Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mérges lennél ilyen helyzetben...

Mérges lennél ilyen helyzetben? Mit mondanál a gondozóknak?

Figyelt kérdés
HA pl. megtudnád,hogy a gyereked azért sirt, mert nem tudott kimenni az udvarra,mert valaki más vette fel a ruháját? És még egy másik ruhadarabja el is tűnt?
2014. febr. 1. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Ovoda? Ott mar elvárható, hogy a gyerek ismerje a sajat ruháját, de megis bele kell írni a nevet, vagy a jelet. Tehat Katineninek nem kell tudnia, hogy a piros kabát Pistie vagy Petie: a gyereknek kell tudnia. Tehat ha Pisti latja, hogy Peti veszi fel a kabátjat, akkor oda megy! hogy Kati néni, az az en kabátom, nem a Petie. Ennyi.

Az eltűnt ruha darabbal szinten ez a helyzet. Bekerülhet simán a masik gyerek zsakjaba. Anno en is vittem mar haza mas gyerek ruháját, mert csak simán atraktam a zsákból a szatyorba, nem néztem at darabonként. Másnap visszavittem - senki nem volt ki borulva miatta, mással is tortent mar ilyen.

2014. febr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek ne sírjon, hanem szóljon!


Az óvónök nem ismerhetik minden gyerek minden egyes ruhadarabját. Olyan meg nincs, hogy a gyerek nem mentki az udvarra, amikor mindenki kimegy.


Minden ruhadarabba bele kell írni a gyerek nevét és/vagy az óvódai jelét. Az elveszett ruhadarabra rá kell kérdezni, mert valószínüleg véletlen odakeveredett más gyerek dolgaihoz.


Ne az óvónökkel akarj veszekedni, hanem tanitsd meg a gyereket arra, hogy iylen esetben mit kell tennie.

2014. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 JnéHN ***** válasza:
100%

Én azért szólnék, mert nálunk kiscsoportban még segítenek öltözni. A fiamnak már elvitték egy törölközőjét, de volt, hogy a csizmáját ráadták más gyerekre. Ő ismeri a ruháit. Nem is szereti másét felvenni. Neki 27es csizmája van és az ő csizmáját ráadták a kisegítők egy olyanra, akinek meg 23as a lába. Szandálban vittem haza. Jó másnap megkerült a csizma, de azért izgultam.

De ha benne van a név, vagy a jel, akkor nehezebb eltéveszteni.

2014. febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Igen, mérges lennék, de MAGAMRA! Ugyanis a gyereknek tudnia kell, hogy ilyen esetben szól a gondozóknak, neked meg az a dolgod, hogy minden ruhaféléje meg legyen jelölve, akkor ugyanis el lehet dönteni, hogy kié az. Mert a gondozók nem ismerhetik az összes kabátot-sálat-stb-t, az a szülök dolga, hogy megfelelöen legyen jelölve.


Isten örizz az ilyen hisztis anyáktól, mint te.

2014. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A benti tartalék ruha tűnt el,a zsákjából,szatyorba csomagolva volt. Ki volt nyitva a zsákja ,de a gyerekem nem volt átöltözve aznap. Nem kérdeznétek meg,hogy nem öltözött-e valamelyik gyerek véletlenül abba???
2014. febr. 1. 09:26
 6/14 A kérdező kommentje:
és kiscsoport. A kinti ruhára a másik gyerek azt mondta,hogy az az övé! A gondozók meg valszeg elhitték. Gondolom a gyerekem nem mert szólni,vagy nem tudom,ő csendes ...
2014. febr. 1. 10:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem... Minden gyerek kiment, csak a tiéd nem, mert nem volt mit ráadni? Ha a másik gyerek vette fel az övét, akkor akkor is ott kellett volna lenni a fogason a másik gyerek ruhájának. Ez nem tűnt fel a dajkának?

Az tényleg nagyon fontos, hogy mindenben legyen a gyerek neve, jele.

Ha ez megvan, akkor igen, szóvá tenném. Ha nem volt benne jel, akkor gyorsan pótolnám, és egyenlőre csöndben maradnék.

2014. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen,csak az enyém nem ment ki,és végig sirta,amig ők kint voltak. A gondozók mondták,hogy nem találták a nadrágját,ezért nem ment ki. Aztán bebizonyosodott,hogy persze,azért nem volt meg,mert más már felvette és kiment. Szóval itt úgy tűnt,mintha én nem raktam volna ki neki kinti ruhát,azért nem találták,vagy nem tudom...A gyerekem meg nem akarta a másét felvenni,ő megismeri,hogy nem az övé. Aztán tettem a ruhára egy jó nagy diszt,hogy ne keverjék megint össze,ezt mutattam a gondozónak.
2014. febr. 1. 11:05
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Ne díszt tegyél, hanem JELET. Hogy a másik gyerek is megismerje. Miért a díszről kéne tudnia minden dadusnak, óvónéninek, gyereknek, hogy az a te gyerekedé. Nem véletlenül találták ki az óvodai jeleket.


Jó különcnek lenni???

2014. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A jele is benne van természetesen. De ha a gyerek meg se nézi,hogy nem az ő jele van benne,csak felveszi,akkor mit kéne tennem? Próbálom igy is megjelölni,mert szerintem csak ránéz a gyerek és veszi fel,nem nézik a jelet.
2014. febr. 1. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!