Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha lejár a gyes és vissza...

Ha lejár a gyes és vissza kell mennem dolgozni, az óvoda köteles felvenni a gyermekem?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz 3, a helyi ovi elutasított, hogy tele vannak.


De mindenki azt mondja, hogy ha mindkét szülő dolgozik, kötelesek felvenni évközben is, viszont nem találtam ilyen jogszabályt (lehet, béna vagyok, azért).

Esetleg valaki tud erről?



2023. jan. 30. 18:16
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
95%
ahogy betölti a 3 évet, a következő szeptembertől óvodaköteles.Tehát ha a körzetes ovi elutasít, megteheti.
2023. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem köteles felvenni, hiába szeptember előtt tölti be a 3. életévét. Csak szeptembertől lesz óvoda köteles.
2023. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így tudtam, csak annyira mondja itt körülöttem mindenki, hogy elbizonytalanodtam.
2023. jan. 30. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem az előző évi beiratásnál ha beirattad volna, akkor biztos fogadnák 3 évesen
2023. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4, sajnos ez sem biztos. Bölcsivel lehet próbálkozni, ha ott véletlenül lenne hely.
2023. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A beiratkozásnál még nem laktunk itt, főként ezért kerültünk ebbe a helyzetbe.
2023. jan. 31. 07:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, megtaláltuk, volt ilyen törvény, csak 2016-ban hatályon kívül helyezték (1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról 65.§).
2023. jan. 31. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!