Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gond, hogy már szeptembertől...

Gond, hogy már szeptembertől nem jár egy 4 éves és egy 5 éves óvodába?

Figyelt kérdés

Az ok a vírus és hogy a szülő otthon tud dolgozni és vigyázni tud rájuk.


Kérdés pedig azzal kapcsolatos, hogy baj -e hogy így nem tud úgy "szocializálódni" és azon a sok szervezett foglalkozáson részt venni, amik az ovikban vannak.


Köszi a válaszokat előre is.



2021. febr. 10. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jobb lenne nekik, igen, pont a szervezett programok, szocializálódás miatt.

De most ez olyan, hogy ha pl van otthon egy nagyon veszélyeztetett családtag, akkor a kisebbik rossz, hogy nem járnak oviba.

2021. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Én anno csak nagy csoportba jártam és még testvérem se volt. Semmi bajom se lett, semmilyen téren.
2021. febr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Sok múlik azon, hogy hogyan telik otthon a nap.

Amúgy meg lehet ám ovi nélkül "élni", sokáig csak az utolsó ovis év volt kötelező, engem is csak évi pár hónapot járattak, mert mindig minden betegséget elkaptam, így az első év után ősztől tavaszig alapból nem vittek, és a nagyszüleimtől sokkal többet kaptam, mint amit az oviban felszedtem volna.

2021. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Semmi bajuk nem lesz. Az èn gyerekem magàntanulò, szervezett közössègbe nem jàrt mèg, ès mègis megfelelően szocializàlòdott.
2021. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. febr. 10. 23:43
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Én egy évig jártam oviba, mert a kisebb tesóimmal otthon volt anyu. Volt egy csomó barátom a házban...
2021. febr. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, sok gyerek még nem is óvodaérett ennyi idősen, nem hiszem hogy komoly gond lenne ennyi kimaradás.


Amúgy hogy-hogy engedélyezték? Ekkora gyereknek kötelező az ovi.

2021. febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező a covid miatt, simán engedélyezik, az enyém sem jár. Nem a legjobb helyzet, de mit tudunk csinálni, én beteg vagyok, jobb ha nem hozza haza az oviból ezt a szart, nem lesz ettől semmi baja, de unatkozik és nem kellemes ez az egész.
2021. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Enyémek is itthon voltak, de most januártól visszaküldtem őket délelőttre (4,5 és kereken 6 évesek).

Egész nap csak rajzoltak és színeztek itthon, a nagy megtanult folyékonyan olvasni, kicsi is elkezdett. Addig amíg játszottak is sokat, nem volt gond. Oviban legalább kiviszik őket és játszanak az udvaron :)

2021. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Engedélyezték. Csak ugye az az érdekes, hogy a többi gyermek meg jár oviba. Más gyermek nem nagyon hiányzik. Talán még két kisfiú.

Köszönöm a sok segítséget. Kicsit segített, hogy más szülők nézőpontját is elolvashattam.

2021. febr. 11. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!