Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire hallgatnátok 5 éves...

Mennyire hallgatnátok 5 éves gyereketekre ha azt hajtogatná hogy nem szereti az ovit, szeretne oviba járni de másikba?

Figyelt kérdés

Már 2 éve jár ide és az óvónőkkel is beszélek rendszeresen ők nem említenek semmi különöset. Azt tudni kell hogy a fiam későn kezdett beszélni és most is logopédus foglalkozik vele, nem tudja még olyan értelmesen részletgazdagon stb. kifejezni magát.

Próbálom belőle kiszedni hogy miért ez a nagy ellenállás mi változott mert régebben örömmel ment, szeretett járni.

Van/volt egy kis barátja de az mostanság már másokkal játszik. Ez év szeptemberétől bekerült a csoportba 2 enyhén értelmi fogyatékos és 1 magatartászavaros kisfiú akik verekednek, elveszik a többiek játékát stb. Igazából az óvónők elmondása szerint nincsenek rászállva a fiamra (egy másik kisfiúra vannak rászállva szegénynek nem lehet túl jó) . Ezt most csak azért írom hogy lehet hogy tőlük tart, tőlük félne? De kérdezem akkor azt mondja hogy nem fél tőlük egyikükkel játszani is szokott.

Viszont minden egyes nap elmondja megkérdezi ma van e ovi és ha van akkor máris sírni kezd, "kiakad". És el is mondja hogy ő EBBE az óvodába nem akar járni, vigyem másikba.

Mi a megoldás ilyenkor? Hallgassak rá, a szívem szerint ezt tenném de olyan hülyén jön ki hogy különösebb gond nélkül "rángassam" másik közösségbe és mi van akkor ha ott se tetszik neki valami és ott is ezt mondogatja majd?

Amúgy nem egy hiperérzékeny típus, könnyen barátkozik, könnyen feltalálja magát más környezetben ( ha megyünk gyerekek közé vagy akárhova), eleven, nyitott típus.


2012. dec. 21. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó éve az oviban? Vagy van még 1 év? Mikor megy suliba? Mert ha ezen kívül még 1 év van, akkor lehet átíratnám, de tényleg rizikós, hogy mi van ha ott sem fog neki tetszeni...
2012. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőre elmondanám ezt a sztorit az ovónőknek, hogy ezek fényében figyeljenek jobban rá. Elmondanám a gyerekemnek azt is, hogy már csak 1év, aztán nem kell idejárnia, mert kezdődik a suli :) Amúgy ha az ovónők sem tudnak mit kezdeni, akkor kár a gyereket kínozni. Ha van másik ovi, akkor írasd át.
2012. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van másik ovi még közelebb is mint ez de hát nem az én kényelmem a fontos ezt azért nem is írtam.

Még 2 éve van ezenkívül úgy néz ki.

2012. dec. 21. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:

én átvinném :)

a gyerekemmel nincs ilyen tapasztalatom mert ő szereti az oviját, mondjuk lehet lesz mert az elkövetkező 1,5 évben 2x fogunk költözni így 3 oviba fog járni 2 éven belül :(


de saját tapasztalatom van, én minden reggel sírtam, hogy nem szeretnék oviba menni, nem tudom miért, de utáltam, nem éreztem jól magamat, igazán barátom se volt, mindig valakivel játszottam, de nem volt egy gyerek sem akivel mindig...

aztán elköltöztünk és új oviba kerültem amit imádtam, nagyon sok szép emlékem van, ráadásul az ovis társaim közül kettővel a mai napig tartjuk a kapcsolatot, egyikkel a neten, a másikkal 3-4 havonta találkozunk :)

én átvinném a helyedben, vesztenivalód nincs, ennél rosszabbul ott sem fogja magát érezni, de lehet tényleg a társaság msá lesz és megszereti :)

2012. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi ez a szempont eszembe se jutott hogy ROSSZABB nem nagyon lehet ennél, tényleg mindig nyafog sír elkeseredik péntekenként már nem is viszem mert csüt.re totál "kimerül" valahogy az ovitól. De nem csodálom ha tényleg rosszul érzi magát valami miatt (ami számára megfogalmazhatatlan) akkor még nekem felnőttként is rossz heti 5ször oda menni amit szívből utálok mondjuk...
2012. dec. 21. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!