Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinál az óvónő, ha a...

Mit csinál az óvónő, ha a gyerek maszturbál?

Figyelt kérdés
Van még ahol tiltják? Elterelik a gyerek figyelmét vagy hagyják? Hogyan oktatják erről az óvónőket?

2022. márc. 12. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom,de remélem elterelik,és nem hagyják mert nem a nagy közönségre tartozik.
2022. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem hiszem hogy bármelyik gyerek is ilyet csinál az óvodában. Már a gyerekek is titkosan csinálják ezt, ott ahol apu anyu se lát, hiába nem tudják mi az.
2022. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Ebben az életkorban ez egy bizonyos szintig normális. Diszkréten megkérjük, hogy ne csinálja, mert vannak körülötte mások is. De semmiképp sem megalázóan!
2022. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3-as, ezek szerint óvónő vagy. Kaptál ezzel kapcsolatban oktatást?


Gondolom ha délutáni alvás alatt csinálja egy kisgyerek, azért nem szóltok rá, ugye?

2022. márc. 12. 10:16
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Fallikus szakasznak nevezik, Freud írt erről, nézz utána, erről szól - legalábbis pszichológiából nekünk ezt tanították. Nem igazán szólunk, de volt olyan kislány (ezt egy kolléganőm mesélte), hogy izzadásig csinálta. Itt már azért szóltak neki, de csak diszkréten, hogy ne legyen benne a saját testével kapcsolatban szégyenérzet. Illetve a szülők felé is kommunikálták, mert előfordulhat, hogy egyéb lelki gondok miatt csinálta ilyen mértékben.
2022. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
99%
Előző válaszomhoz kapcsolódva és az egyik hozzászólásra reagálva igen, eltereljük a figyelmét.
2022. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Elvonja a figyelmét. Ad neki mesekönyvet, leül beszélget vele. De magáról a maszturbálásról nem beszél. Nem szidja meg. Általában ágyban csinálják alvás helyett, amikor unatkoznak. De életkortól is függ. Nagycsoportban már nem köelező aludni, lehet pl. csendben rajzolgatni.

Most kérdeztem meg egy gyakorló óvódapedagógustól, éppen főz :)

2022. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
99%

Amikor én voltam ovis, akkor a két társamról akik lebuktak, lerántották a takarót és letolt nadrággal talpra állították őket és jól leszidták.

Remélem ezt már sehol nem így intézik..

2022. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Óvónő vagyok én is. Alvasidoben gyakori jelenség, míg más gyereknek nem tűnik fel, nem zavaró, addig hagyom. Mikor már magyarázkodni kellene, akkor próbálom vele abbahagyatni. Pl odaülök, megsimogatom a fejét, vagy kérdezek tőle valamit. Általában abba is hagyják. Volt egy kislány, ő szinte egész nap ezt csinálta, ült a széken a vonaglott, a szőnyegen hasalt, az ágyban hasalt. Egész nap vörös fejjel volt és izzadt, szinte semmi nem zökkentette ki, az nehéz volt. Többször szóltunk szülőnek, hordták pszichologushoz.
2022. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
90es években volt ovis, amikor alvás időben ezzel próbálkoztam. Emlékszem hogy közbe léptek, de nem verték nagy dobra, szerintem más gyerek nem is vette észre hogy rám szóltak. De az tuti hogy nem bájologtak, hanem határozott intéssel félig meddig leszidtak, hogy ilyet nem lehet.
2022. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!