Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beiratkozás nem a...

Óvodai beiratkozás nem a körzetes oviba?

Figyelt kérdés
Elméletileg lehet(ett) olyat kérni, hogy valaki erre-arra hivatkozva másik óvodába irassa a gyerekét (mint pl munkahely az óvoda mellett van, és ehhez képest messze van a lakás). De egy óvónő ismerősöm azt mondta, hogy januártól már nem lehet majd ilyet kérvényezni, erről tud valaki valamit, és ha igen, esetleg linkelni is tudna erről valamit(én nem találtam semmit)?????

2022. ápr. 14. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most megy oviba a gyerekem (Budapest). Nem esett szó ilyesmiről a tájékoztatón. Annyit tudok, hogy a nem körzetes nem köteles felvenni.
2022. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Oda iratod ahova akarod,olyan indokkal amilyennel szeretnéd,de nem kötelesek felvenni. Csak a körzetes ovi.

Az óvónő nem tudom mit mondott...

2022. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

A nem körzeti óvoda csak akkor veszi fel, ha a munkahely sokkal közelebb van az óvodához, mint a lakóhely, vagy ha protekciótok van. Amúgy szinte mindenhol elutasítják a nem körzetbe tartozó gyerekeket, mert úgy is hatalmas a csoportlétszám, minek vennének a nyakukba plusz pár főt? Érthető...

Ha mindenki oda íratná a gyerekét, ahová szeretné, 50 fős csoportok lennének.

2022. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolso igen, amint irtam, eddig igy volt. De azt mondtak,h januartol (iden) mar nem is fognak ilyen indokkal sem felvenni. Nekem a mh 5 perc az ovitol, a korzetes meg egy ora a mh-tol
2022. ápr. 14. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!