Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam jövő februárban lesz...

Kisfiam jövő februárban lesz 3 éves, most kell beiratnom oviba?

Figyelt kérdés

Bocsánat a hülye kérdésért, de össze zavarodtam. Van aki azt mondja, hogy most kell beiratkoznunk, hogy februárban mehessen, van aki azt, hogy majd csak jövőre és jövő szeptembertől kell mennie. Első gyerek, etéren még nincs tapasztalatom. Legkorábban januárban akarnám csak beadni oviba.

Olyat lehet, hogy most áprilisban megyünk beiratkozásra, de csak januárban kezd?

Valaki, aki tapasztalt már ebben, segíthetne nekem.

Előre is nagyon köszönöm!

(Nem bölcsis)



2023. ápr. 4. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jövő februárban lesz 3 éves, akkor jövő szeptembertől lesz óvodaköteles. Vagyis elég jövő tavasszal beíratni.

Ha azt akarod, hogy jövő januártól járjon, akkor legjobb megbeszélni az óvoda vezetőjével, hogy erre nyitottak-e és ha igen, akkor hogyan és mikor írasd be.

2023. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

20 eve nem lakom Mo.-n, de azt megis tudom, hogy amelyik ev augusztus 31.ig betolti a 3. eletevet, abban a szeptemberben ovodakoteles.

Ha 2024 februarban lesz 3 eves, akkor 2024 szeptemberben kezd, onnatol viszont kotelezo az ovoda.

2023. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szeptemberben még nem lesz ovi köteles, nem tölti be szept 1ig a 3at. Így én felhívnám az óvodát hogy ők mit ajánlanak. Itt felénk ha van hely, márpedig van mindíg, évközben is felveszik. De lehet neked meg azt mondják írasd be nyugodtan és majd szeretettel várják amikor járatni akarod. vagy azt hogy bocsi de csak következő szeptemberben kezdhet.

Én mindenképpen telefonálnék.

2023. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs hely, ha menned kell dolgozni bölcsibe irasd, és 24szeptemberben megy oviba.

Kérdezd meg az ovit

2023. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha van bölcsöde akkor valóban a bölcsödébe kell beíratni.A bölcsöde pedig legtöbb esetben a betöltött 3. életév utána autómatikusan átadja az ovinak. Ha nincs bölcsöde, akkor ha szeretnéd is, hogy járjon intézménybe 2024 februárjától, az óvodai beíratásra kell menned (most tavasszal), ha nincs túljelentkezés a körzetes ovitokba és szobatiszta akkor beveszik ,mert a felvétel folyamatos. Nálunk egész március 1ig veszik fel a gyerekeket, bár gondolom a határidő mindenhol más.
2023. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 ahogy írja mindenhol más, a mi bölcsinkből nem vesznek át évközben gyereket, csak szeptemberben. 1-2 kivétel van, ha a tesó oda jár oviba, nincs heky az ovikban 3 ovi is van, Pest melletti kis város.
2023. ápr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Jövő áprilisban kell beiratni, jövő szeptembertől lesz óvoda köteles. Évközben nem vesznek fel gyereket óvodába.
2023. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!