Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan kezeljem ezt...

Segítség! Hogyan kezeljem ezt a szituációt óvónőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van a csoportomban egy kisfiú, három éves, aki úgy amúgy értelmes fiúcska, viszont abban is biztos vagyok hogy vannak fejlődési lemaradásai. Sokszor érdekes dolgokat állít, anyuka is észrevette hogy Valami nem oké vele, folyton ellenkezik, azt mondja sírni akarok, ha elkezdi a sírást, hirtelen röhejbe csap át az egész, nagyon instabil érzelmileg, fura hangokat ad ki néha és szórakozik rajtuk. Az utóbbi időben az én nevemet (Aranka) kezdte el “csúfolni”, nevet rajta , viccesnek találja, azt mondja Arankaki, és semmi nem használ arra, hogy hagyja abba. Próbáltam kedvesen, próbáltam elmagyarázni hogy mások nevével nem gúnyolódunk, próbáltam úgy tűnni mintha szomorú lennék….

Sajnos semmi nem hat, a gyerek csak mondogatja és nevet egyedül. Félek attól hogy a többi gyerek is meghallja és tudjátok milyenek a gyerekek…. A gúnyos válaszoktól kíméljetek, ha pedig voltatok hasonló szituációban, kérlek segítsetek! Köszönöm



#óvoda #óvónő #Kényes szituáció
2022. júl. 2. 06:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha a gyereken észreveszed, hogy problémás, akkor kell szólni a szülőnek, hogy el kell vinni megvizsgáltatni. Lehet például autista.
2022. júl. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Szia. Sajnos az én gyerekem is ilyen, ugyanezt csinálja, nem bírom leállítani ezekről a tikkekrol. Neki is pont a kaki/kuki ismetelgetese a mániája...

Egy praktikus tanácsom van, csak ezzel tudom elérni hogy befogja: egy szem tiktak ha csöndben van. Először nagyon sűrűn adom aztán egyre hosszabb ideig nem szabad kimondani azt a szót.

Nem tudom ezt mennyire tudod megvalósítani egy óvodai csoportban :(

Ja, és így is ha izgatott lesz vagy ideges, kezdődik újra és nagyon nehéz elterelni. Én próbáltam helyette nyelvtorot, mondokat tanítani neki, de csak kis ideig volt érdekes az helyette. Sajnos az sem számított, hogy az elején ignoraltuk, konkrétan megfogja az arcomat maga felé fordítja, és az arcomba mondja addig amíg nem reagálok, és hát mikor már frocsog a nyál az arcomba, csak nem tudom ignoralni...

Ez van, fogyatékos, nem működnek nála a hagyományos módszerek :(

2022. júl. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szóltunk a szülőknek! Az apuka nem hajlandó szakemberhez elvinni a gyereket…
2022. júl. 2. 06:27
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

1-es attól hogy kivizsgálják meg megmarad a probléma, és abban semennyit nem fognak segíteni az ovononek, hogyan banjon vele.

Max azt mondhatják hogy csak fél napot mehet a gyerek.

2022. júl. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: köszönöm a tanácsot, sajnos nem alkalmaznék ilyent, hiszen ez olyan mintha jutalmat kapna azért ha mondja… de köszönöm a választ.
2022. júl. 2. 06:28
 6/20 anonim ***** válasza:
13%
Gyógypedagógus nincs az oviban? Legalább utazó?
2022. júl. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs gyógypedagógus..


Jövőre jön egy logopédus aki felszokta mérni őket, talán talán az ő segítségével az apukát is meggyőzzük.

2022. júl. 2. 06:47
 8/20 anonim ***** válasza:
14%
Ha autista akkor speciális ovoda kell neki, nem általános. A többi gyerekkel is kiszúrás, meg vele is.
2022. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%

Jó kis szülők lehetnek arrafele, kaki kuki, 3 éves gyerkőc, és tudja, hogy rossz.

Amikor egy elmeroggyant generáció termel ki gyerekeket, aztán oldja meg a pedagógus.

Vajon 50 éve erre milyen módszer működhetett?

2022. júl. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

9 Gondolom folyamatos fizikai bántalmazás. Nekem nincs hozzá gyomrom. Szerintem neked sem lenne. Egy fogyatékos gyereket ütni verni ...?

Vannak országok ahol még mindig ez megy...

2022. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!