Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagyon nem szeretne a gyerekem...

Nagyon nem szeretne a gyerekem óvodába járni?

Figyelt kérdés

Minden reggel sír mikor beadom és most már oda jutottunk, hogy este is bőgve alszik el, hogy másnap menni kell. 2.5 évesen leszokott az alvásról, azóta nem alszik nappal és neki rettenetesen nehéz hogy nyugton kell lennie míg a többiek alszanak. Tavaly nem volt ilyen gond, pedig akkor sem aludt. Most középsősen viszont azt látom mintha ő nem találná meg a helyét sem a csoportjában a többiek között(abból következtetek amit nekem mond). Az óvónők szerint viszont minden oké vele és be tud illeszkedni a csoportba csak alváskor szokott még eltörni nála a mécses, mikor feküdni kell.

Mit lehet ezzel csinálni?

Az óvónők azok észrevennék ha valóban nem érezné igazán jól magát a csoportba, ha beilleszkedési problémái volnának nem?



2022. nov. 25. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom szegényt,hogy még mindig ezek a szabályok,hogy aludni kell...az én 3 évesem sem tud aludni neki is egy kínlódás,ha pedig elszenderedik véletlenül este 11-ig nem alszunk és 5:30 kor már kelni kell. Esetleg nem megoldható hogy egy külön sarokban halkan elvan magának?
2022. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is sajnálom szegényt.Sajnos feküdnie kell.
2022. nov. 25. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Ha egy gyereknek nem kellene feküdni a többi sem aludna!
2022. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Mikor én voltam ovis, volt egy olyan csoport, ahol a nem alvókat kivitték az udvarra. Szóval létezik ilyen. Csak nyilván egyszerűbb az óvónőknek, ha minden gyerek csöndben fekszik.
2022. nov. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálunk nem gyűjtik őket össze, hanem minden csoportban alszanak vagy fekszenek. Nincs rá panasz, hagyja a többit aludni csak szegény tényleg szenved. Még a 4 órás oviban gondolkodtam, mert most ideig- óráig tudnám hazahordani délben, de sajnos állandóra ezt nem tudom megoldani és attól tartok utána neki még rosszabb volna.

Azért is gondolom ,hogy esetleg önmagában a csoportban sem találja a helyét, mert ha össze vannak a kiscsoportosokkal rakva, mert kevesen vannak, akkor sokkal kiegyensúlyozottabban és boldogabban jön haza. Olyankor van, hogy haza se akar jönni. Pedig szereti a saját óvónőiket.

2022. nov. 26. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi lett vele?
2023. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Január óta 4 órát van csak oviba. Nem volt már szívem tovább nézni a kínlódását. Most így nincs sírás, mondják hogy ott is kivirágzott. Nagyon kellett neki.
2023. febr. 25. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!