Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermekem heti rendszersségel...

Gyermekem heti rendszersségel üti két gyerek az oviba pl heti 5 napból 3 hasba rúgják ,szemen verik,arcát markolják.És azt a válasz hogy haja magát a gyerek nem szól ?!

Figyelt kérdés
Az én gyerekem nem verekedős úgy engedtem első nap az oviba ,hogy nem szabad verekedni szólni kell az óvónéninek.Erre az óvónénik soha nem látják ha verik,nem szólnak az óvónők,hogy kapott egy felest vagy hasba rúgták vagy ököllel püfölik ,l ! A gyerek mondja ha haza jön, mikor rá kérdezek az ovibab akkor az a válasz a gyerek hagyja magát meg ők nem látták és hogy nem szól ha ütik. Szóltam az anyukáknak is nem bírnak egy 4 éves gyerekkel sem az anyjuk sem az óvónők. Nagyon elegem van most verekedni tanítom a gyerekem ,hogy védje meg magát tegnap már ököllel ütötte az egyiket ,de nagyon szomorú ,hogy erre az óvónők lustasága miatt rákényszerültünk mert egész nap beszélgetnek a padon .
2023. máj. 31. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát menj az óvoda vezetőjéhez ne az óvónőkhöz, ha nem állnak a pártjára a gyerekednek és nem figyelnek rá jobban. És mellesleg tanítsd arra a gyereked, hogy oké ne kezdjen verekedést, de ha bántják visszaadhatja. Meg is taníthatod neki, hogy hogyan is kell.
2023. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a két gyerek mást is bánt? Ha igen, akkor a többi anyukával közösen kéne jeleznetek mindezt az óvónőknek, vagy ha ez hatástalan, akkor az óvoda vezetőinek.

Ha mást nem bántanak, akkor ki kéne deríteni

a) valójában hogyan zajlanak ezek a verekedések, mert tapasztalatom szerint a gyerekek szédületes módon tudnak ferdíteni ezeken;

b) ha valóban (egyoldalú) bántalmazás van, miért pont a te gyerekedet pécézték ki maguknak. És hogy hogyan indulnak el ezek a konfliktusok. Pl. összevesznek egy játékon, vagy csak úgy odamennek hozzá és ütni kezdik.

A padot írtad, eszerint ez csak kint jellemző, bent nem? Ezt is jó volna tudni. Mióta van együtt ezekkel a gyerekekkel, és mióta van ez a probléma? Ha nem azóta, hogy együtt vannak, akkor miért és hogyan alakult ez ki?


Szóval én mindezeket megpróbálnám kideríteni, hogy tisztábban lássak.

2023. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy mondja van valami nyoma is annak, hogy ütik?


Kicsit gyanús, hogy azt mondja a gyerek, hogy állandóan verik és az óvónők soha semmit nem látnak belőle. Azért végig ott vannak, olyan lehetne hogy egy-egy alkalommal pont olyan szituáció van hogy pont másfelé néz, de hogy sose lássa hogy 2 gyerek konkrétan hasba rugdossa egymást olyan nincs.


A gyerekek sokszor hajlamosak felnagyítani a dolgokat...

2023. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Milyen óvoda ez, már bocsánat? Én egy 95%-ban roma gyerekekkel teli óvódában dolgozom de ilyen nem fordulhat elő pedig ők sem piskóták, főleg a nagyobbak.
2023. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezt a hozzá allást az én gyerkem van lebaszva ,hogy hagyja magát ,hogyan derítsem ki ha az óvónénik nem látnak semmit. Az egyik az üt mindenkit aki a közelében van ,a másik pedig egy vadállat egy kislány, a villát is képes volt belé szúrni (nem kisebbségi egyik sem )ő is üt másokat a többi gyereket ,de az én gyerekem eddig nem ütött senkit ,most is csak azt mondtam neki aki üt annak add vissza jó keményen hadd fájjon neki is eddig mindig szólt .A legtöbb anyukával köszönő viszonyban vagyok viszint van egy anyuka akivel beszéltem ő is tehetetlen mert kisfiát neki is ütik minden nap, neki még a fejét is lekiabálták,hogy hazudik a gyereke és tehetetlen ő is.
2023. máj. 31. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor annyit tudsz, hogy nem a gyereked nagyítja fel, ill. egy anyukát tudsz, aki ugyanígy van. Próbáljatok más anyukákat megkérdezni, de ha nincs más, akkor ti ketten jelentsétek. És azt mondom: ne az óvónőknek, hanem az óvoda vezetőjének, hozzátéve, hogy azért nem az óvónőnek szóltatok, mert ő nem foglalkozott a problémával.
2023. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem biztos, hogy igaz, amit mond. Lányom múltkor előadta, hogy úgy megverték, kiderült, hogy véletlen lökték meg. Múltkor állítólag úgy lerugott egy kislányt a hintarol, hogy eltört a lába, csak fantazialnak.
2023. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nem hiszem , múltkor 3 juk maradt az arcán úgy kikarmolták, senki nem szólt, kérdeztem mi történt azt mondta a verekedős volt .Pont ez baj az oviban is,senki nem lát semmit ezért a gyerek fantáziál.
2023. máj. 31. 12:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleszúrtak egy villát a kezébe, gondolom üvöltött, mint a sakál. Ha a veréseknek/támadásoknak van nyoma, kérnék orvosi látleletet a gyerekorvostól, az igazolja a sérülés mértékét, és mennék vele az óvónőkhöz, ha azok szrnak rá, az igazgatósághoz, ha azok is, akkor helyi gyámhatóságtól kérnék segítséget, mert ha egy ovis gyerek beleszúr egy villát a másik kezébe, akkor gyaníthatóan nincs rendben otthon valami. Ha az égvilágon mindenki leszrná ezt, akkor meg óvoda váltás.
2023. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!