Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lázam van, beteg lehetek,...

Lázam van, beteg lehetek, vigyem a gyereket oviba?

Figyelt kérdés

Tegnap lézeres hőmérővel 37.9et mértek, nem engedtek vért adni, itthon csak a fülhőmérő működik, azon 38.5 volt, most 38.2.


Évek óta allergiás vagyok, szóval az orrfolyás, szemfájás, viszketés, levertség és fáradtság ismerős, a láz új.


Kihagytam emiatt a szülőit, mert sokkolt a hőm, meg a talán covid lehetősége.


A torkom kapar, enyhén köhög, de mivel a torkom is szokott viszketni és vakarom, szerintem csak kidörzsölődött. Orrom is fáj, néha vérzik orrfújásnál. Ami érdekes, hogy magától is folyik, nem csak tüsszögök. Allegrát szedek, nem hat, tegnap fájt a fejem, bevettem fájdalomcsillapítót, azóta jobb.


Az oké, hogy én most vagy karanténozok önkéntesen, vagy tesztre megyek, de a gyerekkel mit kezdjek? Folyton velem van, de neki normális a hője és semmi baja. Csak én tudnám vinni az oviig, új helyen kezd, tehát fontos lenne bemennie.


Mit csinálnál?


Lehet csak sima random betegség vagy allergia, vagy megfázás vagy csak rohadt meleg van.


A doki annyit mondott, hogy önkéntes karantén vagy teszt(nekem kell fizetni, mert nem súlyosak a tüneteim).



2020. aug. 27. 13:08
1 2 3
 1/22 Pekka ***** válasza:
24%
Én vinném oviba, főleg, ha a gyerek is szeretné. Az orrfolyás elég ritka tünet a CoVID-nál, de ezt mondjuk a dokinak tudni kéne...
2020. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
Vigye más. Meg kellene tudni oldani. Nálunk mérni fognak hőt és nem engedik be a lázas kísérőt.
2020. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Akit en ismerek és volt covidos mind a háromnak pont hogy folyt az orra. Teljesen klasszikus megfázásos/influenzás tüneteket hoztak köhögéssel. Egyiknek az sem volt. Kérj útmutatót a haziorvosodtol szerintem.
2020. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem. Te beteg vagy és beküldenéd a gyerekedet oviba a többihez, hogy megfertőzze (most ugye fennáll a covid lehetősége is). Nem értelek, és ha van ott egy krónikus beteg szülő, vagy egy gyermek? Mégis hogy adhattatok olyan tanácsot, hogy nyugodtan vigye az oviba??
2020. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, ő mondta az önkéntes két hetes karantént, vagy teszteltethetek 75ezerért, mert nincs komoly bajom.
2020. aug. 27. 13:23
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Hát én nem vinném.Ugyan nálunk nem fognak hőt mérni és már szülőin is magasról leizélték a ,,szabályokat", de ha tényleg netán covidos vagy, lehet hogy a gyerekeden átmegy gond nélkül, viszont közösségbe más gyerekének átadhatja és az meg lehet hetekig kórházba lesz(sose lehet tudni ki jár pórul).Ha megvan a teszt és negatív akkor viheted, de addig szerintem nem.Én így csinálnám.
2020. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Oké, de ha covidos vagy és a gyerek beviszi, akkor be fogjak zárni az ovit, akar egy hónapra is. És akkor minden szülő szívni fog.
2020. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Nagy felelőtlenség lenne részedről, ha bevinnéd oviba. Gondolom otthon vagy, akkor ő is nyugodtan maradhat veled otthon 2 hétre. A csapból is az folyik, hogy aki beteg ne menjen közösségbe. Szerintem az új oviban is támogatni fogják ezt a döntésed, és 2 hét múlva is szívesen látják gyermeked, ahelyett hogy azzal nyitnál ott, ( ha valóban korona) hogy lefertőz a gyerkőc mindenkit. Tudod nem feltétlen kell neki betegnek lennie ahhoz hogy fertőzzön.
2020. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Mik ezek a kérdések ma? Komolyan nem lehet komolyan venni a járvány intézkedéseket? Nem tudhatod mulyen kehed van, inkább lefertőznél mindenkit, kb ok nélkül mert te ugyis otthon kellene maradj betegen. Legalábbis én nem örülnék, ha munkatárs betegen sasszézna be dolgozni.


Tessék felnőttként viselkedni.

2020. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Ja és nem csak, hogy ne vidd a gyereket oviba, hanem egyáltalán ne menjen a gyerek oviba míg te lázas vagy. Hiába nem látsz tünetet, lehet már beteg.
2020. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!