Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a vélényetek erről a...

Mi a vélényetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Múltkor beszaladtam az oviba valamiért és láttam ,hogy az óvónő ott üll zárás előtt az üres csoportban, egy olyan gyerekkel akinek az anyja otthon van a picivel . Megdöbbenve néztem ,hiszen már azok is haza viszik előbb a gyerekük akik dolgoznak .Az óvónő helyében én boszankodtam volna, mert már mindenki haza ment ,ő pedig egy olyan gyerekkel ül ott akinek az anyja otthon van a picivel.
2023. jan. 30. 14:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mikor megy a gyerekért. Az óvónő dolga pedig az, hogy vigyázzon a gyerekekre ( ha kell zárásig), míg valamelyik szülő érte nem jön.
2023. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Az óvónő elvileg zárásig az oviban kellene legyen, nem? Függetlenül attól, hogy van-e még gyerek. Ez a munkája.
2023. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy nem tudhatjuk mi történt valójában. Lehet egyszeri eset volt, lehet hogy attól hogy az anya nem dolgozik, még a picivel mennie kell valahova (fejlesztés pl) csak nem köti senki az orrodra.

Nem tudhatod miért volt ott akkor éppen az a gyerek, lehet az apja ment érte és mentek utána valahova.

Vagy esetleg megkérdezted az óvónőt hogy rendszeres-e? Ha az óvónő azt mondaná hoogy rendszeres és a gyerek anyja kimondaná, hogy ő otthon ül ebben az időben és ráérne amúgy de nincs kedve a gyerekért menni, akkor meglenne a véleményem, de mivel gondolom nem mondott ilyet, ezért "mindenkit megillet az ártatlanság vélelme".

2023. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Te tudhatod hogy miért volt ott az a gyerek?


Nem hiszem.


Én magam is mentem màr így.

Mivel dolgom volt, a kicsit is másra bíztam.

Volt, hogy a kicsit vittem, de csak úgy érzem haza, hogy “késve “ tudtam menni.


Vagy olyan is volt, hogy a naggyal voltam itthon betegség miatt ( azóta a kicsi màr ovis) viszont nem volt autóm, meg kellett vàrni a férjem/ az egyikkel ő volt Bp-en (70km) a másik szerelőnél volt.

Ovi 4,5 km, 20 p a buszmegálló egy full beteg gyerekkel nem mentem el csak amiatt, hogy hamarabb hozzam el.


Ez csak saját néhány előfordult esetem…

2023. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Az a véleményem, hogy olyanba ütöd az orrod,amihez semmi közöd. És még kérdést is írsz ki arról, mennyire szánalmas vagy. Foglalkozz a saját életeddel.
2023. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Az a véleményem róla, hogy utálom a hozzád hasonló kotnyeleseket.

Minden nap beszaladtál, és ezt tapasztaltad? Mert egyetlen alkalom sok minden miatt előfordulhat ám. Kezdhetett a nő a munkahelyén tegnap, elutazhatott váratlanul napközben, de lehetett a kisebb gyerekkel kórházban is.

Honnan tudod te, mi dolga másnak? Ha szerinted semmi, akkor nem is lehet semmi? Pfff...

2023. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Először is, semmit sem tudsz a miértekről. Miért ítélkezel rögtön?

És ha ügyeletre kellett vinni a picit? Ha városon kívül volt dolga és nem ért vissza? Ha aznap épp időpontja volt a bankban vagy bárhol máshol?

Attól, mert valaki otthon van általában, nem jelenti azt, hogy soha nem lehet semmi más dolga/gondja/baja.

2023. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Ismét egy szarkavaró kérdés, semmi más...
2023. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Az hogy kismillió oka lehet, és neked semmi közöd hozzá.

Én is itthon vagyok a kisebbel, aki problémás és millió helyre kell vele mennem fejlesztésre, kivizsgálásokra, hivatalos papírokat intézni az állapota miatt. És akárhogy erőlködöm, nem tudok mindenhol ovi időben végezni. Az apja este 6-ra ér haza. Szóval nálunk is megesik alkalomadtán, hogy bent van a gyerekem az oviban az utolsók között, pedig én csak itthon "ülök" a kicsivel és halálra unom magam

2023. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
Én is bent fogom hagyni a nagyot,mert a másodiknak is jár a törődés plusz császár után leszek. Óvónő meg ezért van fizetve,túlélu hogy csak 1 gyerekre kell vigyázni azért a fizuért. Nem emlékszel milyen fárasztó egy csecsemő gondozása és ehhez ott van még a nagyobb is? Hazaviszi de a csecsemőt kell gondozni,nagy meg kiakad,mennyivel jobb így...
2023. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!