Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszoktatáskor már az óvónő...

Beszoktatáskor már az óvónő nevel?

Figyelt kérdés

Holnap reggel megyünk az oviba először. Én úgy gondolnám, az lenne a logikus, hogy ilyenkor én csendben ülök a sarokban, és ha konfliktus van mondjuk a gyerekem meg más gyerekek között, akkor az óvónő (akit már ismer, és nagyon jól elvoltak múltkor, tehát nem idegen) az óvodában járatos szabályok szerint szól rá, intézi a dolgot, stb.


Jól gondolom? Én csak azért leszek ott, hogy a gyereknek egy plusz biztonságot nyújtsak?


2023. jan. 16. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Én biztos nem tudnék csendben ülni a rosszalkodo gyerekem mellett és az óvónőnek is meglenne a véleménye ha egyáltalán nem nevelnéd a saját gyerekedet.
2023. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, jól látod a helyzetet.
2023. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg nem.

Ugyan nekünk csak bölcsiben volt klasszikus beszoktatás, óvodában már nem, de a bölcsiben éppenséggel pont arra voltak kíváncsiak, hogy hogy "nevelem", hogyan lehet "kezelni" a gyereket. Amikor lehet háttérbe kellett vonulnom, de ha bármi probléma lett volna és a nevelő nem lett volna ott karnyújtásnyira, akkor a lehető legtermészetesebb módon beavatkoztam volna.

Természetesen, ha a nevelő reagált volna gyorsabban, akkor szó nélkül hagytam volna, mint megfigyelő.

Egyébként meg nem volt semmi. Közel oviskorúan kezdte a bölcsit. Azon túl, hogy bátorítanom kellett, hogy menjen csak játszani, semmi konfliktus nem volt.

2023. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Nalunk nem merult fel. Harom napig sírva ult az olemben, nem volt ennyi gyerek kozt ,sem ilyen hangzavarban. 4.nap meg otthagytam szegenyt. Sajnaltamm nem kellett tobbet mennek, mert azt mondjak akkor sosem szokik be. Hat majdnem. 3 honapig sirt minden reggel es d.e.mire beszokott 🤦 olyan hangzavar ,sikitas, uvoltozes van egy 25 fos kiscsoportban ,h en mondtam hogy nem birom ki, ha meg egy teljes de.-ot ott kell toltenem. Ugy mentem haza hogy tikkelt a szemem. En nem tudom hogy birjak ezt az ovonok. Sok sikert.
2023. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektől is függ. Az én lányom például simán eljátszott, mintha ott sem lettem volna, csak csendes megfigyelő voltam. De volt olyan kisgyerek, aki végig az anyja mellett ült. Persze az óvónők mindenkihez odamentek beszélgetni, ismerkedni. Szóval alapjában véve a szülő csak a háttérben figyel, de ott van, ha mégis szükség van rá.
2023. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan rászólhatsz a gyerekedre te is meg az óvónő is. Nem hiszem, erre van külön etikett.
2023. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyermek nevelő vagyok, amig ott van a szülő ő nevel, nem kezdem egyből én zargatni hogy ne is akarjon jönni, én a szülőnek szólok, hogy ezt nem szoktuk megengedni.
2023. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk az ovónő csinálta a napi rutint a gyerekekkel, a beszokósokat meg mindig külön kérte név szerint hogy most Katika gyere te is, tízórai van, ilyenkor leülünk, gyümölcsöt fogsz kapni, stb. A lányommal sokat foglalkozott, bevonta mindenbe, magyarázott neki hogy mit szabad, mit nem ha olyat csinált amit nem lehetett volna. De a már régebb óta odajátó gyerekek is rászóltak simán a lányomra hogy nem szabad pl. kivinnni a babakonyhaból az edényeket, megpóbalták szintén "betanítani". Én csak megfigyelő voltam, de akár haza is mehettem volna, le se tojta a gyerekem hogy ott vagyok, itta az óvónő szavait. Ott is hagytam már másnap reggeltől ebéd utánig, nagyon bejött neki. Volt aki viszont szó szerint el sem mozdult az anyja mellől, csak vele játszott, ha egy pillanatra is megpróbalt kimenni anyuka akkor a gyerek visított. Őt is ugyanúgy kérte név szerint az ovónő mindenre, próbalt vele játszani, de várta hogy anyuka is megerősítse, meg elmondja hogy mit kell csinálni, együtt menjenek. Látni fogod hová helyezkedj, attól függ milyen természetű a gyereked.

Szóval szerintem az ovónő szól, az az ő terepe, a szülő meg ráerősít ha kell. Én magamtól nem tudtam volna hogy pl. a kockákkal csak a szőnyegen lehet játszani, vagy hogy hová kell rakni a gyereknek a kajamaradékot, stb.

2023. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy órát voltunk bent, konkrétan amikor bementünk lecsatlakozott rólam a lányom és végig rám sem nézett. Volt reggeli, meg játék, az ovónő vitte kezetmosni is, kézben tartottak mindent. Egyszer kellett rászólnom, mert kiabált a többi gyerekkel, hogy azok ne kiabáljanak. "MARADJATOK CSENDBEN!!":D Én meg rászóltam, hogy ne te neveld már a többieket, majd az ovónéni. Az ovónéni meg azt mondta, hogy nem baj, ha rászól a többiekre XD
2023. jan. 17. 10:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel ott a szülő, bár kooperáció van a szülő és a pedagógus között ilyenkor (azaz a szülő is reagálhat gyermekére, épp azért van ott a szülő is beszoktatáskor), de mivel alapvetően a döntő felelősség a pedagógusé, így utóbbinak (döntési) vétójoga is van a gyermeknevelésben az óvoda területén belül. (Ahogy vétójoga van a dajkák és a pedasszisztensek felett mindenkor, munkaidőben.)
2023. jan. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!