Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jogilag megteheti ezt egy óvoda ?

Jogilag megteheti ezt egy óvoda ?

Figyelt kérdés

hazudtak az Óvóda minden csoportjának és az óvónők is részt vettek benne


Azt hazudták, hogy az óvoda egész testülete takarítja az óvodát és ne vigyük oviba a gyerekeket 1 hétig, másik óvoda fog ügyeletet bíztosítani.Az egyik ott dolgozó elarulta ez színjáték volt az óvoda részéről nem volt takarítás.

Ezt nagyon pofátlanságnak tartom ,mivel mindig támogatam az óvodát mikor pedagógia sztrájk vagy tanitásnélküli napon sem vittem gyerekm .Erre ilyen pofátlanul hazudnak ,ráadásul nyári ügyelet igénylése után közlik nincs hely az oviba .


2023. jún. 15. 20:56
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Állami óvóda !
2023. jún. 15. 21:00
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Panaszold be a helyzetet az önkormányzatod oktatási osztályán.
2023. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 flora08 ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, nem teljesen értem a helyzetet, de próbálok válaszolni. Az önkormányzat által fenntartott óvodáknak 4 hét lehet a karbantartási szünete, ezeket a feladatokat akkor kell elvégezni, emellett - egy nevelési évben - 5 munkanapot jelölhet ki az intézményvezető, nevelés nélküli munkanapként. Ezekről köteles előre tájékoztatni a szülőket, emellett felügyeletet kell hogy biztosítson, más óvodában. Tehát amit leírtál szabálytalan. Azt tudom elképzelni, hogy valamilyen előre nem látható helyzet adódott, amiről nem tudták a szülőket tájékoztatni. Csak találgatok, mert mint írtam, nem teljesen értem a dolgot. 10 éve vagyok óvónő, de nem tudok ilyet elképzelni, hogy egyszer csak elküldik a gyerekeket, hogy ők takarítanak. A fenntartónál is érdemes volna érdeklődni ez ügyben.
2023. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Igen sajnos elég bonyolult .

Az óvoda ahova gyermekem jár felújítás alatt áll, és jelenleg befogadott egy másik óvoda minket. Az óvoda testülete minden csoportba kiadta egy héttel korában ,hogy az óvóda egész testülete vissza megy a felújított oviban amit még nem adtak át és takarítani fognak és a befogadó óvoda biztosította az ügyeletet.A lényeg, hogy nem takarított az óvoda testülete! Haudtak !

2023. jún. 15. 21:23
 5/32 A kérdező kommentje:
*Hazudtak !
2023. jún. 15. 21:24
 6/32 Derjaderja ***** válasza:
100%

Azért ezt nagyon nehéz elképzelni.

Az ügyeletes óvoda felé is indokolni kellett a kérést. Ez nem játék.

Neked személyesen mondta "az egyik ott dolgozó"?

2023. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Igen ! Akinek ott kellet volna takarítania .


Ezek után közlik miután kértem az ügyeletet ,hogy nincs hely ne vigyem gyerkem oviba !

2023. jún. 15. 21:29
 8/32 Derjaderja ***** válasza:
86%
Én nem hiszem el a sztorit. Ne haragudj.
2023. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Derjaderja ***** válasza:
85%
Bocs. Utána olvastam a felújítást. Nem lehet hogy nem lett kész időben?
2023. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon hihető volt ,hogy belső takarítás végeznek senki nem ellenőrizte ,hogy tényleg takarítaninak e .
2023. jún. 15. 21:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!