Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményetek a pályakezdő...

Mi a véleményetek a pályakezdő óvó nénikről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én egy pályakezdő óvó néni vagyok. 7 új kis csoportos érkezik a vegyes csoportomba.

Egy 4 éve, szintén pályakezdőnek mondható kolléganőm van, aki 30 éves.

Hallottam a titkárnőtől, hogy panaszkodott egy anyuka, hogy nem örül, hogy két fiatal, pályakezdő óvó néni van, nincs így állandósága a gyermeknek, el fognak majd menni úgy is szülni.


Sajnos beteljesült a gondolata, hiszen hála istennek összejött a régóta várt babánk. 2 hónapot dolgozok, de őszintén nagyon kellemetlennek találom, hisz kolléganőm is 30 éves és nyilván ő is akar babát, lassan.


Én a főnökömre kicsit mérges vagyok, hogy miért tett minket össze, hisz van másik két csoport, ahol régóta két nálunk 15-20 évvel idősebb, tapasztaltabb van.



Sajnos az oka azonban az, hogy megmondták a főnöknek, hogy ők felmondanak, ha szét választja őket, hisz 15-20 éve összeszokott munkatársak, hasonló pedagógiával.


Azonban nekünk is szükségünk lett volna egy tapasztalt személyre, aki segít bennünket. Valószínű, hogy majd megint pályakezdőt sikerül majd felvenni.


Számomra is kellemetlen ez a helyzet, mert sokszor azt látom, hogy a többi csoport mumus csoportnak nevez minket. Arányaiban is nehéz, mert sok fiúnk van. 9 lány a 27-ből. A többi csoportban meg több a lány, mint a fiú és én ezt is mondtam a főnöknek, hogy ez így nem jó, de ők kikövetelték maguknak, hogy náluk legyen a több lány, ahelyett, h egyazon arányban lenne.


Mindegyis engem ez már nem is érdekel.


Kíváncsi vagyok nálatok mi a helyzet? Mi a véleményetek a pályakezdő óvó nénikről? Ti is féltek ilyen csoportba íratni a gyermeketeket?


Egyébként mi pályakezdők én úgy gondolom nagyon lelkiismeretesek, motiváltak vagyunk. Csak egyszer tényleg mi is elmegyünk babát várni.


Nem tervezek visszamenni csak ha már nem akarok több gyereket és hiszem, hogy az már úgy sokkal jobb lesz.



2023. aug. 26. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomnak az egyik óvónénije pályakezdő, a másik idősebb (20 éve ott volt) most ment el, helyette egy másik idősebb lesz, aki ugyanúgy régóta ott van. Annak én sem örültem volna, ha két pályakezdő van, de nálunk próbálják megoldani, hogy egyik fiatal, másik idősebb.


Én imádom egyébként a pályakezdőt, ő még nem fásult bele, nagyon aranyos, kedves, imádja a lányomat és a lányom is őt. Illetve tetszik a felfogása, nézetei is. Fiatalabb, mint én (30 vagyok)

2023. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én lányom ovijában leszel óvónéni? 😀 Minden adat stimmel.


Mi várjuk az új óvónénit, nem lesz semmi gond (reméljük). A másikat is szeretjük. Jó lesz minden, ne aggódj!

2023. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2 vagyok: bár mégsem stimmel minden adat. Bocsi
2023. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
3 év alatt 3 óvónőnk volt, a második évben kaptunk egy pályakezdőt. Messze ő volt a legjobb közülük!
2023. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:)

Jó olvasni, hogy szeretitek a pályakezdő óvó néniteket.


A gyermekek visszajelzésén túl nem is tudják a szülők milyen fontos nekünk az ők véleményük. :)

2023. aug. 26. 21:33
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekvállalás velejárója minden szakmának. Ne legyen emiatt bűntudatod, majd az új óvónőt is ugyanúgy szeretni fogják. Mindenkinek más a stílusa, pedagógiai módszere, de hacsak nem agresszívek, bántalmazóak (akár csak szóban) a gyerekekkel, akkor nagy baj nem lehet. Mint ahogy írtam, nálunk nagyon hasonló a felállás, 3 vegyes csoport, ebből az én lányom csoportjába érkezik most egy új óvónő a másik 30 éves viszonylag pályakezdő mellé. Mondjuk ő nem terhes (egyelőre). A másik két csoportban idősebb óvónők vannak, de velük sincs semmi gond. Ha helyettesítés van, az én lányom mindegyiket szereti, jól elvan velük. Én személy szerint kicsit jobban kedvelem a fiatalabb óvónéniket, de ez szubjektív vélemény. Szerintem ne csinálj ebből ügyet, élvezd ki a babavárást.
2023. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy hány éves az ovónő, hogy pályakezdő e, ha a gyerekkel jól bánik..
2023. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
10%
Azért óvónőként legalább helyesen írhatnál.
2023. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A pályakezdő szülni megy, a középkorú pályaelhagyó lesz, mert kap jobb lehetősèget, az idős meg nyugdíjba megy.

Nem érdekel a kora, nem érdekel, mióta van a szakmában, nem érdekel a neme, vagy hogy mit szeret munkaidőn kívül.

Az érdekel, hogy szereti-e, amit csinál, jó szakember, a gyerekem szereti-e és tudunk-e együttműködni.

Az mondjuk a kicsik szempontjából necces, hogy 2 hónapot leszel, majd elmész, de erről nyilván nem tehetsz.

2023. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Én mondtam a főnökömnek, hogy rá bízom a döntést, örülnék a javaslatának, mert még van hátra 6 hónapom és szívesen dolgoznék még egy kicsit, hogy gyorsabban teljen az idő, mert én nagyon lassúnak találom.

Mondtam, hogy én 1-2 hónapot gondoltam.

Mondta, hogy örülne, ha állományba maradnék, mert neki nem mindegy hogy jelent le, illetve lassan meghirdeti a pozíciómat és jó lenne, ha adnék neki még időt, hogy találjon valakit. Véleménye szerint nem gond, hogy jön 7 új kicsi és én csak 2 hónapot leszek.


Szerintem sem fogja őket annyira felzaklatni, mert még ilyenkor a kicsiknek minden nagyon új. A pajtásak és mindenki. Valószínűleg ped.asszisztenst is fogok kapni magam mellé, a kolléganőm mellett meg a dajkám lesz, így ha nem találnak időben óvó nénit és én elmegyek, marad a ped.asszisztens délután és 4 helyett 3 állandó felnőtt személy lesz, akiket ismer szeptembertől.


Szerencsére a dajka meg a pedagógiai asszisztens is 40 felett vannak, így ők tényleg állandó személyeknek számítanak, tapasztaltak a gyerekek körében és hiszem, hogy minden rendben lesz.

2023. aug. 26. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!