Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Mikortól “kellene” egy babának következetesen hallgatni a nevére és megérteni a tiltást is?

Kezdet aggódni. Kisfiam 9 hónap és 10 napos.

Általában ebben a korban már minden ismerős szülő arról számolt be nekem/nekünk, hogy a baba érti ha valamit nem szabad és majdnem mindig figyel a nevére.

Az enyém meg kb egyiket se soha. És ez aggaszt plusz nagyon elszomorít. Megfigyeltem hogy szinte alig néz rám, ha a nevén szólítom, de pl ha felveszem a telefont és megszólalok, azonnal odanéz. Már ott tartottam, hogy ma már mindenféle neveket mondogattam és az az érdekes hogy többször rámnézett mint napok alatt a saját nevére. A hallása viszont biztos, hogy tökéletes. Meghallja a kintről beszűrődő kutyaugatást, a másik szobában történő pakolást, vagy bármi mást.

De a neve..hát az nem érdekli.😟

És a tiltás még 1 hónapja talán (talán!) 1-2 dologgal kapcsolatban ért is valamit, de most már az sem igazán. Előfordul hogy megijed, hirtelen elhuzza a kezét ha rászólok, de ez kb 10-ből 1x. Ha odamegy pl ahova nem szabad, es mondom hogy nem akkor is odamegy amint utólérem akkor pedig inkább gyorsan odebb áll. Ismerősem babája már a “nem” szót is teljesen értettek és ha nem is mindig de többnyire betartották.

Akinek 9-10 hónap között van a babája az ezeket mennyire érti, tudja, figyeli?

Szerintetek gond lehet?

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, tiltás, név, megszólítás, figyelem

nov. 18. 16:38  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem az ismerőseid erősen túloztak.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont nov. 18. 16:43 Privát üzenet

Következetesen? 😂 Kb.5 éves korra el árt, hogy szabálykövetővé váljon és ne az ellenkezés legyen mindene.

Ebben a korban annyit kell tudniuk, hogy a nem szóra egy pillanatra megszakítsa a tevékenységet, majd röhögve folytassa.

A nevére szintén így kell csak hallgatni.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont nov. 18. 16:45 Privát üzenet

Még 6 évesen sem akarja megérteni a tiltast.

Egy 9 hós épp a nevét megérti, de nem fog engedelmeskedni, ha azt mondod, nem szabad.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont nov. 18. 17:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Gondolom igazatok van, én is egyet értenék a Második Válaszolóval. Az már tök rendben lenne. Nálunk ennek kb szikrája sincs meg (még) :(

De esküszöm szinte bármi mást mondok odafigyel. A nem-re sem hagyja abba egy pillanatra sem amit csinal. Meg sem hallja :( Valahogy ez nagyon nem akar menni.

# 4/10Időpont nov. 18. 17:51 Privát üzenet

A fiam most 6 hónapos, kb egy hónapja figyel ha a nevén szólítom.

Ha kérdezem hogy ide jon e hozzam, akkor kapalozik, meg ha kérdezem hogy ker e enni, akkor hümmög, de kb ennyi,meg pici, nem érti a “vezeny” szavakat 😅

Amúgy a nevén hivjatok mindig? Mert ha manóka, bogyókat, életem, makika, mukika stb beceneveken van szólítva, akkor érthető hogy meg nem figyel a nevére 😁

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont nov. 18. 18:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mindig a neven szolitjuk, nagyon nagyon ritkán becézzük. Elenyésző.

Gratulálok a fiadhoz👏

# 6/10Időpont nov. 18. 18:11 Privát üzenet
1 evesen kell hallgasson ra vedonoi statusz alapjan. Ne csinald ezt kérlek szépen. Ne varj el tőle ennyi mindent szeresd őt. Meg figja tanulni ezekwt mind. De a fruszracio ami eletkezdesnek kap az nem jó. Már most elvarasok vannak.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont nov. 18. 18:35 Privát üzenet
Korai még, ráér.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont nov. 18. 19:19 Privát üzenet
Kerek 6 hónapos a lányom, 2 hete kezdett mászni, már úgy megy, mint a golyó. Kb 1 hónapja 90%-ban hallgat a nevére és érti a tiltást. Akkor nem figyel csak, ha valamibe teljesen belefeledkezik, olyankor kikapcsol a világ és bármit mondhatsz neki. Ez nem elkeserítés, minden baba másképpen fejlődik. Viszont amit észrevettem ismerősi/baráti körben, hogy azok a babák figyeltek később a nevükre, akiket rendszeresen becéztek. Mondjuk ha általában becézed (gyere kicsim, felveszlek/na figyelj csak aranyom, ezt most odatesszük stb.) és csak ritkán szólítod a rendes nevén, akkor lehet, hogy egyáltalán nem érti, hogy az az ő neve. Az én lányomnak nem becézhető, két szótagos neve van és ugyan néha kicsillagom/aranyom/szívem, a legtöbbször a nevén szólok hozzá. A másik meg a tiltás: próbáld meg, hogy a "nem" szót csak akkor használod, amikor tiltasz vele valamit, amit következetesen nem is engedtek meg. Mély, határozott hangon mondd. Ezek be szoktak jönni.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont nov. 18. 21:05 Privát üzenet

5ös vagyok

Ha a nevén hivjatok, akkor nyugi, idővel figyelni fog, nincs még elkésve semmivel.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont nov. 18. 22:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mikortól kezdik teljesen megérteni a babák, amit mondunk neki?
Hogy lehet következetesen és hatékonyan kezelni a hisztit? Egyenlőre még baba.
Egy baba mennyi idos koraban kepes megerteni, hogy akit a tukorben lat, az o maga?
Ezt valahogy nem tudom megérteni, ti?
Kisfiam reggel negyed 8-kor felkel, de 20 perc múlva megint álmos és nyűglődik. Miért van ez? Normális dolog? Másnál is van ilyen? Az éjszakát szépen végig alussza. Csak nem...
Mikor fogja megérteni végre, mikor mit szabad és mit nem?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!