mesében sincs ilyen?

Mesekönyvben?

Pl. ott van a Jancsi és Juliska, a vasorrú bábának rengeteg dolgot mondanak.

Vagy Piroska a nagymamájának.

Vagy a rajzfilmekben is...

2022. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

5-re:

Egy baj van ezzel a cikkel, de az hatalmas!

Gyereknevelésről kérdez egy protokollszakértőt!

Más szakterület! Látszik, nem is ért hozzá, és nincs is rutinja a kisgyerekekkel való foglalkozásban. Én szülőként abszolút benne vagyok, ezért gyakorlatilag minden válaszánál érzem, mennyire íróasztal mellett kitalált gondolatot mond a gyerek nevelésére.


Mondjuk az engem is meghökkentene, ha pont az ovi honlapján ezt a cikket látnám.

Elképzelhető, hogy ez utal az intézmény szellemiségére. Hogy ott ugyanolyan, gyereklélektől idegen szemléletmód van, mint a protokollszakértő fejében. Próbálj utánaérdeklődni, milyen a légkör ebben az óvodában, ill. nézz körül, más óvodákba milyen eséllyel mehetne a gyereked.

2022. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Bár nekem az anyukám is ‘68-as születésű, de akkor szerintem még más volt a helyzet olyan értelemben, hogy a ‘71-ben született apukám is a mai napig magázza az anyukáját, akkor a gyerekek a nagyszülőket is szinte mindenhol magazták, legalábbis anyuék ezt mesélték. Nyilván ha ez most nálunk is így lenne, könnyű lenne azt mondani a gyereknek, hogy ugyanúgy beszélj az óvónénivel mint a nagymamával. Most viszont az a helyzet, hogy lassan ha a gyerekem csókolómmal köszön egy kétszer látott ismerősnek, az ismerős szól rá, hogy “nyugodtan mondd, hogy szia, nem vagyok olyan öreg”. Így én azt gondolom a gyereknek egészen kevés esélye van ovira elsajátítani ezt. Nekem sem tetszik ez sok esetben, de az is hülyén vette ki magát, mikor a lépcsőházban a negyvenes szomszédomnak rendszeresen jó napottal köszöntem, mikor ő sziával köszönt rám, aztán a végén ő ajánlotta fel, hogy tegeződjünk nyugodtan, holott köszönésen kívül azóta sem szólunk egymáshoz.
2022. jan. 28. 23:55
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Piroska hadd tegezze már a saját nagyanyját, #7! 😄


Amúgy nálunk is “X néni, gyere ide” forma van, a saját csoportomban is és a gyerekeknél is.

2022. jan. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!