Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek sírt a gyereke óvodába...

Akinek sírt a gyereke óvodába menéskor mi segített rajta?

Figyelt kérdés

3.5 a kisfiam, szereti az óvodát!! Fél napot van jó kedvvel jön ki, mondja el az élményeit. Napközben nem sír, jól éri magát egész délután mondja, hogy nem fog sírni reggel szereti az ovit szívesen megy. Este lefekvés előtt megkérdezi, hogy ha felkel lesz-e ovi, ha mondom, hogy igen akkor sírni kezd és mondja, hogy nem akar menni, ha azt mondom nem akkor nyilván nem sír. Reggel ahogy meg tudja, hogy ovi nap van, sír és kérlel, hogy maradjon itthon. Amíg besétálunk és ott is öltözés közben sír, kb be kell tuszkolni az ajtón, mindig megvárom, hogy abba hagyja a sírást, ahogy az óvónő ad neki valami elfoglaltságot csöndben van és szépen játszik, eszik, iszik, énekel, barátkozik. Mitől lehet ez?

Plüsst visz be

Sokat beszélünk róla

Babyhavior app nem vált be

Próbálom emlékeztetni, hogy előző nap miket csinált

Ha nem sír viszek neki valami apróságot

Semmi nem segített eddig.

Sokat beteg(taknyos) , most is a szünettel együtt ki maradt 1.5 hónap, de ha 2 hetet megy egyhuzamban akkor is ez van…

Már nagyon nehezen viselem, megszakad érte a szívem, annyi vigasztal, hogy tényleg jó kedvűen jön ki.

Valakinek van valami bevált trükkje ami segíthetne?


2023. jan. 11. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon van én ugyan ilyen voltam mint a gyereked kb utáltam járni bent elvoltam mindig játszottam voltak “barátaim” de nem volt komfortos. De iskolába se szerettem elindulni illetve a mai napid dolgozni is csak már mégse verhetem magam földhöz😅
2023. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az idő...
2023. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez a műsor neked szól 😁 Nálunk ezt csinálja a lányom.Mondjuk ő egész napos és nem tud aludni ebéd után neki az az egyetlen baja az ovival.
2023. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor összességében nem szeret menni. Nem fog órákon át minden nap üvölteni és sírni, míg érte nem mész, kis idő múlva talál magának vigasztalást valamiben. De estére meg reggel benne van, hogy nem szereti az egészet alapvetően.
2023. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez így annyira idegőrlő így vinni mindennap.. sajnos már kezdem sejteni, hogy ez nem fog változni… azért hátha lesz valakinek valami tuti tippje… bízom még benne :D
2023. jan. 11. 11:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, fog az változni. Csak 3 és fél éves, rengeteget változik az ovis időszak alatt. Ne foglalkozz vele, hogy bőg. Az én lányom is csinálta, ok nélkül persze, mert szeret oviba járni. Ráadásul fél év után kezdte el ezt a reggeli hisztit. Egy idő után tényleg nem érdekelt, abba is hagyta. Nálunk az segített főleg, hogy bent is aludt. Na azt nagyon utálja, így ha megígérem neki, hogy megyek érte ebéd után, akkor nagyon boldog és simán be tudunk menni reggel.
2023. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy komolyan. Kinek van kedve akár munkába menni reggel??? Aztán végül azért csak eltelik a nap szépen, élményekkel, tapasztalatokkal. Munka végén nyugtázom, hogy a mai is jó nap volt. Másnap reggel viszont mégsincs kedvem...😅
2023. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok: csak annyit akartam ezzel mondani, hogy ez alapvető emberi tulajdonság.
2023. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nehezen meg, neki a rólad való leválás. Ennyi.

mi segít? Az idő.

2023. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én dajkaként csak annyit tudok javasolni hogy ne lássa rajtad semmiképp hogy megszakad a szíved. A kicsik észreveszik hogy anyunak is nehéz az elválás. Ősszel vagy most kezdte az ovit?
2023. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!