Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodákban elvárják a szülőktől...

Tom ocean kérdése:

Óvodákban elvárják a szülőktől hogy jattot adjanak? Azt vettük észre hogy más gyerekeivel kedvesebbek az óvónők.

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 14:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, most hogy van, de amikor én voltam óvodás, ez így ment. Sose tudtuk, mit tudnak adni azok a bizonyos szülők, hogy az ő gyerekük különleges bánásmódot érdemelt.

Mi csórók is voltunk, meg nem az a nyalis fajták.


De hogy miben is megnyilvánult a kivételezés: pl ebédnél mikortól kérdezték ki kér repetát, valahogy ezek a gyerekek mindig többet kaptak, nekem volt, hogy jelentkeztem, és még volt vagy 2 szem krumpli a tányéromon, és leb@sztak, hogy mit képzelek, hogy jelentkezem, mikor meg se ettem még, holott azért jelentkeztem, mert tudtam, hogy többet nem fogják megkérdezni, és azt is megettem volna ugyanúgy.

Na ilyen a nyalisokkal soha nem történt.

Véleményem szerint undorító az ilyen jellegű kivételezés. Pláne, hogy egy pár éves gyereknek fogalma sincs arról, ő miért ér kevesebbet, mint a másik.

2022. máj. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg undorító egy dolog, de sajnos ez így megy. Nem láttam még olyan embert akit ne lehetne valamivel lekenyerezni pénzzel, szívességgel, vagy csak valamiben mi is segítünk neki, mert tudjuk később jól jöhet a nekünk is kell a szívesség. Óvoda és iskolába mindig sírnak nagyon kevesett keresnek és próbáljuk meg valamilyen formában támogatni az alapítványukat stb. De a végén kiderül, hogy sokkal többet keresnek, mint mi egyszerű halandók. Persze megdolgoznak érte, de ne vezessenek már félre. Ovis szüneti napokon elmondják mindig, hogy van készenlét az oviban, de jó lenne ha meg tudnák oldani valahogy az anyukák a gyerek elhelyezését, mert bizony ők nem akarnak dolgozni. Pénzt nem lehet nekik adni, mert nyílván nagy a lebukás veszélye, de ha van másodállásuk vagy árulnak valamit akkor szinte érezhető a változás amikor ezeket megveszed. Lehet utálkozni emiatt vagy elfordítani a fejet és azt mondani nem így van ez teljesen, de így működik mindenhol. Vagy megszokod vagy elmész...
2022. máj. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
69%

"De a végén kiderül, hogy sokkal többet keresnek, mint mi egyszerű halandók"


??? Melyik óvónő keres sokkal többet mint az átlag?

2022. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
25%
A mi kis falunkban, szerintem átlag felett keresnek a tanárok vagy az óvónők és nem is 3 műszakban dolgoznak. Szabadság vagy szünetek is akad pár nap. Persze mindig emberekkel foglakozni a legnehezebb, de nem hajnal 5 kor jön értük a munkásjárat és este 7 kor hozza haza őket. Ez mindig viszonyítási kerdés. Nagyobb városban, fővárosban mást a helyzet, de a nem mindig Budapest körül forog a világ. Én kimondottan nem szeretem mikor feljön a téma, milyen nehéz az anyagi körülményeik és jó lenne ha a szülők ezt megértenék ezért valamilyen módon, de támogassuk az óvodát és persze a óvónőket is. Szülőin az első alkalommal adnak egy papírt amiben le van írva hova kell az adó 1% ajánlani. Illetve újságok vásárlásával az óvodában is sokat segíthetnek a szülők. Az udvaron a játekok és egyébb eszközök általában mindig el van hanyagolva, mert nincs rá pénz. De valahogy csak eltűnik az a rengeteg felajánlás, mert sokan úgy vannak vele, kire költsenek ha nem a gyerekre?!
2022. máj. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy még mindig van ahol csoport pénzt szednek pedig elvileg tilos.


Nálunk a másik véglet van. Mivel tilos pénzt szedni így vagy lesz pénz programokra(például külön buszra) vagy nem. Ez az önkormányzat és az óvoda alapítványa épp aktuális anyagi helyzeten múlik.

2022. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
32%
tavaly új tévét kért az óvónéni ballagási ajándéknak, most egy autót kért.
2022. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!