Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lenne a helyes/diplomatikus...

Mi lenne a helyes/diplomatikus megoldás?

Figyelt kérdés

Pénteken koncert lesz a főtéren. Gyerekeknek szóló. Az óvoda csak azokat a gyerekeket viszi fel,akik mennek iskolába.


Mit jelent ez magyarul? A problémásakat otthagyják az oviban...


Milyen üzenetet közvetít ez a gyerekeknek? Így is a millió fejlesztés miatt másnak érzi magát a gyerek,erre még ráerősítenek...


Az én gyerekem se jut így el,pedig nagycsoportos. Majd hallgathatja a többiek beszámolóját,hogy milyen jó volt....


Mit tennétek?

Én valószínűleg felviszem a koncertre,nem megy pénteken oviba . De akkor is látni fogja a többieket,és ő nem állhat oda...Kegyetlenségnek tartom!


2022. máj. 9. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg megoldást keresel, és nem csak panaszként írod le:

Én azt csinálnám, hogy úgy mondanám el a gyereknek, hogy jaj de jó, én is kaptam egy szabadnapot, ezért mi együtt mehetünk a koncertre, mert engem is nagyon érdekel, és szeretném vele együtt hallgatni. Aztán koncert után beígérnék még fagyizást, vagy valami más érdekes programokat is. Így ha látja is, hogy a többiek ott vannak, eszébe se jutna odavágyni, hiszen neki ez egy egyésznapos szuper program anyával, nekik meg “csak” egy ovis program.

2022. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy megoldást keresek!
2022. máj. 9. 08:28
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Amit az első ír, az nagyon jó, és megoldás is.


Szerintem nem a "problémásakat" akarják kihagyni - ezt inkább csak azért érzed, mert rosszul érint a dolog.


Esélyesebb, hogy arról van szó, hogy aki már iskolába megy, azt "trenírozni" kell kicsit arra, hogy nyugton maradjon, X ideig üljön, és hallgasson valamit, ne rohangáljon, ne kalandozzon el a figyelme... aki még nem megy iskolába, azaz nem iskolaérett, annak ez lehet, nem is menne.


Az egy dolog, hogy te az egy gyerekeddel ezt meg tudod oldani, mert ha nem tetszik neki, akkor eljöttök, vagy egyedül rá figyelve jobban lefoglalod.

De 2-3 óvónő mondjuk 20 rohangáló/unatkozó kicsivel... egyszerűen nem működne.


Szóval szerintem erről van szó és nem másról.

2022. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Tehát aki okos, ügyes és képes vegig figyelve részt venni egy esemenyen az nem kaphat plussz dolgot az ovodatol, mert ott a sok fejlesztésre szoruló, figyelemzavaros, neveletlen gyerek, akik MINDIG elveszik az óvónők figyelmét, hogy az ertelmesebbek 2 szót nem tudnak szólni, se érvényesülni mert mindig a kis pistikere kell figyelni. A nagy lof.. Nem elég hogy róluk szól minden nap az óvodában, nem kaphatnak 2 órát nélkülük??
2022. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4! Az én gyerekemmel pl semmi ilyen gond nincs. Akkor szívjon a többi miatt? A legszabálykövetőbb az összes közül, az utcán tökéletesen viselkedik, és 2 órás foglalkozásokat ül végig. Akkor,kivel is van a probléma?
2022. máj. 9. 09:53
 6/9 babyboom567 ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!


A gyerekben a problémamegoldást kell erősíteni,mert sajnos az élet igazságtalan,nem úgy van minden ahogy szeretnénk, és az iskolában ez még hatványozottan fog előtérbe kerülni.

Ha olyan szófogadó és simulékony a gyereked mint írod,akkor ő ezt ne fogja a szívére venni, meg a gyerekek sokkal rugalmasabbak mint a felnőttek.

Nem kell mindig tragédiát látni ott ahol nincs.

A koncerten részt fog venni, sőt te is ott leszel, az ő napja jobb lesz.Ennyi.

2022. máj. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezo, akkor miert nem megy iskolaba ?


Az elso valaszolo jot irt, csinald azt.


Egyebkent meg, az ovonok vallaljak a felelosseget ertuk, es ez csak egy plusz program, ertheto, hogy nem vallalnak be problemas gyerekeket ( ha nem lennenek azok, mennenek iskolaba ). Vidd el akkor te.

Mit kell ezen problemazni, nem ertem.

2022. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7!

Azért nem megy iskolába,mert akkor nem tudnám hordani azokra a fejlesztésekre,amikre most jár.

2022. máj. 9. 16:17
 9/9 babyboom567 ***** válasza:
84%
De én nem értem.Ez a program azoknak van ,akik mennek iskolába,a gyereked nem megy.Ennyi.Suliban,gimiben,fősulin, és a való életben is egy csomószor lesz olyan rendezvény, verseny,kirándulás,vásár,szakkör, bármi,ami bizonyos korosztálynak/csoportnak/szakkörnek/sportolóknak/tanulóknak/stbstb lesz megtartva, senki sem vesz részt mindenen.És ennyi.Sőt, ajándékot sem kapunk,pl a szomszéd gyerek szülinapján.Ez egy ilyen világ.Majd jövőre, mikor megy suliba, neki is lesz ovis program.
2022. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!