Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovónő felülbírálhat egy...

Az ovónő felülbírálhat egy orvosi igazolást?

Figyelt kérdés

Fiam csoportjában kitört ez a kéz-láb-száj vírus.

De nem szóltak volna senkinek, hogy figyelje a gyerekét.

Egyik nap mikor mentem érte lecseszett az óvónő, hogy van pár pötty a gyereken, miért vittem?! Hozzáteszem addig erről a vírusról nem is hallottunk.

Másnapra láza is lett. 2 hetet nem ment.

Gyerekorvos látta, úgy adta ki az igazolást


A térden amik nagyobb pöttyök voltak, ma mar sebek, nem múltak el. De ezeket is látta a doki, ő engedte oviba


Ma ment a gyerek, vitte az igazolást. Erre 11 fele telefonált az óvónő, hogy meg vannak pöttyei, azonnal vigyem haza, hogy vihettem?! Mondom az orvos adott igazolást, ő engedte el. Erre jön azzak, hogy tavgyógyít a doki biztos, en el se vittem a gyereket. Lefertőzöm az ovit.

Mi nem a helyi gyerekorvoshoz járunk, ahogy rajtunk kívül az összes gyerek, hanem a varosba. Így ahányszor igazolast viszek, mindig megy ez a hitetlenkedés. De ennyire durvan sosem szoltak miatta.


Most délben elhoztam, de holnap ismét menni fog, mert ezért nem viszem vissza a dokihoz. Megtehetik, hogy emiatt nem engedik, hogy otthagyjam?


2022. dec. 5. 12:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem, mert nincs orvosi végzettsége. Sok helyen olvasni, hogy addig fertőz míg el nem tűnnek a hólyagok, meg olyat is olvasni, hogy addig míg folyadék van a hólyagban. Minden esetre ezen a belinkelt oldalon meg azt írják, hogy még hetekig ott van a székletben a vírus.

[link]


A stílust és azt, hogy feltételezik hogy hazudtál, felelőtlenül a közösséget nem figyelve vitted volna, én is határozottabban kikértem volna magamnak a helyedben.Ahogy az óvónő úgy te se bírálhatod felül az orvost és elvileg ő tudja, hogy mitől számítva mehet a gyereked.

2022. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb kérdezd meg a kedves óvónőt, mikor szerzett orvosi diplomát?

Ha továbbra sincs orvosi végzettsége, hagyja meg a háziorvosodnak a gyógyítást.. 😂

2022. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is átestett rajta a lányom. Neki csak pár pettye volt, így egy hét után engedte oviva a doki. Fiam tünetmentesen esett át rajta. Egyszercsak elkezdtek a körmei hullani. Az óvónő ugyanezt csinálta, én meg mondtam is, hogy napin 8 órat itt van, ha ők se láttak mas tünetet, én hogyan látnék otthon? Nem akarták engedni, mondván fertőz. Elvittem a dokihoz. Ő dühös volt. Kiadott egy igazolást, hogy nem fertőz már ebben az állapotban, köröm hullhat hóbapokig. Ez augusztusban volt. Mostanság esett le az utolsó. Ha az óvónőn múlik, eddig oviba sem járt volna idén, én meg már munkanélküli lennék. Sokszor úgy érzem hogy teher nekik a gyerek ( tisztelet a kivételnek). Nálunk is kitalálnak mindent, hogy ne vidd aznap, vagy vidd haza délbe. Én már bevettem a leszarom tablettát és mondtam, hogy akkor hívogassanak, ha lázas vagy hány, mert a hócipőm tele van azzal, hogy attól zeng a munkahelyem, hogy a vezető kiabál a raktárban, hogy hol van Kovácsné, mert hívták az oviból. Aztán kiderül, hogy csak baromira nem akart aludni a gyerek és azt találta mondani, hogy fáj a hasa ( gyerekem mindig ezt mondja, ha valamit nem akar).
2022. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!