Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól “kellene” egy babának...

Mikortól “kellene” egy babának következetesen hallgatni a nevére és megérteni a tiltást is?

Figyelt kérdés

Kezdet aggódni. Kisfiam 9 hónap és 10 napos.

Általában ebben a korban már minden ismerős szülő arról számolt be nekem/nekünk, hogy a baba érti ha valamit nem szabad és majdnem mindig figyel a nevére.

Az enyém meg kb egyiket se soha. És ez aggaszt plusz nagyon elszomorít. Megfigyeltem hogy szinte alig néz rám, ha a nevén szólítom, de pl ha felveszem a telefont és megszólalok, azonnal odanéz. Már ott tartottam, hogy ma már mindenféle neveket mondogattam és az az érdekes hogy többször rámnézett mint napok alatt a saját nevére. A hallása viszont biztos, hogy tökéletes. Meghallja a kintről beszűrődő kutyaugatást, a másik szobában történő pakolást, vagy bármi mást.

De a neve..hát az nem érdekli.😟

És a tiltás még 1 hónapja talán (talán!) 1-2 dologgal kapcsolatban ért is valamit, de most már az sem igazán. Előfordul hogy megijed, hirtelen elhuzza a kezét ha rászólok, de ez kb 10-ből 1x. Ha odamegy pl ahova nem szabad, es mondom hogy nem akkor is odamegy amint utólérem akkor pedig inkább gyorsan odebb áll. Ismerősem babája már a “nem” szót is teljesen értettek és ha nem is mindig de többnyire betartották.

Akinek 9-10 hónap között van a babája az ezeket mennyire érti, tudja, figyeli?

Szerintetek gond lehet?



2019. nov. 18. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az ismerőseid erősen túloztak.
2019. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Következetesen? 😂 Kb.5 éves korra el árt, hogy szabálykövetővé váljon és ne az ellenkezés legyen mindene.

Ebben a korban annyit kell tudniuk, hogy a nem szóra egy pillanatra megszakítsa a tevékenységet, majd röhögve folytassa.

A nevére szintén így kell csak hallgatni.

2019. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Még 6 évesen sem akarja megérteni a tiltast.

Egy 9 hós épp a nevét megérti, de nem fog engedelmeskedni, ha azt mondod, nem szabad.

2019. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Gondolom igazatok van, én is egyet értenék a Második Válaszolóval. Az már tök rendben lenne. Nálunk ennek kb szikrája sincs meg (még) :(

De esküszöm szinte bármi mást mondok odafigyel. A nem-re sem hagyja abba egy pillanatra sem amit csinal. Meg sem hallja :( Valahogy ez nagyon nem akar menni.

2019. nov. 18. 17:51
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

A fiam most 6 hónapos, kb egy hónapja figyel ha a nevén szólítom.

Ha kérdezem hogy ide jon e hozzam, akkor kapalozik, meg ha kérdezem hogy ker e enni, akkor hümmög, de kb ennyi,meg pici, nem érti a “vezeny” szavakat 😅


Amúgy a nevén hivjatok mindig? Mert ha manóka, bogyókat, életem, makika, mukika stb beceneveken van szólítva, akkor érthető hogy meg nem figyel a nevére 😁

2019. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mindig a neven szolitjuk, nagyon nagyon ritkán becézzük. Elenyésző.

Gratulálok a fiadhoz👏

2019. nov. 18. 18:11
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
1 evesen kell hallgasson ra vedonoi statusz alapjan. Ne csinald ezt kérlek szépen. Ne varj el tőle ennyi mindent szeresd őt. Meg figja tanulni ezekwt mind. De a fruszracio ami eletkezdesnek kap az nem jó. Már most elvarasok vannak.
2019. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Korai még, ráér.
2019. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Kerek 6 hónapos a lányom, 2 hete kezdett mászni, már úgy megy, mint a golyó. Kb 1 hónapja 90%-ban hallgat a nevére és érti a tiltást. Akkor nem figyel csak, ha valamibe teljesen belefeledkezik, olyankor kikapcsol a világ és bármit mondhatsz neki. Ez nem elkeserítés, minden baba másképpen fejlődik. Viszont amit észrevettem ismerősi/baráti körben, hogy azok a babák figyeltek később a nevükre, akiket rendszeresen becéztek. Mondjuk ha általában becézed (gyere kicsim, felveszlek/na figyelj csak aranyom, ezt most odatesszük stb.) és csak ritkán szólítod a rendes nevén, akkor lehet, hogy egyáltalán nem érti, hogy az az ő neve. Az én lányomnak nem becézhető, két szótagos neve van és ugyan néha kicsillagom/aranyom/szívem, a legtöbbször a nevén szólok hozzá. A másik meg a tiltás: próbáld meg, hogy a "nem" szót csak akkor használod, amikor tiltasz vele valamit, amit következetesen nem is engedtek meg. Mély, határozott hangon mondd. Ezek be szoktak jönni.
2019. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

5ös vagyok


Ha a nevén hivjatok, akkor nyugi, idővel figyelni fog, nincs még elkésve semmivel.

2019. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!