Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek közül választhatsz,...

Két gyerek közül választhatsz, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Első gyerek: Nagyon okos, gyors, jobban teljesít a többieknél, sokat beszél, aktív, mindenből kitűnő, kivéve magatartásból, a tanár folyamatos panaszkodik rá(joggal), néha verekszik, nem fogad szót, órán, ha hamarabb végez fenhangon unatkozik, néha meg van egy két jó napja, amikor nincs rá panasz, de alapvetően nem tudsz mellette dolgozni(és heti többször van rá panasz, szülők előtt ég a fejed), mert nem szívesen látott vendég napköziben. Gyerekekkel jól kijön, kezdeményező, aktív, mindenben részt vesz, persze vannak viták is, mindig van összeveszés és békülés is, sosincs egyedül. Otthon néha ellenkezik meg "jobban tudja", de nincs különösebb gond, cserfes, nyafizós, néha veszekedni kell, hogy csinálja a dolgokat, de nem zavar, csak néha, merthát gyerek, belefér. Keveset eszik, válogat.


Második gyerek: Átlagos képességű, lassú, néha ront, néha tudja, nem kitűnő, de kb négyes tanuló, általában lassúsága miatt nem fejezi be a feladatokat, elmélázik, bambul. Csendesebb, magatartása 4-5ös, nyugodtan maradhat napköziben is(így tudsz mellette dolgozni), foglalkozáson is várják, mert nem okoz különösebb gondot, csak elvan. Gyerekekkel passzívabb, csendesebb, nem játszik aktívan, de így nincsenek is konfliktusai, mert passzív, sokat van egyedül, nem találja fel magát, nincs olyan se, hogy nagyon jóban lenne valakivel, de olyan se, hogy épp utálják egymást. Otthon nyugis, elvan, keveset beszél, néha nyafog, lassú, de semmi különösebb gondot nem okoz. Sokat eszik, nem válogat.


Na és most képzeld el, hogy nyugtatóval az elsőből a második lesz.


Nem tudom, hogy ez jó változás-e, még a gyerek beszédtempója is megváltozott, lassabb lett, ami nem gond, mert eddig hadart kicsit és emiatt akadozott a beszéde, de azért látványos a változás. Szemétnek érzem magam, hogy eltüntettem az elsőt, nekem könnyebb az életem a másodikkal, de az övé olyan "sótlannak" tűnik. Még friss a dolog, de első naptól egyértelműen látszik a változás. Nincs leszedálva, csak az energia és a szélsőséges érzelmek tűntek el, játszik, beszél, gondolkozik(bár kicsit lassabban), csak lassabb a cselekvéseinek tempója és lelkesedésmentes, kevésbé aktív, dolgokban aktívan résztvevős a gyerek.


Nehéz visszaadni a változást, de azért megpróbáltam. Szerintetek mennyire volt jó döntést az elsőből a másodikat csinálni?


2022. okt. 19. 08:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
3%
1-es, mert ha keveset eszik még spórolhatok is rajta.
2022. okt. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Én az elsőnél sem láttam a leírtak alapján semmilyen problémát....
2022. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem, ez valóban megtörtént, vagy csak egy felvetés? A gyerekedet hiperaktívnak minősítették, és gyógyszert kapott rá?
2022. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát... Én nem akarom forgatni benned a kést, de nekem a második gyerek ugyan "könnyebbnek" tűnik, de közben nem is önmagának. Biztos jó ez neki? Boldog így? Az első gyerekként leírt gyerek egy teljesen normális, jó képességű gyerek, aki unatkozik ha nem foglalják le a mentális energiáit (elméletileg ugye a tanár feladata lenne differenciálni, de persze örüljünk, ha a 30 gyerekre egyáltalán odafigyelni tud, szóval ez nem kritika, csak nem is a gyerek hibája, ha ő előrébb tart, mint a középmezőny, és emiatt unatkozik). A második meg, hát... Nem is tudom, nem örülnék neki, ha a lányaim közül bármelyikük is ilyen lenne. Nem tűnik egy boldog, felszabadult gyereknek a leírás alapján.

De közben meg a családi érdekeket is figyelni kell, ha nem tudsz mellette dolgozni, akkor azért az elég nagy hátrány.

2022. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék neki gyógyszert.
2022. okt. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Nyugtatózni egy gyereket, csak mert másabb mint a nagy átlag? Ez beteg. Fogadd el a gyereked olyannak,amilyen. Csak mert ég a fejed, képes voltál nyugtatózni egy fejlődésben lévő szervezetet, személyiségét? Neked vannak problémáid, nem a gyereknek. Gratulálok...
2022. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem aki nem nevel valóban adhd gyereket annak elkepzelése sincs arról, mit jelent ez.

Már mielőtt oda jutottam, hogy gyógyszert szed, én a 2-es gyerekre szavaztam :D Nyilván nagyon nyomós indoka van annak, ha gyógyszert kell szednie egy gyereknek a hiperaktivitásra. Én ismerek orvost, aki a mai napig szedi a gyógyszert az adhd-ra.

Ne innen várd a megerősítést. Ha a gyereked is boldog, kiegyensúlyozott, akkor tudod, hogy jól döntöttetek.

2022. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

7-es vagyok: mielőtt lett egy adhd gyerekem, a családban már volt egy adhd gyerek. Neki is adtak gyógyszert, emlékszem milyen gondolataim voltak, kb hogy a saját kényelmükért bedrogozzák a gyereket.

Szégyellem magam, végül a saját tapasztalatom mutatta meg, mennyire nem láthatom mások helyzetét kívülről át.

2022. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

#7 de nem volt szó arról, hogy a gyerek ADHD-s lenne. A leírás alapján nincs gondja a figyelmével, egyébként, csak simán aktív gyerek. Persze lehet, hogy a leírás fals, de nekem ez alapján teljesen normálisnak tűnik, csak kicsit talán aktívabb, mint az átlag. Az azért nem ugyanaz, mintha ténylegesen ADHD-val küzdene.

Persze ha ilyen háttere van, akkor valóban kell a gyógyszer, de azért ne mondjuk minden aktív, tehetséges gyerekre hogy ADHD-s, csak mert nem ül nyugodtan a hátsóján ha unatkozik.

2022. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond a gyerek? Jobb ez neki így, rosszabb, vagy még fel sem fogja/meg sem tudja fogalmazni?
2022. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!