Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik megoldás jobb egy...

Melyik megoldás jobb egy leendő ovisnak?

Figyelt kérdés

Az ovinkban óvónő a nagymama és pont az ő kiscsoportosa lenne jövőre vagy ugyanaz az ovi, csak vegyescsoportba kerülne, ahol a nagytesója is ott lesz még egy évet. (4 csoport van, 3 sima és egy vegyes, ami németes csoport). A községben nincs másik ovi, csak a közeli városban ami nagyon messze van a munkahelyemtől.

A gyerekeim jól kijönnek egymással, de a nagy gyakran túlfélti a kicsit, nem engedi hogy más játszon vele. A nagyit is szereti, de nem tudom jó ötlet-e, hogy az ő csoportjába kerüljön, lehet el sem menne a közeléből.


2023. aug. 26. 12:30
1 2
 1/12 Derjaderja ***** válasza:
51%

Nálunk jövőre ugyanez lesz, én hajlok a külön csoportra. Annyi, hogy az mindenből dupla (szülői, gyüminap, anyáknapja időpontja stb), de nálunk a nagy határozottan kéri, és szerintem a kisebbnek is járjon a kihívás és a lehetőség is arra, hogy tiszta lappal helyet teremtsen magának egy közösségben.

Az udvar nálunk közös, ott úgyis együtt van a két csopi (ez egy pici óvi).

2023. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Inkább a vegyesbe íratnám
2023. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Egyik ismerősömnek járt vegyes csoportba a két kislánya. Nem tett jót a nagyobbnak, visszafelé fejlődött, szét kellett választani őket, a kisebbet elvitték inkább bölcsibe.
2023. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Nekem mind a 2 megoldás szimpi lenne.

Nekem 2.5év van a gyerekek közt,vegyes csoportba jártak. Hiába voltak egy csoportban, mind a kettőnek megvolt a baráti köre. Annak ellenére, hogy itthon ment a nagy részéről a túlféltés.


Mama óvónő lenne, hozzá is szivesen iratnám. Gondolom nem most kezdte a pályafutását, tudná kezelni a helyzetet.


Ha mindenképp valasztanom kellene, én a mamához tenném.

2023. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy érezném, hogy nincs választási lehetőségem, mert ha a nagynak megadom azt a fajta előnyt, amit a kétnyelvű ovis csoport jelent, akkor nyilván a kicsinek is ezt szeretném. Ha nincs más németes (vagy akár angolos) csoport, akkor én is azt mondanám, hogy hát ez van, nem ideális, de amit egy kétnyelvű közösségben megtanul az még mindig jobb és több előny, mint korcsoportonként szelektálva vagy idegen óvónővel (amúgy lehet, hogy a nagymama mellett hamarabb beszokik, könnyebben feloldódik és előbb megtalálja a helyét az oviban, a tesó meg talán megtanulja, hogy a kicsit sem kell annyira félteni, ha már látja, hogy mennyire ügyesen feltalálja magát- illetve talán a nagy is el lesz foglalva a maga kis barátaival és játékaival, nem feltétlenül a kicsivel fog foglalkozni).
2023. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok oda a vegyes csoportért, de szerintem így is jobb lenne, mintha a nagymamájával lenne egy csoportban. Sok helyen nem is teszik a gyereket oda, ahol rokon az óvónő vagy a dajka. Nem engedik, csak ha tényleg nincs más megoldás.
2023. aug. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Két rossz közül próbáld a kevésbé rosszat választani. Mivel a saját nagymamájához semmiképp nem vinném, marad a másik, ami sajnos vegyes és ott a testvére.
2023. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Nálatok lehet rokon az óvónő? Nálunk húgom lett volna, de nem engedték hogy az ő csoportjába kerüljön.


Én a vegyesbe vinném mindenképpen.

2023. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a vegyes bejött. Azt választanám.

Bár ha elég rafkós a kicsi, akkor át fog járni a nagyihoz.

A mi ovinkban az óvónő kisfia kezdetben folyton átlógott anyukához.

Szóval ebből a szempontból is a vegyes, mire beszokik, a tesó elmegy suliba.

A naggyal előre tisztáznám, hogy neki már vannak régi barátai, nyugodtan legyen velük, nem gond: itt az óvónéni rendezi a kicsiket, és majd tesó is talál magának barátot, saját kortársat.

2023. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamája legyen a nagymamája, ne az óvónénije.

A tesójával való viszonya nem változik attól, hogy átmenetileg egy csoportba járnak.

2023. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!