Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van egy 4 éves fiam, sni-s....

Van egy 4 éves fiam, sni-s. Most kellene visszamenni a pszichiáterhez, adhd-val vizsgálja. Baj, ha nem megyek vissza az értékelésre? Kitöltöttük az adhd, autista kérdőívet. Lesz hátrányom, ha nem megyek el?

Figyelt kérdés
Van elmaradása, voltak gondok az oviban, főleg télen, mikor hónapokig nem mentek ki. Pedig ő kinti gyerek. Verekedett, dobálózott, nem játszott mással. Ezért küldtek az óvónők pszichológushoz, majd miután szerinte teljesen rendben van a gyerek, pszichiáterhez. Csináljuk a tsmt-t és rengeteget fejlődött. Baráti körünkben több hozzáértő van, akik látták a gyereket kortársak között, meg mindenféle helyzetben. Ma épp egy neveléskutató mondta, aki sokadszor látta, hogy semmi kóros nincs, ne menjünk vissza. Az oviba heti 2x engedik az óvónők, de mostanra már minden probléma megoldódott ott. Dicsérik minden téren. Meg hát látjuk, hogy egy nagyon okos gyerek és tündér. A fejlesztést kapja. Szóval nem szeretném, ha feleslegesen kapna valami diagnózist. Lehet ilyet csinálni?
2023. máj. 22. 00:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Lehet fejlődési lemaradása volt.Vigye el újra vizsgálatra az iskola előtt is.Legyen biztos a diagnózis az ADHD-t és autizmus spektrumzavart keverik hasonló tünetei is lehetnek.Egy fejlesztő pedagógus.
2023. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
A fejlődési lemaradás 6 hónap késés is lehet.Az idegrendszere is sokat fejlődhetett az intenzív terápia hatására,behozhatta a lemaradást szociális téren.
2023. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Sosem volt lemaradása szociális téren, társai előtt járt mindig, hamarabb akarta más kezét fogni, ölelni, együtt játszani, szerepjáték/társas játék is hamarabb volt. Egyszerűen szélsőségesen dühös volt bizonyos dolgokért(amikért más csak kicsit lenne mérges), ez kiabálásban és verekedésben és helyzetből kiszakadásban nyilvánult meg, nem bírta a “stresszt”. Már tudja kezelni a saját dühét, meg gondolom kintebb tolódott az ingerküszöbe is, illetve beleszokott a rendszerbe, hogy csinálja amit mondanak akkor amikor mondják. A dühe miatt húzták rá a szociális nehézséget, ami miatt a mai napig felmegy bennem a pumpa, csak olyanokon borult ki, hogy elfoglalták a helyét, nem amellett ült, akit kedvelt, elvették a játékát, összedőlt a homokvára, csúfolták, kinevették, kizárták egy házikóból, ő lett az utolsó csapatversenyben. Minden más esetben remekül együttjátszott a társaival, a sérelmei túlreagálása nem szociális nehézség. Egyébként ezek orvosok(és csak egy gondolta, hogy ez szociális nehézség), szóval a fejlesztő mit gondol tök lényegtelen. Nekünk is mondták többen, hogy nem autista, más szerint nem adhds, de az számít amit az utolsó körzetes pszichiáter meg az a nyomorult szakszolgálatos leír, sajna a többiek lényegtelenek. Kerülni kell a hülye rendszert, hogy ne két random ember véleményétől függjön a gyereked jövője.


Na mindegy. Az idő megoldja, a mozgás hasznos, bármi más fejlesztés nem árt, légyszi hallgass rám kérdező, rakd be a gyereket minél több foglalkozásra, kerüld a szakszolgátot és 9-12ig legyen csak oviban!

2023. máj. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Visszamentem és mondhatom, a pszichiáter abszolút nem volt képben. Onnan, hogy főleg autista, de adhd-s is, eljutottunk oda, hogy lehet magától megoldódnak a dolgok. Először állította, hogy nagyon autistának néz ki, de ahogy nézte a kérdőívet, kiderült, hogy ja nem. Fogalma sem volt semmiről. Az MR képen sem találta meg, amit keresett, valami minimális eltérés van, de annak nincs jelentősége. Nem az, ami jellemző az autistákra, adhd-ra. Na mindegy, megnézik még egyszer őt is, meg lesz figyelemteszt. De azért durva volt.
2023. máj. 24. 13:21
 15/19 anonim ***** válasza:
41%

Az enyémet a szuper figyelemteszt ellenére adhdval diagnosztizálták, pedig a ritalin nem is javított az eredményén. Viszont ha kért MRIt, akkor már nem valami kókler, a legtöbb csak beszélget veled 30 percet, kikérdez és ennyi. Illetve a hülye 40 oldalas teszt kitöltésében is "csalnak", nekem pl azt mondták, amit csinált írjam be, így beírtam, hogy egyszer tanulmányzta a.hangyák vonulását, egyszer meg hisztikor beverte a fejét az ajtófélfába dühében..


Szubjektív megfigyelések alapján adják a diagnózist és tiszta kétes az egész. Vigyázz, nehogy az legyen a végén, hogy "nem is vetted észre" az auti jeleket, ezért nincsenek a kérdőíven, és kigyere auti diagnózissal.

Az enyém pl iszsz baba volt, így utólag úgy gondolom ezért evett meg viszonylag kevés fajta ételt, meg ha úgy nézzük pékterméken, husifalatokon, higított bolti gyümölcspürén, egy két tejterméken, kurmplin és banánon élt az első 2,5 évben évben(anyatej mellett), ami ha belegondolok nem is olyan kevés, de kb ugyanennyi ételt el is utasított, ha nem többet, akkoriban meg aggódtam nagyon, hogy nem eszik elég zöldséget, elég fajta húst meg főtt ételeket. Szóval totál szubjektív az egész és felvenni a tesztet is külön tudomány kellene hogy legyen, minden kérdést 5x átbeszélni és egységesíteni, hogy hány alkalomtól kell valamit jegyezni. Amikor pl 10x pörgött magában semmire sem figyelve lassan, halál beijedtem, de most 10 év távlatából már vagy 3 tucat 2 évesnél láttam, hogy ezt csinálja. Illetve amikor tiszta idegbetegen verte hiszti közben a fejét kétszer annak az ajtófélfának, akkor is kibuktam, mert teljesen abnormálisnak tűnt, de aztán nem csinálta többet, mert rájött, hogy fáj..Meg ilyenek. Szóval tiszta marhaság az egész, minden orvos másként vélekedik róla, hogy kellene kitölteni azt a remek tesztet, minden fejlesztő mást vesz észre és mindenki mást lát a gyerekből abban a pár órában, amíg találkoznak. És még anyák is máshogy veszik észre a dolgokat, pl látványosan repkedő gyerek anyja mondta, hogy az semmi, mikor egyértelműen sok baja volt a gyereknek.. És elkaszálják egy életre, bármit mondanak, vagy elesik a megsegítéstől, mikor rászorulna, vagy tévesen nyomnak rá hátráltató diagnózist, ami bekorlátozza a mások hozzá való viszonyát("papíros gyerek", "valami baja van"), illetve az iskolaválasztást, ovi, suliváltást, de még a továbbtanulást is!

2023. máj. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
95%
Autista vagyok. Felnőtt korban diagnosztizált. Mivel hozzád hasonlóan kompetens szüleim vannak. Megkaphattam volna gyermekkoromban a fejlesztéseket, de nem kaptam semmit, mert mindenki homokba dugta a fejét. És én sem voltam buta. Az egyik legjobb tanuló voltam az osztályban. Amit ti javulásnak hisztek, azt maszkolásnak hívják. Erőszakkal megpróbálunk úgy viselkedni, hogy nektek megfeleljen. Én is így tettem. Az eredmény : 30 éves koromra teljesen kiégtem. Sőt, olyannyira kikészültem, hogy pszichiáterhez kellett járnom, ne akarjam megölni magam. És ezzel nem vagyok egyedül. Szinte minden ép értelmű autista idáig fajul. De mostmár késő. Felnőtteknek nincs fejlesztés. Hozzáértő szakember is kevés van és a várólista hosszú. Napjaimat úgy töltöm, hogy munka után halálra várva, egykedvűen fekszek a besötétített szobámba. Csak annyit eszek, amennyit muszáj. Remélem megérte a szüleimnek nem tudomásul venni, hogy segítségre lett volna szükségem, de szégyenből nem kaptam meg. Mert pszichológushoz, pszichiáterhez gyagyások járnak. Az autisták fogyatékos selejtek. Semmit nem mondok el nekik és alig szólok hozzájuk, akárcsak sok autista ismerősöm kapcsolata felnőttként a szüleivel. Ha ez kell.
2023. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%
Még valami. A kezeletlen adhd még veszélyesebb mentális egészség szempontjából.
2023. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 NTBS ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj végig a vizsgálatokon a gyerek érdekében.
2023. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 BlackSword ***** válasza:
0%
"sni-s"... Agyam eldobom... speciális nevelési igényűs... és a sok felülreprezentált ismerősöd sem javított ki??? Mert akkor ennyit ér a véleményük is...
2023. jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!