Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai év végén szoktak adni...

Óvodai év végén szoktak adni valamit az óvónőknek, gondozóknak?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a szokás, hogy illik?

Valami ajándékcsomagot adnak a szülők év végén esetleg utalványt? Vagy csak ha “elballag” a gyerkőc?


Ismerősöm anyukája óvónő, ő mondta hogy mindig egy halom ajándékkal jön haza az anyukája, gondolom nincs minden évben új csoportja? (Vagy hogy van ez)


2022. máj. 11. 13:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%
Na itt kezdődik a probléma.Mindig mindenkinek adni.Minek ?Én boltban dolgozom,napi 9 órát.Ki ad nekem bármit is?
2022. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
42%

Mire fel? Majd ballagáskor.

De azt is közösen megbeszélve, eldöntve.

Azt hittem ez csak a 90es években volt divat, de megdöbbenve hallom, hogy még mindig nem veszett ki ez a felesleges ugrálás.

2022. máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%
12. még csak most virágzik igazán ez a biznisz 😂
2022. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Miért lenne probléma?

Idén 1500ft-ot szedtek, nem volt kötelező adni, aki akar beleszáll címszóval, ehhez képest mindenki beadta! Tehát nem több ezer vagy több tízezer forintos tételek.

Azt gondolom, hogy ezt mindenki el tudja dönteni, hogy szeretne e bele adni, vagy sem. Ha úgy érzi, hogy nem, akkor sincs semmi gond.

1500ft az egész éves munkájukért (köszönetképp) igazán nem sok!

Hasznosabb, mint egy rajz, amit garantáltan kidob, vagy ha külön-külön venne nekik mindneki egy pár ezer forintos kacatot.

Én nem sajnálom tőlük! Ok, hogy ez a munkájuk, de a gyerekeinkkel vannak, tanítják, szeretgetik, vigasztalják őket. Szerintem megérdemlik!

2022. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
25%
Ne haragudjatok, de a legféltettebb kincseinket bízzuk rájuk-nem hasonlítanám össze egy bolti dolgozóval, akivel kb 30mp-es kapcsolatom van. Egész évben szeretgetik, óvják, féltik, nevelik, tanítgatják (jobb esetben )a gyerekeket napi 8 órában. Én egy év végi virágot, vagy 1000ft/ fős ajándék-gyűjtést nem sajnálok tőlük.
2022. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 csoport van, falun lakunk. Vegyes csoport. Én mindegyik gyerekemmel 1 szál virággal év végén megköszöntem az egész éves munkájukat, mindhárom évben, míg ovisok voltak. Mármint a kislányom adta oda, évzárókor/ballagáskor. A virágot mindenki szereti, de ha elhervad, kidobod és kész. Nem vacak, nem kell őrizgetni. Suliban is 1 szál virágot adunk év végén. Nem nagy csokrokat, drága pénzért, csak jelképesen. Van aki otthon a saját kiskertjéből szed virágot és abból készít csokrot. Az is nagyon szép.

Amikor elballagott a nagy, akkor a legutolsó ovis napján a konyhásoknak vittünk egy doboz bonbont a sok finom ebédért. Nagyon meghatódtak, örültek. Ballagáskor egyénileg ugyanúgy virág, illetve a ballagó gyerekek szüleitől közösen virág és ajándék. Az ajandék idén kaspó a gyerekek neveivel. De kaptak már esernyőt, vászontáskát, faliórát, vázát, kötényt, stb. Ezeket a gyerekek nevével, vagy fotójával. Használják is őket. Nálunk az utalvány nem divat, mindig vmi személyeset szeretnének a szülők, ezért van a fotós, vagy neves ajándék. Más kérdés, hogy függetlenül attól, hogy használják, nem biztos, hogy szeretik nézegetni pl. egy olyan gyerek képét, akit nem annyira kedveltek... :-)

Nekem soha nem jutott még eszembe, hogy Karácsonyra, névnapra, szülinapjukra adjak valamit. Azt sem tudom mikor van nekik.

Amikor megkérem, hogy készítsen fotót és otthagyom a saját fényképezőmet, pl. Mikuláskor, szülinapjan, stb. akkor köszönetképp egy táblacsokit szoktam adni. Ennyi.

2022. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!