Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Történt valakivel olyan, hogy...

Történt valakivel olyan, hogy nem tartott be a terhesség alatt minden "szabályt" és végül lett baja a babának, vagy lett valami negatív következménye?

Figyelt kérdés

Pl. tiltott dolgokat evett, vagy nehezet emelt, vagy cigizett, vagy alkoholt ivott, stb,

Ha igen, mi történt, vagy mi lett a következmény? Tudtok ilyenről?



2021. szept. 3. 16:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

Ettem házi majonézes krumplit, camambert sajtot, fetat, tükörtojást folyós sárgájával. Még madártejet is :-D


Az egyetlen egy dolog amitől bélhurutom lett, az egy boltban vásárolt hideg desszert volt, elvileg teljesen pasztőrözött. Nyálkás fosás lett belőle.


Semmi baja nem lett a gyereknek, szerencsére a magzatkárosító liszteria sokkal ritkább, mint ahogy ijesztgetnek vele.


Dohányzás és alkohol nekem nem játszott, de pár pohár pezsgőtől sem jellemző a súlyos probléma.

2021. szept. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%

Ettem nyersen füstölt kolbászt, és ittam kólát, meg energiaitalt néha, illetve nem ittam alapból elég folyadékot, pedig jó lett volna.

Ettem folyós tojássárgáját, és a végén kádban fürödtem.


De ennyitől szerintem semmi baja nem lenne egy babának se, csak szeretnek ezzel ijesztgetni.

2021. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Ismerosom vegig dohanyzott mindket terhessegenel. Elsonek semmi baja,masodik viszont eleg kicsi sujjal szuletett,2,5 kg sem volt. Orvos szerint dohanyzas miatt. Egyebkent (egyelore) semmi bajuk a gyerekeknek. De meg eleg kicsik.
2021. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Ettem sajtokat, ettem házi füstölt szalámit/sonkát, ettem madártejet (ezt nem is tudtam, hogy nem szabad), meg szerintem még sok olyat ettem-ittam amit “nem szabad”, csak nem is tudtam róla. Pl néha kóla, kávé stb.

Néha-néha megittam egy deci vörös bort, a lányommal iszonyatosan kívántam a rose sprite-ot, nem tudom miért, úgyhogy ittam egyet jó hígan.

Végig kádban fürödtem.

Kb ennyi.

Egészséges terhességeim voltam, egészséges gyerekeim születtek.

2021. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
60%
Rengeteg uditot ittam,cola,stb. Semmi baja a fiamnak. Energiaitalt is neha,de nem sokat. Talan 5-6 doboz ment le egesz 9 honap alatt.
2021. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%
Különösen az első trimeszterben rajongtam a gyorskajáért. Heti egyszer legalább valami mekis kaját kellett ennem, annyira kívántam. Kólával, természetesen. Nem lett semmi baj.
2021. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Az en gyerekem nem tiltott dolgoktol lett mas, hanem a tulzott stressztol,ami szinten nem ajanlott. Terhesseg alatt derult ki h a ferjem el akar valni, igy nagyon sok stressz erte a babat,okos egeszseges gyerek lett, de nagyon nehez eset, gyenge idegrendszerrel, 8 eves es meg mindig tortennek balesetek pl a bugyival, nagyon fel tudja zaklatni magat, 2x kiabalta h ongyilkos lesz, egyszer az ablakbol szedtem be es nincs rossz csaladi eletunk, o fogja fel maskent. Ha tehetnem mindenkinek elmondanam h mennyire karos a magzatra a stressz.


Anyos egesz terhesseg alatt dohanyzott, 2kgval szuletett a baba, felnott korara asztmas es szinten dohanyzik. Egy eletre megalapozta az anyja a szenvedelyet.

2021. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%
Házi füstölt kolbászt ettem. Nem lett semmi baj. Szerintem más nem volt étel tekikntetben. A legvégén, mikor már indult a szülés és voltak kisebb fájások fürödtem, de ez akkor már nem igazán számít. A legnagyobb rossz az volt, hogy a terhesség végén csináltunk egy apróbb felújítást, plusz költözés volt a 38. héten azt hiszem, abban segítettem. Persze nehéz dolgokat nem csináltam, meg nem emeltem, amikor fal csiszolás volt én nem voltam ott. De egész nap talpon voltam, festettem, ilyenek. De nem lett baj, a 40. hétig húztuk. A vizsgálatok folyamatosan jók voltak. Bár így vissza gondolva, nem csinálnám mégegyszer.
2021. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
fetal alcohol syndrome-ra keress rá, nem szép. a cigi se tesz sokkal jobbat a babának
2021. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Nálam például anyám cigizett, ezért lettem asztmás...

29 éves leszek, és soha nem fogok belőle teljesen kigyógyulni!

Futok rendszeresen, járok konditerembe, de így is fulladok olykor sajnos... Olyankor használnom kell valamelyik pipát!

Az a durva, hogy anyám sosem ismerte el, hogy asztmás vagyok... Szerinte az egészet a nagymamáim meg az orvosok beszélték belém, és nincs is semmi bajom... Szerinte a befulladásaim sem az asztma miatt voltak...

2021. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!