Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Fiam majd 3 éves, pisi megy a...

Fiam majd 3 éves, pisi megy a wc-be, de 2 hete a kakivak tiltakozik, csak az alsóba megy. Februárban kezdi az ovit. Ötletek?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapig minden rendben volt, nem tudom mi történt.

Van egy 4 hós húga,talán az szól közbe, de ezerrel tiltakozik és ha rá is ültetjük nem akar maradni ill tuti nem sikerül.

Ígérgetés, meglepi eddig nem vált be...

Szívesen venném a tanácsokat, tippeket ugyanis nincs 1 hónapunk az ovikezdésig...


2015. jan. 7. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ötletem nincs, de azt leírom, az én fiammal hogy ment.

Ő visszakapta a pelust a kakihoz. Valamiért nem volt hajlandó a bilibe/wc-be, de így ment, minden nap. Azt pedig lassan elhagyta 1 hónap alatt. Amikor 3 évesen elkezdte az ovit, még ugyanez volt a gondunk, nem pelusban járt persze oviba, de tudta, hogy itthon megkapja, ha kakilnia kell. Szerintem ez a biztonságérzet segített rajta, hogy a pelust is viszonylag könnyen elengedte. A viszonylag könnyen azt jelenti, hogy minden nap elmondtam, hogy nemsokára bilibe kell, majd holnap bilibe kell, persze aznap inkább nem kakilt, aztán másnap se, utána se, végül nem volt választása, ki kellett jönnie. De akkor sírva kérte a pelust. Nagyon sajnáltam, de nem engedhettem neki. Ez a kis trauma volt, de bevált.

Viszont minden gyerek másképp reagál, ezért írtam, hogy nem ötlet. Nekünk ez jött be. :)

2015. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, Köszi.

még lehet én is odaadnám, de sajna nem hiszem, hogyha jön az ingere a korábbiak után visszatartaná akár több órát. Az oviban meg a nap 60-70%át tölti :( nem ott kéne kijönnie.

2015. jan. 7. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, van aki visszatartja inkább, van aki meg a gatyába nyomja. Nekem az egyik ilyen, a másik olyan volt. De az ovi kezdéskor megoldódott valahogy magától. A többi gyerek varázsa.
2015. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A január 7-i heti Nők Lapjában Vekerdy Tamás "Kaki" címmel pont ezt a témát felvető levélre ad részletes választ. Szerintem érdemes elolvasni. Kitartás!
2015. jan. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!