Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak az én gyerekemnél nem...

Csak az én gyerekemnél nem megy simán az ovikezdés?

Figyelt kérdés

Mindehol azt olvasom, hogy kb már az első nap játszik, eszik, van aki ott is alszik, max kis pityergés.

Ehhez képest az én gyerekem még 1 hét után is inkább csak figyeli a többieket, az óvónéni mellett van, a közös játékban sem vesz részt :(

Nyugtassatok meg, hogy nem egyedi eset az övé és hogy fogja ő is szeretni az ovit, fog játszani a többiekkel


2022. szept. 12. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Igen, a több milliárd gyermek közül, csak a tiednek nehezebb. Különleges gyermeked van.
2022. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Jajj 3 éves. Egy teljesen új közegbe, főleg ha nem hordtad sehova, vagy csak szűk csaladdal volt ne várj tőle ilyen. Én pl: végigbőgtem a kiscsoportot kicsinek. Megszokja aztan menni fog. Vannak mesés könyvek, amik keszitik oket az óvodára, beszélgess vele róla
2022. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Az én fiamnak majdnem 2 hónap volt, mire reggel nem sírt utánunk. Nem is aludt bent az első 2-3 hónapban.

Nem volt bölcsis előtte.

2022. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
És ez miért baj, hogy az óvónőkkel van? Az enyém fél évig az óvónőkkel játszott. Engem egyáltalán nem zavart, azóta már más gyerekekkel játszik, kiválasztja a legidétlenebbeket és utánozza őket egész nap.
2022. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában voltak már erről kérdések. Teljesen normális. Az én kisfiam sem állt be, csak figyelt nagyjából október első hetéig. Azóta meg úgy kinyílt a csipája...

Az óvónők tavaly és idén is elmondták az új kiscsoportosokkal kapcsolatban, hogy teljesen normális, ha valaki külső szemlélő akár egész kiscsoportban. Nyugodj meg kérlek, nincs semmi gond!

2022. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez simán előfordulhat.
2022. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Mennyi idos?
2022. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, de az is lehet hogy sosem fogja szeretni az óvodát.
2022. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a te gyereked. De ezt te is tudtad amúgy is.
2022. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jegyezd meg, nagyon sok ilyen "sz*ranya vagyok" gondolattól fog majd megkímélni a jövőben: a legtöbb anya vetít, hogy a gyereke tökéletes, minden a legnagyobb rendben, már első naptól végigaludta az éjszakát/mindent IS hamar csinált/tökéletes. Nem azok, csak mindenki vetít az igazság helyett.


Ezek alapján is, minden OK a gyerekeddel. Megszokja idővel ne aggódj.

2022. szept. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!