Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyi idő alatt találtatok...

Mennyi idő alatt találtatok munkát ovikezdés előtt?

Figyelt kérdés
Kislányom nyáron 2 éves lesz de úgy döntöttünk nem adjuk be bölcsibe csak majd 3 évesen megy óvodába. Nem sok tapasztalatom van munka terén mivel terhesen anno elküldtek próbaidő alatt az előző munkahelyemről. A szakmámba (csecsemő és kisgyermeknevelő gondozó) sikerült elhelyezkednem de rájöttem nem is igazán nekem való ez és amint megtudtam hogy várandós vagyok el is mondtam. Később elküldtek de úgyis messze volt és nem is nekem volt való. Előtte férjemmel egy helyen dolgoztunk egy cégnél ahol adminisztrációs munkám volt de a leépítések miatt elküldtek. Előtte pedig egy másik cégnél voltam operator de nem tetszett így felmondtam. A legelső munkahelyem pedig közfoglalkoztatás volt igazából egy hivatalban ahol szintén egy irodában végeztem adminisztrációs feladatokat. Több mint 2 évig voltam itt de végül elküldtek hogy legyen rendes munkahelyem. Szerettem az adminisztrációs helyeket de most nem tudom hova fognak majd felvenni mivel túl sok tapasztalatot nem szereztem. Az érettségin kívül csak ez a gyereknevelő szakmám van amivel bölcsibe gyermekotthonba lehetne elhelyezkedni viszont nem nekem való. Nektek mennyi idő alatt sikerült olyan munkát találni ahol figyelembe veszik hogy kisgyerekes anyukák vagytok? És az óvodába beiratásnak mi a menete? Hogy tudtatok kisgyerek mellett állásinterjúkra elmenni ügyeket intézni és önéletrajzokat küldeni mindenhová? Már előre félek hogy hogyan fogom tudni megoldani ezt a munkakeresést mert nincs nagyon szabadidőm a kislányom mellett. Milyen munkákat ajánlanátok egy olyan anyukának aki eléggé visszafogott zárkózott csendes személyiség és inkább valami nyugis könnyű munkát tudna elképzelni ? Illetve miket kell tudnia egy gyereknek aki óvodába fog menni? Mik az elvárások?
2022. febr. 8. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Nem találtam.

Tudjon orrot fújni, fogat mosni, villával és kanállal enni, öltözni-vetkőzni és szólni, ha szeretne valamit

2022. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szobatiszta legyen, kommunikáció kepes, evoeszkozt tudja megfelelően használni, segítséggel öltözni-vetkőzni.


Aprilis-majus a beiratkozás időpontja, az önkormányzatok oldalára felkerul mindig, mikor van. A gyerek személyi igazolványa, lakcim kártyája, a két szülő jelenlete, igazolvanyaik bemutatása kell a beiratkozáshoz.


Értelmesebb lenne a gyereket bölcsibe adni, neked még valami szakmát tanulni, mert így sokra nem haladsz

2022. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az oviba az az elvárás, amit fentebb leírtak. Amúgy szerintem is tanulnod kellene/kellett volna míg otthon vagy, főleg, hogy a végzettséged kb. csak egy helyre jó, és oda nem szeretnél visszamenni. Innentől nem releváns, hogy ki mennyi idő alatt talált munkát ovi előtt. Az én lányom szeptemberben lesz ovis (nem jár bölcsibe), de már dolgozok, viszont a munka 90%-a home officeban végezhető, a maradék munkaidőt meg meg tudom úgy oldani, hogy nincs ott a gyerek.
2022. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!