Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány éves volt a gyereked/miót...

Hány éves volt a gyereked/mióta járt óvodába, amikor elkezdett mesélni arról, hogy mit csináltak bent?

Figyelt kérdés

Lányom egy hete kezdte, de még annyira új neki minden hogy fogóval kell kiszedni belőle az infokat, gondolom nem is emlékszik mindenre, hogy mi mindent csináltak. (Beszélni tud mindent) Pedig olyan jó lenne tudni. Óvónő tegnap mesélt, de ma nem akartam zaklatni ezzel. Annyit mondott a lányom, hogy az udvaron voltak, meg láttam a gyurmát a körme alatt. :D


Vagy szokott egyáltalán mesélni a gyereketek?


2023. jan. 24. 14:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Oviban? A 2 éves bölcsis lányom is elmondja minden nap, hogy miket játszottak, mi volt az ebéd, stb.
2023. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én bölcsisem is elmondja, kérdés, hogy mennyi valóságtartalma van. A "mi volt az ebéd" kérdésre akkor is a főzelék és husi a válasza, ha láttam a táblán a levest és a meggyes sütit. És még akkor is azzal a gyerekkel játszott a legtöbbet aznap, akiről tudom, hogy nem is volt bent. Szóval ennyit erről, bár mesélni tényleg mesél legalább. Ő szeptembertől lesz ovis, nem igazán hinném, hogy olyan sokat változna addig a dolog, ilyen kicsik még nem igazán tudják hitelesen visszaadni a valóságot. 5+ lehet már elvárni, hogy úgy meséljen, hogy az nagy valószínűséggel ne csak a megszokott mindennapi dolgokról szóljon vagy totál kitaláció legyen.
2023. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
29%
Azon is múlhat, egyébként mennyit beszélget a szülő a gyerekkel. Ha ovi előtt nonstop együtt voltatok, és nem beszélgettetek a napjaitokról, úgy nem is értené a gyerek, miért kéne most mesélnie, és mit, hisz ahogy otthon is csak történtek a dolgok, úgy az oviban is.
2023. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Most volt 3 éves. Ha megkérdezem hogy játszottál-e az autókkal/vonatokkal/kirakóval, rajzoltál-e valamit, akkor elmondja. De ha csak megkérdeztem mit jatszottál akkor azt sose tudom meg.

A valósagalapja persze kétséges, mert beleviszi a fantaziáját. Simán azt mondja hogy volt az udvaron csúszdázni, mikor dehogy volt szakadó esőben. Vagy hogy finom volt a leves, mikor egy falatot nem evett. Vagy hogy ő verekedett, pedig dehogy, csak látta hogy az egyik gyerek meglöki a másikat. Vagy azt mondja hogy nem kapott semmit enni, csak kenyeret, tea sem volt reggel, csak víz. Még kicsik, remélem ha nagyobb lesz többet fogok megtudni.

2023. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14, ugyanez van nálunk is. Mindenre igen a válasz. Játszottál ezzel/azzal? Igen. Mi volt az ebéd? Gombóc (nem ez volt, csak reggel ezt akart enni :D). Tehát igazából még mindent kitalál, szerintem nem sok valóságalapja van. :D

Aki azt kérdezte, hogy miért nem hagyom békén a gyereket... Hát azért, mert szeretem, és érdekel, mivel tölti a napját, amikor külön vagyunk. De már tényleg nem szoktam nyaggatni, ha látom rajta, hogy semmi kedve ezen gondolkodni (pedig amúgy szeret járni)


(Érdekes hogy itt minden bölcsis gyerek mesél a napjáról, az ovisok meg nem... :D)

2023. jan. 24. 21:34
 16/18 anonim ***** válasza:
Régen egy Vekerdy videóban volt, hogy nem szeretnek mesélni az ovirol és békén kell őket hagyni. Örülnek, hogy végre otthon vannak. Rakerestem, de nem talalom, csak egy hasonlót.
2023. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2023. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyébként az ovisok időérzéke még eléggé kialakulatlan. Ezért mond adott esetben más menüt, mi volt aznap, meg, hogy kivel játszott.


Ami érzelmileg leginkább megragadja őket, arról szeretnek mesélni. Ha az 3 napja volt, hogy hónapokkal ezelőtt, akkor azt fogja spontán mesélni, amikor mesél.

2023. jan. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!