Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk az alábbi...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudnánk az alábbi információt diplomatikus formába önteni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy bizonyos személyt, akit amúgy régebbről ismerünk, meghívni egy panzióban tartandó három napos összejövetelre, mint vendéget. A szállást és a kosztot mi fizetnénk a számára, de a meghívó e-mailba-n ezt nem szeretnénk úgy a tudtára adni, hogy egyszerűen odaírjuk: „a szállás és az ellátás költségmentesen biztosítva”, mert ez így eléggé tapintatlan lenne. Hogyan lehetne ezt megfelelően kifejezésre juttatni anélkül, hogy ezt így egy az egyben kiírnánk? Az illetővel amúgy tegeződő viszonyban vagyunk, de ettől függetlenül a helyzetünkből adódóan a maximális udvariasságra és visszafogottságra törekszünk (nagyon le vagyunk kötelezve az irányába).

2021. aug. 4. 22:53
 1/6 Metionin ***** válasza:
100%
Beleírod, hogy "szállást XY hotelben, étkezést pedig amott biztosítunk". Vagy ki is emelheted, hogy nagyon örülnétek, ha a vendégetek lenne ezen az eseményen, abból meg hogy biztosítjátok a szállást+kaját,szerintem sejthető. Bár nem tudom, én rá szoktam kérdezni :D de ha ilyesmi volt kiírva, mindig állta a meghívó.
2021. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát ha így írjuk:

Kedves (keresztnév)!

Arra gondoltunk, hogy ősszel megkísérelünk összehozni egy kis találkozót, amelyre szeretnénk tégedet is meghívni mint vendéget. Nagyon örülnénk, ha el tudnál jönni és egy kicsit elbeszélgethetnénk. Ez (község neve) lenne megtartva egy panzióban október 29-31. között (péntek-vasárnap).

akkor ebből nyilvánvaló, ill. egyértelmű, hogy a szállás és az ellátás költségeit mi viseljük? Vagy inkább így legyen írva:

Ez (község neve) lenne megtartva október 29-31. között (péntek-vasárnap) egy panzióban, ahol az étkezés is biztosítva lesz.

2021. aug. 4. 23:50
 3/6 A kérdező kommentje:

Írhatjuk az alábbi módon?

Kedves (keresztnév)!

Arra gondoltunk, hogy ősszel megkísérelünk összehozni egy kis találkozót, amelyre szeretnénk tégedet is meghívni mint meghívott vendéget.

Lehet alkalmazni egy ilyen kifejezésmódot, hogy „meghívni mint meghívott vendéget”? Ha igen, akkor ebből magától értetődő, hogy egy ilyen esetben a szállás és az ellátás költségeit mi viseljük?

2021. aug. 5. 13:21
 4/6 Metionin ***** válasza:

Szerintem ez hülyén hangzik. Én így írnám:

Kedves .....!

Arra gondoltunk, hogy ősszel szervezünk egy kis találkozót, amire szeretettel meghívlak. Nagyon boldogok lennénk, ha el tudnál jönni és vendégünk lennél XY dátummal. A három napos program során a szállást az XY panzióban, étkezést pedig az XY étteremben mi fogjuk biztosítani minden kedves vendégünk számára.

Remélem, hogy alkalmas az időpont és újra találkozhatunk, kérlek mihamarabb jelezz vissza, hogy a szállást intézhessük stb.

2021. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
.......a körünkben töltött idő alatt szállásról és ellátásról mi gondoskodunk.
2021. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld!
2021. aug. 8. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!