Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ahol mind a 2 szülő irodai...

Ahol mind a 2 szülő irodai dolgozó hogy hordják a gyereket oviba?

Figyelt kérdés

Én 8-16ig a férjem 8-16.30ig dolgozik.

Én vonattal, a férjem autóval jár.

A férjemnek kb 25 perc autóút a munkahelye, nekem 45 perc bkv+vonat együtt. Szóval kb mind a ketten 17 előtt nem sokkal érünk haza.

A körzetes ovi 5-ig van. (Ott dolgozó dajka ismerős mondta, hogy 4 után már amúgy egy gyerek sincs..)

A másik körzeté 6-ig van, abba irattam de mondták hogy majd értesítenek oda lesz e neki hely szeptembertől. Szóval nem 100%.

Tavaly március óta bölcsis, az is 6ig van, szóval nem gáz ha 16.50kor megyünk. Most aggódok szeptembertől mi lesz..

Egy 15 ezres városban eleve nem értem miért nincs 6ig mind a 4 óvoda

Más hogy oldja meg?


2022. ápr. 24. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az irodai munka 9 óra, úgyhogy még szerencsések is vagytok. A munkahelyhez minél közelebbi intézménybe érdemes vinni a gyereket és akkor nem munkaidő után 45 perccel érsz oda.
2022. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk azért volt mázli, mert közel volt mindkettőnknek a munkahely a lakáshoz. Direkt így vállaltam én is munkát a gyes után pár évig, hogy közel legyen az ovi, suli.
2022. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Oké ez bennem is felmerült amúgy, de nem szívesen vonatoztatnék bkv-ztatnék egy 3 évest télen nyáron, főlg néha olyan tömeg van...

Plusz ha beteg vagy|home officeban vagy akármi van, akkor citálod a gyereket 20-30 kmre? Munkahelyet meg pláne válthat is az ember, akkor megint iratod a gyereket? Szóval mi ezt az opciót elvetettük. Logisztikai parkban dolgozunk mindketten, nem is nagyon van közel ovi egyikhez sem.

2022. ápr. 24. 19:13
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
15 ezres városban nincs munka neked? Onnan bejarni Budapestre kicsi mellett elég macerás.
2022. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hát nem igazán

Bolti eladó vagy ilyenek vannak hirdetve dögivel. Egyrészt nem vág szakmába, másrészt ott soknál hajnal 5-este 21 közé esik a munkaidő, szóval előrébb nem lennék. Irodai munka max talán az önkormányzatnál tudom elképzelni. Nincsenek gyárak se semmi hasonló. Önkormányzat jöhet esetleg szóba, de ott meg bértábla van, gondolom a mostani fizetésem felét kb ha kapnám. Tudom, valamit valamiért.

2022. ápr. 24. 19:18
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is önkormányzatnal dolgoztam amíg a lányunk kicsi volt. Ott tudtam megoldani hogy hozzuk vigyük.


Mikor önjáró lett, (negyedikes korában) akkor visszamentem a multihoz pénzügyre.

2022. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem irodában dolgozik a férjem, hanem reggel korán megy, este későn jön, csak én tudom hordani a gyerekeket.

Mi ezert vettünk egy második autót.

Illetve nem a helyi oviba/bölcsödébe irattam őket, hanem az iroda mellettibe. Így en 16:00kor kilépek az irodából, 16:10kor belépek az ovodába, 16:25kor a bölcsödébe, 17:00kor itthon vagyunk.

2022. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ovi nyitvatartása jó volt. Suli után és előtt viszont a tanítónénimnél voltunk. A szüleim neki fizettek, mint "bébiszitter". Gimis, egyetemista diákot érdemes keresni, aki hazaviszi és vele van, míg hazaérsz, 1500-2000 forint az óradíjuk.


Vagy szimpatikus másik anyuka stb.

2022. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Ezen a gyerekvallalas elott nem gondolkoztatok ?

Egyebkent egy ovodas nyugodtan buszozhat, nem cukorbol van, vagy vegyetek meg egy autot. Vagy valtsatok munkahelyet vagy lakast.

Ezt nektek kell megoldani.

2022. ápr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig egy gyerek se vette igénybe az ügyeletet, szeptembertől ez meg fog változni, mert a tiétek bent marad.

Esetleg a főnököddel megbeszéled, hogy fél órával korábban mész, hogy hamarabb eljöhess. Az óvodákban reggeli ügyelet is szokott lenni, tehát a korai kezdés megoldható.

2022. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!