Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyenkor mi van? Vigyem vagy...

Ilyenkor mi van? Vigyem vagy ne vigyem?

Figyelt kérdés

Fiam 3 éves, kiscsoportos. Ebéd után jár haza az oviból.

Én mellette itthon vagyok a kicsivel, de rengeteget dolgozom itthonról (ezt az oviban is tudják).


Ma délben ketten mentünk a gyerekeinkért az oviba. És és egy csaj a szomszed utcából, akinek egyébként ott alszik a gyereke mindig.


A csaj gyereke múlt hét eleje óta úgy köhög, majd megfullad. Az orra durván folyik.

A csaj otthon van egy kisebb gyerekkel (aki szintén annyi idős mint az én kicsim), mégis így beadja, pedig se nem dolgozik, se semmi.


Ők lettek kész elöbb. Óvónéni ugy köszönt el tőlük, hogy Juliska (nyilván nem ez a gyerek neve) holnap is várunk. A gyerek kb válaszolni sem tudott a köhögéstől.


Majd mikor mi köszöntünk el, odajött az ovónő, hogy a fiam ma 3x kifujatta az orrát. Meg amugy is nagyon piros az arca, ha lehet holnap ne vigyem.


Na én itt kiakadtam.


Útközben beszéltem a csajjal, ő azt mondta, neki nincs kapacitása 2 gyerekre figyelni, amíg nem lázas a nagy, addig viszi. Ő nem fog idegösszeroppanást kapni, mert egyszerre van otthon a 2 gyereke.


Ha en viszem, meg tuti majd sutyorognak a hátam mögött, hogy betegen viszem a gyereket.


Viszont ezen a héten pont olyan munkáim lennének, hogy jó lenne ha a délelött csak a kicsi lenne itthon.

Meg tudom oldani persze, hogy a nagy se menjen. Akkor anyához tudnám vinni.

De most azert tartsam itthon, mert piros az arca 28fokban?!


Nem tudom mi tévő legyek.


2022. máj. 10. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ma délután jól van, tehát nem lázas beteg, nincs hasmenése stb akkor igazából nem beteg, vidd nyugodtan.
2022. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

neki nincs kapacitása 2 gyerekre figyelni, amíg nem lázas a nagy, addig viszi. Ő nem fog idegösszeroppanást kapni, mert egyszerre van otthon a 2 gyereke.


Nagy szerencse, hogy amikor a két gyereket megcsinálta, sem kapott idegösszeomlást.


Amúgy nyugodtan vidd oviba a tiédet. Én is tüsszentettem ma kettőt, pedig semmi bajom. Óvó néni érdekes...

2022. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vinném, és mondanám is hogy amíg Juliska megfulladhat bent az oviban, addig az egészséges pirospozsgás gyerekem is járhat.
2022. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Rákérdeznék óvónéninél, hogy miért csak az enyémre vonatkozik ez a szabály, úgy, hogy ráadásul ő egészséges. Illetve, ha nem làzasodik be, nem kezd köhögni, semmi egyéb, akkor vinném ugyanúgy.
2022. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Holnap reggel férjem viszi, ő tuti helyre igazítja az ovónőt ha ugy van.


Amióta hazajött, 1x fujtam ki az orrát.


2!

Egyébként a 3.at várja (3 a nagy, 1.5 a kicsi, és most félidős terhes.

Csok... csak ennyit mondok. Mert kell a csilli villi ház a falu elit részén.

2022. máj. 10. 14:59
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény 3 gyereke...


Férjed majd megkérdezi óvónénit akkor, mi kifogása a ti gyereketek ellen és hogyhogy nincs a másik gyerekkel szemben.

2022. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Terhesen 2 gyerekkel valóban nem egyszerű és Juliska lehet csak allergiás. Az ovónő tényleg elég érdekes hozzáállású, de csak azért kiírni egy kérdést, hogy a szomszédot szidjuk szerintem szintén nem nevezhető korrektnek.
2022. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
#7-es, lehet, hogy nem egyszerű, de akkor minek vállal és szül ennyit…
2022. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem az óvónő fogja eldönteni hogy mikor viszem a gyerekem. Ennyi orrfújás belefér. Vidd nyugodtan ha nem gondolod betegnek,dehát beteg akkor maradjon otthon, függetlenül attól hogy a szomszéd mit csinál.
2022. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is vinném holnap, ha csak az orra folyik. Vittem már így a lányomat, mert előtte amúgy is sokat hiányzott, nehogy már egy kis orrfolyás miatt itthon maradjon. Más gyereke meg hurutos köhögéssel mehet (ezt pont ma tapasztaltam).
2022. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!