Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mit jelent pontosan a...

Nálatok mit jelent pontosan a 3-4 év körül gyereketeknél, hogy kijelölöd a határokat, mik azok a szabályok amiket betartatsz vele minden körülmények közt? Hogy csinálod, hogy éred el, hogy betartsa?

Figyelt kérdés

Kicsit bajban vagyok ezekkel a dolgokkal, és lassan 4 éves lányunk kezd elkanászodni...

Természetesen nem a testi épségét óvó szabályokra gondolok, mert ott tudom, hogy nincs választás, hanem pl. a gyerünk fürdeni/öltözni/indulni/fogat mosni, stb., válaszolj ha kérdezlek/nem veszünk meg mindent a közértbe/köszönés, udvariasság a rokonsággal, játék közbeni durvulás, játszótéri szót nem fogadás, meg mittudomén egy csomó dolog van, bármi ami eszetekbe jut....


A módszeretek is érdekelne pontosan. Mire mit válaszolsz neki? Csak mert a lányom olyan kerek mondatokban győz meg, hogy én vagyok a buggyant, és akaratos, türelmetlen, és nem ő a szófogadatlan, hogy a szám is tátva marad...:-DD

köszi



2014. jan. 19. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a Gyermekhatárok c. könyvet. A lényeg, hogy: tiszteld önmagad (te vagy a főnök), de őt is, legyél következetes (tartsd be, amit ígérsz), viselkedj úgy, ahogy a gyerekedtől is elvárod (udvariasság, szokások), és fejezd ki az empátiád (tudd magad a helyébe képzelni).

Egyébként általánosságban a 3 és fél évesemnél az válik be, ha azt mondom pl: "Ez most a fogmosás ideje, nem a játék ideje. Minél előbb megmossuk, annál több időnk lesz együtt játszani." Ez persze sokszor csak a 3-4-dik, "Én is nagyon sajnálom, de ha hamarabb elkészültünk volna, most nem lennél szomorú" után válik be, de akkorra már érti és elég a figyelmeztetés a birkózás helyett.

2014. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én 4,5 és 2,5 éves lányaim is kicsit elkanászodtak. Most próbálok kitalálni olyan büntetést, ami ok-okozati összefüggésben van a szófogadatlansággal. Például ha nem kezdesz el öltözni, nem tudunk sétálni menni, vagy ha nem mész most a kádba, akkor zuhanyozni fogsz, nem lesz idő esti mesére, stb. És aztán be is tartom a büntetést. A nagyobbnál sokszor bejön, ha elviccelem a dolgot, például "nehogy levetkőzz, mire odaérek a fürdőbe, mert nem vetkőzhetsz le egyedül" vagy "jaj, meg ne edd szegény levest" vagy "azonnal húzd a fejedre a bugyidat, mert oda való". Ha valahol köszönni kell, mondom, hogy köszönjön, de ha nem köszön, nem erőltetem, legfeljebb azt mondom, hogy "ejnye, ez nem szép dolog". Ha nem felel a kérdésre, odamegyek hozzá, megkérdezem még egyszer, és azt mondom "kérlek válaszolj, mielőtt folytatod amit éppen csinálsz", ez általában elég. A játék közbeni durvulás csak akkor érdekel, ha egymást bántják, akkor elveszem a játékot vagy kicsit átviszem a másik szobába az egyiket, esetleg mind a kettőt egy-egy sarokba, hogy ha nem tudnak egymással játszani, akkor nem lehetnek egy szobába, ez általában hatásos,aztán megegyeznek. A közértben nincs probléma, sose vettem nekik semmit csak azért, mert épp meglátták a közértben. A játszótéren sincs velük probléma. Még annyi, hogyha megyünk az utcán, és az egyik nem fogad szót, pl. elszalad vagy lecövekel pedig sietünk, azt nem hagyom, megfogom a kezét és úgy kell jönnie egy darabon. Más nem jut eszembe, szerintem túl sok dolgot tiltani sem jó.
2014. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nagyjából mindkettőtök által írt dolgokat alkalmazom, lehet, hogy csak azért van kanászodás-érzésem, mert mióta elmúlt 3 éves, már nem babaforma, hanem gyerekforma, és tőle már elvárok dolgokat, eddig meg nem...pedig részéről ez semmit nem jelent, hisz pár hónap..


A könyvnek utánanézek, köszi, még várok válaszokat azért..:-))

2014. jan. 19. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Májusban lesz 3 éves a lányom.Kb. másfél hónapja elkezdett egyik napról a másikra sztrájkolni,h ő nem akar fürdeni.A földön fetrengett és verte magát,h nem akar fürdeni.Nem hagytam rá,fogtam,beraktam a vízbe(ott is hisztizett tovább,minden csupa víz volt,de nem adtam fel:D )Ez ment 3 napig,4 napra rájött,h nem érdemes küzdenie,jobb ha jön magától,mikor szóltam h jöhet pancsolni,levetkőzött a szobában,jókedvűen kicaplatott,berakta a szennyesbe a ruháját és mondta,jövök anyuci fürdeni.Mint akit kicseréltek,azt hittem,megzabálom.De hasonlóan volt a fogmosással is,először nem volt gond,játékosan mostunk fogat,a plüss oroszlánnal,stb...élvezte,majd jött egy heppje,h nem akar.Mondtam neki persze 50szer h kilyukad,stb.Figyelmeztettem,ha kell erővel mosom meg neki,nem hitte el.lefogtam és megmostam.Erre is rájött,h nincs apelláta,amit muszáj,azt muszáj.Úgyhogy ilyeneken már nincs harc,bekeményítettem ,mert meguntam,h mindenért könyörögjek fél órákat.Persze ők meg kihasználják,ha nem vagy elég erős a következetességhez.De amióta betartom én is büntiket,jobb a helyzet,nincs annyi vita.Persze mindig betartom én is ,ha valamit megígérek neki,ha szeretne valamit.
2014. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!