Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is észrevettétek, hogy a...

Ti is észrevettétek, hogy a férfiak sokkal kedvesebbek a kismamákkal mint a nők?

Figyelt kérdés

Legalábbis munkahelyen is ezt tapasztalom.

Többnyire férfi kollegáim vannak, főnökeim is férfiak, irodában dolgozunk, de konkrétan mindig figyelnek rám, vagy nem tudom hogy mondjam, kezdettől fogva.

Úgy állítják a légkondit, ahogy nekem jó, még át is akarták szereltetni, hogy engem ne érjen. Egy doboz fénymásoló papírt se engednek behozni, ne cipekedjek stb stb. Mindig mondják, hogy nyugodtan menjek el a vizsgálatokra, ha soká végzek vissza se jöjjek már menjek haza stb. Kérdezgetik mi volt, minden ok e.

Míg a nők teljesen mások szerintem, volt aki kijelentette kb direkt előttem, nem rám, de direkt valami sztori közepén fennhangon, hogy a terhesség nem betegség. Meg volt, aki már mondta nekem, hogy akkor a biztos, ha már a kezedben van a gyerek, addig bármi lehet.. (Hát nem tudom, én sosem mondtam ilyet terhes nőknek) Tavaly meg volt egy másik kismama, őt meg azért szólták meg többször is, hallottam, hogy mennyit hízott. (Pedig nem volt amúgy egyáltalán vészes a csaj, nem hízott bálnává.)

Pedig azt gondolná az ember, hogy nő a nőkkel normálisabb nem? (Bár a gyakorlat nem ezt mutatja)


2018. júl. 14. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Én is ezt tapasztalom. Egyébként a nőgyógyászok is sokkal empatikusabbak a férfiak.
2018. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Igen. A nők ilyenkor elkezdenek "bezzegelni", mintha verseny lenne. Ők hogy híztak/nem hízrak, mennyit bírtak (9 hónaposan kapált, létrázott..) stb/

Készülj fel, hogy a gyerek megszületése után mégtöbbet fognak okoskodni. Meg kell tanulni elengedni ezeket a dolgokat és letojni az ikyen tipusú embereket.

2018. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem tűnt fel ilyen. De ha ìgy is van szerintem akkor azért, mert a férfiak azt hiszik hogy egy terhesség nagy dolog, a nők meg tudjàk hogy nem az.
2018. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Hát 4es, ezzel az a baj, hogy főleg olyan nők is ilyenek akik még nem is voltak terhesek, azok meg honnan tudják, hogy egy terhesség semmi?

Azért ez a semmi sem igaz, van akinek az, van akinek nem. Szerencsés az, akinek semmi.

Na pontosan az ilyen nőkről van szó, mint te.

Itt a mintapéldány.

Én a terhességem alatt rengetegszer elájultam, és ki se tudtam jönni a wc-ből a folyamatos hányástól még az 5. hónapban sem. Végül a munkhahelyem javasolta, hogy ne járjak be, mert dolgozni se tudok normálisan, meg ők is csak aggódnak. Na, az ilyen te típusú nők biztos rám is azt mondták, hogy nézd már nem akar dolgozni biztos.


De szerencsére igen, a férfi főnökeim abszolút korrektek voltak, egy ideig még home officeban dolgozgattam, aztán kiírt az orvos táppénzre, mert más bajaim is lettek. (Súlyos vérszegénység, hátproblémák)


Amúgy erről van számos tanulmány is.


Japánban, ahol a szülést a multiknál nagyon lenézik, a karrier az első, és a terhes nők úgymond "megszűnnek létezni mint munkaerő" a férfi vezetők azok, akik mégis humánusabbak, keresik a megoldást arra, hogy visszavegyék majd a nőt stb, míg a női vezetők kb azonnal el akarják távolítani a kismamákat, és vissza se venni őket.

2018. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi, 3asnak szólt, a 4es én vagyok :D
2018. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

17 hetes kismama vagyok, és óriásit csalódtam a nőkben az elmúlt hetekben. Elképesztően gonoszak, de itt ezen az oldalon is.

De hogy még a kolléganőim is, akikkel gyakorlatilag több időt töltök, mint a párommal?

Hát egészen döbbenetes számomra is.


Ez a "nem betegség, hanem állapot", ez kiveri nálam is a biztosítékot. Ugyanis ezt az állapotot mindenki máshogy éli meg.

Nekem pl van egy kifelé növő miómám a méhemen. Nem is tudtam róla, míg teherbe nem estem.

De ahogy nő a méhem nyomja a miómát és bizony eléggé tud fájni. Ha nagyon sokat jövök megyek egy nap, akkor estére már csillagokat látok. A kolléganők meg közölték, hogy nem fájhat a hasam, de amolyan bicskanyitogató stílusban... hát b+ engedtessék már meg, hogy eldöntsem mit érzek.


Korábban nagyon szerettem bejárni. Bár nagy a stressz, a társaság miatt szerettem. De most? Őszintén szólva vissza se akarok menni.

Aki soha nem szült, azok is nagyon okosak. Akik meg igen, azok meg mind előadják a hős történeteiket, hogy nekik meg se kottyant, és hogy kb ott szültek meg a munkahelyükön.

Tisztelet a kivételeknek! Mert olyan is van, akinek elmondása szerint könnyű dolga volt, de kicsit sem kételkedik abban, hogy lehet ez nehéz is. Meg olyan is van, akinek szintén nehéz időszak volt és nem felejtette el.

A férfiak pedig egyértelműen odafigyelnek rám.

2018. júl. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Ohh, 3aska.

Szóval a terhesség semmi... Hmmm. Oké nem kell meghalni, meg belebetegedni a terhességben, de azért ne jelentsd már ki, hogy az semmi. Persze, ha még nem voltál terhes érthető, hogy lövése sincs róla, csak akkor meg nem írogass fszságokat!

Az a nő, amelyik paraszt a másik terhes nővel, az vagy nagyon akar gyereket (próbálkozik vagy épp nincs alanya a gyártáshoz) vagy már túl van rajta és szrul élte meg, ezért szúrja a szemét az, aki még terhes!

2018. júl. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Én férfi vagyok, bocsi, hogy beleírok, mert nem voltam még terhes, és nem is leszek gondolom :D Vezető vagyok egy cégnél (na nem valami több ezresnél, "csak"egy 60 fősnél) de nálam példáuk alap, hogy minden kismamára kiemelten figyelünk, az az ő és a mi érdekünk is szerintem!

Teljesítjük a kívánságaikat (mármint a munkával kapcsolatosakat) és bármikor mehetnek munkaidőben vizsgálatra, illetve nincs ferde szemmel nézés, ha mondjuk késik reggel kicsit vagy akármi és nem őket vonjuk be a legstresszesebb projektekbe.

Most is van 2 kismama aki még dolgozik, illetve 2 aki már GYED-en van.

Vissza is vesszük őket, ha vissza akarnak jönni.


De!


A csoportvezetők közt én is ezt látom meetingeken, mikor ezeket megbeszéljük XY kismamával kapcsolatban, hogy a férfi vezetőknek ez evidens, míg a nők kötik az ebet a karóhoz.. Volt aki már pedzegette, hogy az a nő aki bejár dolgozni terhesen 100%-ban ugyanúgy terhelhető, mint egy nem terhes, mert nem beteg, ha az lenne, nem járna be dolgozni.


Na, azért ez nem így van.


A férfiak tudják, hogy a nők teszik őket apává, ami e legszebb dolog az életben! És nekik meg sokszor "megszenvedni" ezért a nemes feladatért.


A nők meg talán irigyek vagy nem is tudom igazán milyenek egymással.


Üdv,


Egy 3 gyermekes apa

2018. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
A nők amúgyis nagy átlagban utálják egymást ,ha meg a közelükben van egy terhes nő még vérszemet is kapnak. 90%ban valoban olyanok, mint a 3as hozzászóló, na nekem ezért nincsenek csaj barátaim, ezerszer inkabb a a másik nem társaságát választom
2018. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem vettem észre ilyesmit, általánosságban kedvesebbek szoktak lenni a férfiak, de terhes nőt szerintem jobban megért egy nő, hamarabb átadja a helyet, stb.
2018. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!