Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Így kell bánni az ovisokkal...

Így kell bánni az ovisokkal (óvónőként)?

Figyelt kérdés

Én is óvónő szeretnék lenni. Én nem vagyok az a kiabálós típus, de fel tudom emelni a hangom, ha kell. Én nagyon rosszul éltem meg, amikor gyerekként minden apró dologért le voltam szidva. Szerintem nem is jó módszer, ahogy az se, ha fenyegeted a gyereket.


Gyakorlaton voltam és ahogy láttam, az a szokás, hogy az óvónő mindenkivel kiabál, nem kedvesen beszél, hibáztat, szidalmaz.


Példa: egy kislány elég vékonyan volt öltözve, feltételezem a szülei adták rá ezeket a ruhákat. Kimentek az udvarra és az óvónő lecseszte, hogy mit gondolt milyen időjárás van, hogy így kell öltözni, így biztosan beteg lesz. A dadus meg mondta hogy megérdemli ha beteg lesz ha nem tud rendesen felöltözni.


Leejtette a kenyerét az egyik kisfiú. Én erre azt mondanám, hogy semmi gond, szedje össze és dobja ki. De olyan leb.aszást kapott, hogy csak lestem...


Kezet mosott egy kisfiú és folyatta a vizet tovább mint kellett volna. Én megkértem volna, hogy zárja el a csapot. De az óvónő inkább azt mondta, hogy az anyja fogja kifizetni a vízszámlát, ha nem zárja el azonnal.


Egyedül maradtam az alvó gyerekekkel, amíg mosdóba ment az óvónő. Közben egy gyerek szólt hogy pisilnie kell és mondtam hogy menjen. Visszajött az óvónő, mondtam hogy xy mosdóba ment. Mondta, hogy ő mehet is mert ő aludt. Mivan? Ha nem tud aludni valaki éppen akkor őt nem engedik ki mosdóba?


Azt megértem, ha néha kiabálni kell, mert túl hangosak, meg határozottnak kell lenni, de szerintem ez elég mérgező, így azt tanulják csak meg, hogy nem szabad hibázni, mert akkor kiabálás meg bántás lesz.


2023. ápr. 26. 12:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi fizetésért ilyen munkaerőt kapni.
2023. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ne menj óvónőnek, ha ezt komolyan megkérdezed.
2023. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
79%

Merre haladunk ebben a világban?

Remélem, hogy nem minden óvodában történik ilyesmi?!.

2023. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem értek egyet azzal, hogy így kéne bánni a gyerekkel alapvetően, viszont van akik tényleg csak a kiabálásból értenek. Persze, a fenti példa szerintem durva és nem jogos, hogy a szülők öltöztetése miatt cseszte le a kislányt. Azonban mindenkinek más a temperamentuma és minimálbérért sok inspiráció sincs.


Én például voltam gyakorlaton szintén iskolába ahol az egyik tanító meseterápia órán 4x szólt rá kedvesen az egyik gyerekre, hogy ne zörögjön valami asztalon talált dologgal, de nem hallgatott rá a fiú. Végül rákiabált és a fiú máris jobban viselkedett. Szóval tényleg van olyan akinek csak ez használ.


Egyébként mindenkit megnyugtatok: én voltam két óvodába és mindkettőbe nagyon korrekt pedagógusokkal találkoztam, szóval nem mindenhol olyan drasztikus a helyzet mint amit a kérdező leírt.

2023. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
22%
Igen, nem hímestojásból vannak az ovisok. Rendre kell tanítani őket.
2023. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Évekig dolgoztam óvónőként.Kedves kérdező,a tanügyi fizetések messze nem a legmagasabbak,ezenkívül nem mindenki születik pedagógusnak,még ha erre a pályára is lép...Sokakból pedig a sok-sok,mindenféle gyerekkel eltöltött év öl ki minden empatikus érzést.
2023. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
33%

Nem így kell, de amikor 14 gyerek

- 28 felé rohan

- az egyik ezt nem eszi, a másik arra fujjog, a harmadik játszik az étellel

- alvási időben jön rá az ötperc és kiabál, felzavarva a többit

- egyszerűen csak szándékosan piszkálja a társait

- stb. stb.


akkor igen, elszakad a cérna, és bizony felemeled a hangodat.


Te egy percet nem dolgoztál óvónőként, így az ítélkezés az nagyon megy, de erre térjünk vissza 3-4 év múlva, amikor a körzetes oviban Rikárdó egy órán belül 10x kiborít.

Igen, van olyan gyerek, nem is egy, akinek hiába mondasz el szép szóval bármit, azt hiszed, érdekli? Hát nagyon magas ívben leszrja, sőt, ha olyan, szembe is röhög.


Ovisok között, bizony.


Szép szakma az óvodapedagógus - úgy az első 2-3 évben, amíg megvan a lelkesedés, meg a rózsaszín maszlag, amit az első problémás gyerek letipor.

2023. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Mint írtam megértem ha fel kell emelni a hangját. Azt nem értem miért kell kisebb hibákért így beszélni a gyerekekkel. És nem azért mert nem figyel oda hanem csak szimplán leszidni olyanért amiről nem tehet.
2023. ápr. 26. 13:15
 9/30 anonim ***** válasza:
76%
Leendő pedagógusként szerintem meg kéne értened, hogy nem csak végletek léteznek. Nem kell mindenért mindenkit mindig lekiabálni, de bizony van olyan helyzet, amikor szükséges a határozottabb hangnem.
2023. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

Attól mert szar a fizetés, nem a gyerekeken kell bosszút állni. Tudni kellett volna xelni a választásokkor, nem lenne most ez!


Kérdező! Nem, ez egyáltalán nem normális. Ezt jelenteni is lehet ám. Előbb-utóbb úgyis kibukik. Nálunk az oviban volt egy ilyen óvónő, anyukákkal közösen elértük, hogy kirúgják, mert állandóan b*sztatta a gyerekeket. Lehet nem volt szép húzás, de az sem normális, hogy más a frusztrációját kisgyerekeken vezeti le, akiket tanítania, óvnia kéne.

2023. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!