Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden oviban ez a szabály?

Minden oviban ez a szabály?

Figyelt kérdés
Kislanyom kiskora ota nem alszik napkozben. Kiscsoportban sem aludt , most kozepsoben sem. Nem igenyli egyaltalan. Probalkoztunk ott altatni az oviban sokszor, de annyira eroltettek neki ezt az alvast, hogy megutalt ott aludni, es sirt minden egyes delutan, hogy nem akar ott maradni ebed utan. Eroltettek, hogy csukja be a szemet, de o nem akarta mert nem is volt faradt. Az agyban fekvest sem igenyli, nem tud egy helyben fekudni masfel oran keresztul. Igy mindig delben elhoztuk. Sajnos mar nemtudjuk megoldani, mindenki dolgozik. Igy megkertem az ovonoket, hogy ha mki elaludt had uljon ki szinezni csendben, hatha akkor pozitiv elnenyek is tarsulnak ehhez az alvasidohoz es megszereti. Az ovonok nem mentek bele azt mondjak az agyban kell fekudnie csendben. Sajnos a lanyomra ez olyan hatassal van, hogy egesz felutan sir otthon, hogy nem akar masnap ott aludni. Mi ilyenkor a teendo? Lehet e ilyet kerni, hogy a gyereknek ne kelljen fekudnie ha nem faradt ? Kiulhet e egy asztalhoz rajzoni?
2023. máj. 16. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
57%

Annyira gaz ez a balkan, meg mindig , hogy nem a gyerek igenyeit nezik, hanem a sajat kenyelmuket. Ha nem az agyban fekszik a gyerek akkor az ovono nem tud kavezgatni meg pofazni.

Borzaszto. Esetleg Waldorf vagy Montessori van a kozelben ? En Inkabb fizetek mint magyar allami oktatasi rendszerben legyen a gyerekem.

2023. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
71%

Ha egynek megengedik, hogy fent legyen és színezzen, a többit még kevésbé lehet ágyban tartani.

Én lányom is az óvodában töltött napoknak kb. csak a felében alszik. A másik felében fekszik az ágyában és csöndben van. Soha nem merült föl, hogy kiülhessen (pedig egyébként ő is imád színezni).

Óvónői/szülői utasításra valóban nem lehet elaludni, de ágyban maradni csöndben, azt igen. Erre te nem szoktattad rá, ill. azt szokta meg, hogy ha nem akar valamit, akkor megoldjátok, hogy ne is kelljen megtennie. Ennek isszátok most a levét (a gyerek is).

2023. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
De probaltuk kiscsoportban raszokatni feleven keresztul, de sajnos nem ment es a gyerek kifordult magabol ebben az idoszkban. Megviselte lelkileg. Sajnos nala nem megoldas ez az agyban fekves masfel oran keresztul, nem kepes ra. Vagy ha kepes is ra, nagyon rossz hatassal van ra. Hidd el probalkoztunk , de miutan ejjelente felkelt sirva, hogy szornyeket lat es orditott es nemtudtuk megnyugtatni orakon keresztul feladtuk a harcot. Es akkor en nem tudtam ez mi miatt van. Elvittuk pszichologushoz es azt mondta az ovodara vezeheto vissza
2023. máj. 16. 10:41
 4/61 anonim ***** válasza:
60%

1, semmi balkán nincs abban, hogy ha egy gyereknek megengedik, a többi se akar egy percre se feküdni. Márpedig a gyerekek többségének még KELL az a kicsi alvás.

Mondom ezt úgy, hogy az én nagyobbik gyerekem is a "nem alvók" táborát erősítette, ráadásul auti, így nem az a fajta, akinek egykönnyen elmagyarázod a közösségi szabályok fontosságát. Még most iskolásként is nehezen megy, hiába jó értelmi képességű.

Vele is megszenvedtük, míg eljutottunk nagycsoportra, amikor már többen nem aludtak, mint igen és az alvók is nagyon keveset aludtak.

2023. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
32%
Én csak az első évben aludtam az oviban, utána bevittem egy-két plüsst az ágyba és játszottam (nyilván csendben), de itt ismerkedtem meg az órával is.
2023. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
57%

Le lehet pontozni, én is az 1-essel értek egyet, mi értelme van ennek, hogy erővel akarják rávenni? Mintha én veletek közölném, hogy 8-9 között menjetek nagyvécézni, mert akkor kell, akkor egyetek amikor én mondom, és aludjatok parancsra, amikor én kitalálom. Felnőtt ember esetén szürreális kérés, de a sokkal fejletlenebb kisgyerek azért tartson be minden ráerőltetett logikátlan parancsot? Annyira fárasztóan idióta felfogás ez. Értem, hogy nincs kapacitás külön kezelni az alvó meg nem alvó gyerekeket, de miért mindig az a megoldás, hogy a kevesebb nem alvó gyerek szopjon a többség miatt?

És ezt úgy írom, hogy az én fiamat lerakják vízszintesbe, és alszik, de nálunk is állandó vitatéma ez. És én velük értek egyet, mert gyerekként velem is ez volt és gyűlöltem. Mai napig bennem van a gyűlölet érzése emiatt, akkor szerintetek mégis mekkora szr megoldás ez, ha több, mint 30 év alatt se múlt el, egy ennyire negatív érzés?

2023. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
99%
Nálunk van olyan lehetőség, hogy lehet néptáncra járni, ami alvásidőben van. Így akik nem tudnak aludni, azok néptáncolnak. Tordasi állami ovi.
2023. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
72%

6: "Mintha én veletek közölném, hogy 8-9 között menjetek nagyvécézni, mert akkor kell, akkor egyetek amikor én mondom, és aludjatok parancsra, amikor én kitalálom. Felnőtt ember esetén szürreális kérés, de a sokkal fejletlenebb kisgyerek azért tartson be minden ráerőltetett logikátlan parancsot?"


A legtöbb munkahelyen az ebédszünet kötött időben van.

Gyárakban, szalag melletti munkánál meg teljesen így van, ahogyan írod: adott időben van szünet és enni vagy WC-re menni csak akkor lehet.

De még egy családban, hétvégén is természetes, hogy a gyerek felkelés után reggelizik, hétvégén együtt ül le a család ebédelni stb. Mondjuk 3 gyereket nem is tudom, hogyan lehet felnevelni, ha minden gyerek akkor kel, eszik, fürdik, fekszik amikor éppen kedve van hozzá.

Itt 15-20-25 gyereknek kell egymáshoz igazodnia. Tetszik vagy sem, kellenek a szabályok, különben totál káosz lesz minden.

2023. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
69%

Igen.


Mert ha egy nem alszik, a többi sem akar.


Meg kellene beszélned a gyerekkel, hogy csak feküdjön és hunyja be a szemét, csak tegyen úgy, mintha aludna, csak próbáljon meg alkalmazkodni, beilleszkedni a csoportba!


Sajnos a mai helyzetet elnézve már annak is örülni kell, hogy még van egyáltalán ovi. Nincs arra külön ember, hogy a te gyerekedet külön kint felügyelje és megértesse a többiekkel, hogy ők miért nem rajzolhatnak.


Itt valóban az lenne a legjobb megoldás, ha ebéd után elhoznád, már ha megtehetnéd.

2023. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ez a szabály mindenütt
2023. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!